gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Bebeğimi sütten kesmek için neler yapmalıyım?

Konu, 'Anne-Cocuk Sağlığı' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

sütten kesme nasıl olur emzirmenin faydaları

Merhaba kızlar
    Hiç şüphe yokki bu hayatta en güzel şeylerden biri emzirmek
    ama tabiki gün geldiğindede bu son bulucak
    Peki emzirmeyi bitirmek için neler yapmak gerekir
    [​IMG]Dr. Dicle İnanç sütten kesme konusunda bazı ipuçlarını şöyle sıralıyor:

• Günde bir kez emzirmeyi atlayarak işe başlayın. Kademeli olarak bir öğün-bir öğün azaltın, bebeğiniz zamanla alışacaktır. Besin maddesi olarak varsa sağılmış anne sütü, formül süt veya 1 yaştan büyük ise inek sütü verebilirsiniz.

• Emzirme sürenizi kısaltın. Emzirme sonrası yaşına uygun ek besin verin.

• Emzirmeyi erteleyin ve ilgisini başka tarafa çekin.

• 1 yaşından büyükse bebeğinize nerede ve ne zaman emzireceğinize dair kısıtlamalar koyabilirsiniz: Sadece bu koltukta ve uykudan önce emebilirsin veya sadece hava karardıktan sonra emebilirsin……gibi.

• Bu dönemde babalara büyük iş düşer. Siz etrafta değilken eşinizin beslemesi faydalı olabilir.

• Gece öğünlerinin kesilmesi her zaman daha zordur. Bu nedenle gece emzirmeyi kesmeyi en sona bırakın. Gece uyandığında eşiniz veya bir yakınınız kucağına alsın ve sakinleştirmeye çalışsın.

• Eğer emzirmeyi kesmeyi denediniz ve hiçbir şekilde başarılı olamadıysanız belki sizin bebeğiniz için emzirmeden kesmek için uygun zaman değildir. Bir süre sonra tekrar deneyin.

Bebeğimi sütten kesmek için neler yapmalıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Süt Dişlerini Korumak İçin Neler Yapmalı?

Süt Dişlerini Korumak İçin Neler Yapmalı?

süt dişleri, nasıl korunur, yapılması gerekenler, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Çocuklarımızın süt dişlerinin sağlığı ilerde çıkacak kalıcı dişlerin sağlam olması açısından önemlidir.Bu sebeple bakımlarını ihmal etmeli,özen göstermeliyiz.Bunun için,ilk dönemlerde temiz bir tülbent veya gazlı bezi ıslatıp dişleri temizlemek, dişetlerine masaj...
  2. Bebeği ne zaman sütten kesmek gerekir?

Bebeği ne zaman sütten kesmek gerekir?

Memeden kesme yaşı En az 6 ay anne sütü Merhaba kızlar Bebeği memeden kesmek için en uygun zaman nedir Her kulaktan bir ses çıkar çünkü peki uzmanlar ne diyor anne sütü hem bebeğe hemde kilo verdirici özelliği sayesinde anneye yararı var Emzirmenin kesilmesi için doğru bir zaman yok. En önemlisi bebeğin emzirmeden kesilmesine hazır olması ve annenin anne sütünü kesebileceğini...
  3. Bebeği sütten kesecek olan anne ne yapmalı

Bebeği sütten kesecek olan anne ne yapmalı

Kızlar bebeğim şimdi 2,5 yaşında ve artık ben emmesin istiyorum ve bebeğimi sütten kesmeye karar verdim sizler ne yapmıştınız tam olarak ağlıyor sızlıyor ya oğluşum bende her defasında dayanamayıp yine veriyorum. Zeki bi çocuk ama hala emiyor beni kuruttu sıpa :) Lütfen bana bebeğimi sütten kesmek için önerileriniz var ise yazar mısınız?
  4. Bebeğime sütüm yetmiyor ne yapmalıyım?

Bebeğime sütüm yetmiyor ne yapmalıyım?

emzirme döneminde sütün yetersiz olması,emzirme döneminde sütün az olması,sütüm az ne yapmalıyım,emzirme döneminde sütün yetersizliği hakkında bilgiler Emzirme, bebeğin beslenmesi ve gelişiminin yanı sıra anne ile bebek arasındaki ilişki kalitesinin en yüksek seviyede olmasını da sağlar. Anne sütü ile beslenen çocuklarda bulaşıcı hastalıklar daha seyrek görülür. Ayrıca anne açısından...
  5. Bebek emziriyorum sütümün artması için ne yapmalıyım?

Bebek emziriyorum sütümün artması için ne yapmalıyım?

emzirme dönemi,emzirme döneminde dikkat edilmesi gerekenler,emziren anneler nasıl beslenmeli,anne sütünü artırmanın yolları hakkında bilgiler Gebelik ve emziklilik, herhangi anormal duruma sahip olmayan her kadın için doğal olaydır. Bu dönemler gerek anne gerek bebek için özel zamanlardır ve ileriye yönelik birçok sorunun oluşabileceği ya da engellenebileceği zamanlardır.Bu dönemlerde annenin...

Sayfayı Paylaş