gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bakara Suresi Faizle İlgili Ayetler istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar ben sizden Bakara Suresi Faizle İlgili Ayetler istiyorum şimdiden Bakara Suresi Faizle İlgili Ayetler için çok tşk ederim

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bakara Suresi Faiz Ayetleri

Faizle İlgili Bakara Suresi Ayetleri

Bakara suresi Kuran-ı Kerim'in en uzun suresidir. Bu surede faizle ilgili ayetler de bulunmaktadır. İşte onlar:

"Allah, faizi yok eder de, sadakaları arttırır. Allah, günahkar kâfirlerin hiç birini sevmez. " (275)

"Ey iman edenler, Allah'tan sakının ve eğer inanmışsanız, faizden artakalanı bırakın." (276)

"Şayet böyle yapmazsanız, Allah'a ve Resulüne karşı savaş açtığınızı bilin. Eğer tevbe ederseniz, artık sermayeleriniz sizindir. (Böylece) Ne zulmetmiş olursunuz, ne zulme uğratılmış olursunuz. "(278)

"Ey iman edenler, faizi kat kat arttırılmış olarak yemeyin. Ve Allah'tan sakının, umulur ki kurtulursunuz." (279)

Bakara Suresi Faizle İlgili Ayetler istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bakara Suresinde Bulunan Büyü İle İlgili Ayet

Bakara Suresinde Bulunan Büyü İle İlgili Ayet

Bakara Suresindeki Büyü Ayeti Büyü İle İlgili Ayet Bakara Suresi Sevgili melekler, aslında büyü ile ilgil o kadar uzun uzun konuşmaya gerek yok. Büyünün dinimizde ki yeri hepimizce malum, bunun dışında insanlıktan nasibi olmayan cahillerin uğraşısı olarak ta nitelendirebiliriz ve yapanların da yaptıranların da büyük bir azapla karşılaşacaklarını İslam dini açıkça ifade ediyor. Bu yazımızda...
  2. Bakara Suresi İçki Ayeti hakkında bilgi paylaşın

Bakara Suresi İçki Ayeti hakkında bilgi paylaşın

merhaba sevgili melekler ben sizden Bakara Suresi İçki Ayeti hakkında bilgi rica ediyorum şimdiden Bakara Suresi İçki Ayeti için çok tşk ederim.
  3. Bakara Suresinde Bulunan Namazla İlgili Ayetler

Bakara Suresinde Bulunan Namazla İlgili Ayetler

Bakara Suresi’ndeki Namazla İlgili Ayetler Bakara Suresi Namaz Ayetleri Daha önce sizlerle paylaştığımız Bakara Suresinin indirildiği yerle ilgili bilgiler ardından bu kez merak eden siz meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Bakara Suresi’ndeki Namazla İlgili Ayetler ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz sizlere...:) 3. Ayet Onlar ki gaybe iman edip namazı dürüst...
  4. bakara suresi dinde zorlama yoktur ayeti hangisi

bakara suresi dinde zorlama yoktur ayeti hangisi

Slmlar, Bakara suresinde dinde zorlama olmadığını gösteren ayet hangisi acaba, aydınlatırmısınız..
  5. Faizle ilgili Kuran ayetlerini yazarmısınız

Faizle ilgili Kuran ayetlerini yazarmısınız

Faizin haram olduğu su götürmez bir gerçek. Ancak ne yazık ki pek çok arkadaşım beni dinlemiyor ve faize devam ediyor. Burayı çok takip edenler de var içlerinde.Lütfen faizle ilgili Kuran hükümlerini, ayetlerini yazarmısınız? Belki görürler..

Sayfayı Paylaş