gebe
  1. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38

Bebek gülümsemesi anneleri uyuşturuyor...

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında »| HeRCai |« tarafından paylaşıldı.

:):) bebeklerin tatliligini herkes bilio, ama annelerinde yaptiklari etkiyi acikcasi ben bilmiyordum :):)

ANKARA - ABD’deki Baylor Tıp Fakültesinde görevli bilim adamı Lane Strathearn başkanlığındaki ekip bebek gülümsemesinin beynin ödül merkezini harekete geçirerek annelerde uyuşturucu etkisi yaptığını ortaya çıkardı.
    Bilim adamlarının yaptığı deneyde annelere bebek fotoğrafları gösterildi ve bunlara baktıklarında fonksiyonel manyetik rezonans görüntüleme tekniğiyle beyinlerindeki kan akışı izlendi.
    Araştırma sonucunda gülümseyen bebek fotoğraflarına bakan kadınların beyinlerinde aktif olan bölgelerin uyuşturucu bağımlılığıyla da bağlantılı bölgeler olduğu belirlendi.
    Beynin bu bölgelerindeki hareketliliğin kendi bebeğinin fotoğrafını gören kadınlarda daha arttığı kaydedildi.
    Bilim adamları “Bebek gülümsemesi anneleri uçuruyor” dediler.

Bebek gülümsemesi anneleri uyuşturuyor... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne Bebeğe Bakar...

Anne Bebeğe Bakar...

Anne bebeğe bakar. Bebek annesine bakmaz. Anne bir daha bebeğe bakar. Bebek sağa sola bakar, bir tek annesinin yüzüne bakmaz. Bir süre sonra anne, bebeğe bakmaz olur. İlişkileri kopuklaşır. Anneye sorarsak, “çok sıkıldığını”, “birlikte ne yapacağını bilemediğini” söyler. Bebek anneye bakar. Anne bebeğe bakmaz. Bebek, anneye bir daha bakar. Anne, bir yandan bebeği besler ya da altını...
  2. Bebeğin anne karnında ölmesi..

Bebeğin anne karnında ölmesi..

bebeğin anne karnında ölmesi anne karnında ölen bebeğin belirtileri ölü bebek belirtileri bebek ölümünün ölümü Bebek bekleyen bir anne adayı için en korkunç ve dramatik olay doğuma az bir süre kala bebeğin kaybedilmesidir. Hiç arzu edilmeyen bu durum ne yazık ki zaman zaman karşılaştığımız bir gerçektir. Her yıl sadece Amerika Birleşik Devletlerinde 26.000 ölü doğum olgusu yaşanmaktadır. Anne...
  3. Anne karnındaki bebeğin annesine mektubu

Anne karnındaki bebeğin annesine mektubu

anne karnındaki bebeğin annesine mektubu anne karnındaki bebeğin mektubu annesine anneye şiiri Bi kere daha düşünün... 5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor. Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varım ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varlığımı ve benliğimi...
  4. Bebeğini kaybeden anneler

Bebeğini kaybeden anneler

Bebeğini kaybeden annelerimiz sizlerde paylaşmak isterseniz duygularınızı lütfen burda buluşalım...
  5. anne karnındaki bebeğin inadı :)

anne karnındaki bebeğin inadı :)

bebek tekmeleme bebek hareketleri Selam kızlar, inanıyorumki birçok hamile kadının yaşadığı bir olaydır bütün gün tekme atar durur karnında ama nezamanki özelikle babası :) ellerini göbeğiize koydugunda tekmelemeyi bırakır sizdede çok oluyormu :)

Sayfayı Paylaş