gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

BAKARA - 223 Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayetinin meali

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayetinin meali BAKARA - 223

Az önce bir misafirimiz "Ksdınlar sizin tarlanızdır ayetinin mealini istiyorum" demiş. Ben de konu üzerinde elbette ki araştırma yaptım ve araştırmalarım sonucunda edindiğim bilgileri sizlerle de paylaşmak istedim Melek'ler.

Nisâukum harsun lekum, fe’tû harsekum ennâ şi’tum ve kaddimû li enfusikum vettekûllâhe va’lemû ennekum mulâkûh(mulâkûhu), ve beşşiril mu’minîn(mu’minîne).

1. nisâu-kum : sizin kadınlarınız
    2. harsun : tarla
    3. lekum : sizin için, sizin
    4. fe : o zaman, artık, o halde
    5. e'tû : gelin, yaklaşın
    6. harse-kum : sizin tarlanız
    7. ennâ : nasıl
    8. şi'tum : dilediniz
    9. ve kaddimû : ve takdim edin
    10. li enfusi-kum : nefsleriniz için, kendiniz için
    11. vettekû (ve ittekû) : ve takva sahibi olun
    12. allâhe : Allah
    13. va'lemû (ve ı'lemû) : ve bilin
    14. enne-kum : sizin ..... olduğunu
    15. mulâkû-hu : ona mülâki olma, ruhunu ona ölmeden önce ulaştırma
    16. ve beşşir(i) : ve müjdele
    17. el mu'minîne : mü'minler

BAKARA - 223 Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayetinin meali konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayeti

Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayeti

Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayeti Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayetinin meali nedir bilen var mı? Selam bayanlar Kadınlar sizin tarlalarınızdır ayetinin anlamı meali hakkında bilgi edinmek istiyorum. Kadınlar sizin tarlalarınızdır (bakara/223)
  2. Bakara Suresi Faizle İlgili Ayetler istiyorum

Bakara Suresi Faizle İlgili Ayetler istiyorum

Selam arkadaşlar ben sizden Bakara Suresi Faizle İlgili Ayetler istiyorum şimdiden Bakara Suresi Faizle İlgili Ayetler için çok tşk ederim
  3. Bakara Suresi İçki Ayeti hakkında bilgi paylaşın

Bakara Suresi İçki Ayeti hakkında bilgi paylaşın

merhaba sevgili melekler ben sizden Bakara Suresi İçki Ayeti hakkında bilgi rica ediyorum şimdiden Bakara Suresi İçki Ayeti için çok tşk ederim.
  4. Bakara Suresinin İlk 5 Ayetinin Anlamı

Bakara Suresinin İlk 5 Ayetinin Anlamı

Bakara Suresi Türkçe Meali Bakara Suresi Anlamı Sevgili melekler, daha önce sizlerele paylaştığımız Bakara Suresi ile ilgili genel bilgilerin ardından bu konumuzda da Bakara suresi anlamı nedir merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Bakara Suresinin ilk 5 ayetinin anlamını sizlerle paylaşıyoruz.... Bakara Suresi Kur'an'ın en uzun suresidir. Medine döneminde inmiştir. 286...
  5. Kadınlar sizin tarlanızdır ne demek?

Kadınlar sizin tarlanızdır ne demek?

Sual: (Kadınlar sizin tarlanızdır) mealindeki âyetle, anal veya oral yol gibi, her çeşit ilişkiye izin verildiği söyleniyor. Bunlar dinimizde yasak değil mi? CEVAP Bildirdiğiniz âyet-i kerimenin meali şöyledir: (Kadınlarınız sizin [evlat yetiştiren, ekin] tarlanızdır. O halde, [evlat yetiştirmek üzere tohum ekilen tarlanıza, yani döl yatağına] dilediğiniz gibi [arzu ettiğiniz şekilde, gece,...

Sayfayı Paylaş