gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Bebeğiniz Emmek İstemiyorsa

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

Daha önce rahatlıkla emen bebeğiniz birden emmek istemiyorsa sakın telaşa kapılmayın.Bebeğinizin sütten kesildiğini düşünerek, ek gıdalara geçmeyi ya da daha miktarını arttırmayı düşünmeyin.Çünkü sütten kesilme zamanı gelmiş bebek, birden bire emmeyi bırakmaz.Üstelik emmenin tadına varmış bir bebeğin annelerin uzun uğraşları sonunda emmeyi bıraktığını aklınızdan çıkarmayın.Bebeğinizin bu tutumu muhtemelen geçicidir.Ama bebeğiniz niçin emmek istemiyor bulmaya çalışın. İşte dikkat edeceğiniz noktalar:

- Bebeğinizin bir rahatsızlığı olup olmadığına dikkat edin.Eğer bebeğinizde kulak iltihabı ağzında oluşan bir kesik yada pamukçuk görülüyorsa, burnu tıkalı olduğu durumlarda

- Diş etleri, diş çıkarmasından dolayı şişkin ve kızarık göründüğü durumlarda

- Bebekler emerken annenin memesini ısırırlar.Eğer böyle bir durumda sert bir tepki verdiyseniz korkmuş olabilir.

- Yeni bir parfüm, yeni bir sabun kullandıysanız bebek bu kokudan rahatsızlık duymuş olabilir.

- Eğer siz çok stresli bir dönem içindeyseniz, bu sütünüze yansır.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Bebeğiniz Emmek İstemiyorsa
    evet her bebek bir olmuyor ne yazıkki bazı bebekler anne sütü almadan büyüyorlar buda acaba anneninmi suçu yoksa bebeğinmi tercihi ben bunda kararsızım ama şu bir gerçekki anne sütünün yerini hiçbirşey tutamaz mümkün olduğunca emdikleri yere kadar emzirebilmeli anneler..emeğine sağlık canım

3. VİŞNE

VİŞNE Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28

ben oğlum doymuyor diye ek mama verdim malesef emmeyi bıraktı

4. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

zeynep bir arkadaşım inat etti ek mama vermedi b,r ağladı iki ağladı sonunda emdi..

Bebeğiniz Emmek İstemiyorsa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğinizin Emmek İstemediğinimi Düşünüyorsunuz?

Bebeğinizin Emmek İstemediğinimi Düşünüyorsunuz?

Bebeğiniz ilk doğduğunda nasıl emdiğini hatırlayın. Tamamen memeye odaklanmış, gözler kapalı, yumruklar sıkılı kendinden geçmiş bir şekilde meme emerler. Sanırsınız ki top patlasa duymayacaklar. Ancak bir süre sonra bu resim tamamen ya da kısmen değişebilir. 4. ayda bebekler artık emmede ustalaşmıştırlar ve beslenirken o kadar da dikkat kesilmeye ihtiyaçları yoktur. Artık daha fazla şeyle...
  2. Emmek

Emmek

Birini emmek ondan mal almaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Süt.)Rüyada emmek, mal sahibi olmaya yorumlanir. Rüyada bir kadinin memesini emdigini görmek onun malindan faydalanmaya, bir kimsenin her hangi bir yerini emdigini görmek, o kimsenin malindan ve parasindan pay almaya, bir çocugun me-me emdigini görmek, onun rizkinin bol olacagina, emdigi meme-den süt yerine kan çiktigini görmek,...
  3. bebeğiniz yatağında uyumak istemiyorsa....

bebeğiniz yatağında uyumak istemiyorsa....

Bebeği doğduğu andan itibaren kendi yatağında yatırmak en iyisi ve en doğrusu. Ancak sizin bebeğiniz 2 yaşına gelmesine rağmen hala sizinle yatmak istiyorsa çözüm zor değil.Psikolojik Danışman Işın Akı’nın önerileri size yardımcı olacak. Çocuğun anne ve baba ile uyumak istemesi birçok ailenin ortak derdi.Psikolog Işın Akı, bu durumla karşı karşıya kalan ailelere şu önerilerde bulunuyor: •...
  4. Bebeğim hep emmek istiyor biberon almıyor.

Bebeğim hep emmek istiyor biberon almıyor.

Kızlar benim sorunum bebeğimin sürekli emmek istemesi 2 aylık bir kızım var adı tuğçe. İstiyor ki sürekli meme ağzında olsun bir türlü durduramıyorum. Aslında meme ağzında ama emmiyorda acıkınca emiyor ama dediğim gibi meme hep ağzımda olsun istiyor. Biberon veriyorum onuda almıyor. Şaşırdım kaldım ya ne uyku ne bişey bana lütfen destek olun lütfen ama fikirlerinize ihtiyacım var
  5. Bebeğim emmiyor emerken ağlıyor emmekte istemiyor ne yapmalıyım.

Bebeğim emmiyor emerken ağlıyor emmekte istemiyor ne yapmalıyım.

Kızlar bebeğim bir türlü emmiyor ve emmek istemiyor. Emerkende bebeğim sürekli ağlıyor. Emzik verdiğimde onuda atıyor. Bu durumda olsaydınız sizler ne yapardınız. Ben ne yapmlıyım?

Sayfayı Paylaş