gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Başarılımı olmak istiyorsunuz o zaman...

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

1- Vücudunuzu yeni davranışlara alıştırın. Saçınızı tararken, dişlerinizi fırçalarken, kahvenizi karıştırırken ya da diğer günlük basit işleri yaparken sürekli kullandığınız elinizi değil diğer elinizi kullanın. 2- Gözlerinizi kapatın ve odada yolunuzu duygularınızla bulmaya çalışın. Bilinçli olarak sesleri dinlemeye ve kokuları almaya çalışın. Bazen yerden bir şey almanız gerektiğinde, ayaklarınızı kullanın mesela kapıyı ayağınızla kapatmak gibi... Kitap okumayı seviyorsanız bir sayfayı baş aşağı okuyun.

3- Birisini eleştirmek yerine övgü dolu sözler bulun ve söyleyin. Yargılayıcılığınızı askıya aldığınızda, o kişi sandığınızdan daha iyi insan olmaya başlayacak.

4- Buzdolabınızın içine dikkatlice bakın. Daha sonra kapağını kapatın. İçindekileri teker teker sıralamaya çalışın. Eviniz için de aynı şeyi yapabilirsiniz, pencerenin önündekileri ya da duvardaki resmin ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

5- Her gün 5 dakika, kendinizi bir başka insanın yerine koyun ve olaylarını onun bakış açısından anlamaya ve hissetmeye çalışın. Bir aktörmüş gibi yapın, rol gereği yani ve kişi gibi davranın. Ne hissederse hissedin.

6- Her zaman üzüntü ya da şüpheye yakalanıyorsanız ve kendinizi başkalarından daha aşağı görüyorsanız, bunun yerine en çok istediğiniz şeyi ayrıntılı olarak tasarlayın ve elde ettiğinizdeki yaşamınızı düşünün. Negatif düşünceleriniz olduğunda pozitife çevirmek için gün boyunca bunu uygulayın.

7- Her günün sonunda o ana kadar ne yaptığınızı 60 dakikada gözden geçirin. Bu gününüzü daha önemli hale getirmek için iyi yardımcı yoldur. O ana kadar olan tüm aktivitelerini zihinsel olarak gözden geçirin. Hafızanız gününüz hakkındaki boşlukları, anları kasıtsız olarak açığa vuracaktır. Siz de bunları daha iyi değerlendireceksiniz.

8- Esnek olmak ve kolayca uyum sağlamak için hayatınızı değiştirin, her gün farklı bir şeyler yapın. Farklı bir mağazadan alışveriş yapın ya da rutin ev-iş yaşamından çıkın.

alıntı

Başarılımı olmak istiyorsunuz o zaman... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sınavlarda başarılı olmak için dua

sınavlarda başarılı olmak için dua

sınavda başarılı olmak için dua sınavda başarı duası sınavlarda başarılı olmak için dua olma duası rabbişrahli sadri veyesirli emri vahlul ukdeten minnisani yefkahu kavli
  2. || BAŞARILI Ama MUTSUZ Olmak ||

|| BAŞARILI Ama MUTSUZ Olmak ||

Bazıları İÇ dünyasından kaçmak için İŞine çok zaman harcar yani bir nevi deve kuşunun başını kuma gömmesi gibi onlar da başını İŞİNE gömerler. Oysa bir şeye çok yakınlaşmak aynı zamanda başka bir şeyden uzaklaşmak anlamına gelir. Evinizden uzaklaşarak evin yokluğunu işin çokluğu ile gidermeye çalıştığınız bu yeni durum sizi, bir süre sonra sorgulamaya ve birilerini, bir şeyleri suçlamaya...
  3. Anne Olmak İstiyorum Korunmayı Bıraksam Ne Zaman Hamile Kalabilirim Diyenler

Anne Olmak İstiyorum Korunmayı Bıraksam Ne Zaman Hamile Kalabilirim Diyenler

ne zaman hamile kalabilirim,ne zaman hamile kaldım, Melekler en çok merak ettiğimiz konulardan bir tanesi de korunmayı bıraktım ama ne zaman gebe kalabilirimdir.İşte bunun cevabı burada ama tabiki de bu öncelikle hangi korunma yöntemini seçtiğinizle alakalıdır şimdi konumuza göz atalım, Eğer prezervatif ve diyafram gibi doğum kontrol yöntemlerini uyguluyorsanız, bunları bırakır bırakmaz...
  4. THY kabin amiri olmak istiyorum başvurular ne zaman

THY kabin amiri olmak istiyorum başvurular ne zaman

THY kabin amiri alıyormuş sanırım. Başvuru tarihini ve ayrıntıları öğrenmek istiyorum. Paylaşırsanız mutlu olurum. İyi çalışmalar...

Sayfayı Paylaş