gebe
  1. gülfem_MG

gülfem_MG Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    105
    Ödül Puanları:
    43

Bebekler için mamalar

Konu, 'Çöplük' kısmında gülfem_MG tarafından paylaşıldı.

sebze çorbası

İlk haftadan sonra hafta hafta ilaveler yapılarak hazırlanır.3 fincan su, bir tutam tuz, 2 orta boy havuç, 1 orta boy patates 45-50 dakika ağzı kapalı kapta pişirilir.

Düdüklü tencere kullanılıyorsa 1 fincan su ile 10-15 dakika pişirilmesi yeterlidir. Süzgeçten aktarılarak hiç ezmeden sebzelerin suyu bir kaba alınır. 1 çay kaşığı irmik ilave edilerek 5 dakika kaynatılır.Yukarıdaki gibi pişirilir. Havuçlar ve patatesler tamamıyla ezilerek püre şekline getirilir. Bu pürenin içine yine irmik katılarak yukarıdaki şekilde mamanın hazırlanması tamamlanır.3 çay fincanı s, bir tutam tuz, 1 orta boy patates ek olarak 1 çay kaşığı pirinç ve her gün bir yenisi ilave edilmek üzere mevsimlik sebzeler (örneğin ilk gün 3-4 yapraklı maydanoz, ertesi gün bir kaç yaprak ıspanak, ertesi gün bunlara ek olarak 1/4 enginar, ertesi gün 1/4 domates) eklenir. Elde edilen püreye yine 1 çay kaşığı irmik ilave edilerek 5 dakika pişirilir.Yukarıdaki şekilde hazırlanan püreye 1 çay kaşığı tereyağı katılır.

Yürüyorum kendi yoLumda başka hiç kimseyi düşünmeden umursamadan, istemeden...Kendi hayatımın efendisi oLdum yeniden!

Bebekler için mamalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğim Kaşık Mamasına Geçiyor

Bebeğim Kaşık Mamasına Geçiyor

ek mamaya geçiş pirinç unu faydaları pirinç ununun faydaları mısır ununun mısır unu Bebeğinizin ilk dört aydan sonra yavaş yavaş yeni tadları öğrenmesi gerekiyor. Artık o, sütünü emmeye devam etse de tattırdığınız yeni mamalarla yetişkinlerin dünyasına ilk adımlarını atacak. Yoğurdu tanıyacak, sebze ve meyve pürelerini de. Yalnızca emdiği ya da hazır mamalarla beslendiği günler kalacak....
  2. Bebek Mamalarında Tehlike!

Bebek Mamalarında Tehlike!

Bebek Mamalarında Tehlike! ABD'de 494 çocuk üzerinde 10 yıllık araştırmanın sonucu, tıp dünyasında bugüne kadar bilinenleri alt üst etti.. Demir takviyeli mama alan sağlıklı bebeklerde mental gelişme ve IQ kötü etkileniyor. Dünya Pediatri Birliği gerek olmaksızın demir katkılı mamalar kullanılmaması için uyarıda bulundu. Tıp dünyasında bugüne kadar bilinenleri alt üst eden çalışma...
  3. Bebekler mamayı neden reddeder

Bebekler mamayı neden reddeder

bebeğim mamayı reddediyor Bebeğiniz mamayı istemiyorsa işte yapmanız gerekenler Bunun nedeni yeni bir tat ya da sütten farklı yapıda bir yemek yemeğin sıcak olması bebeğin susaması ya da yalnızca dikkati çekmek istemesi olabilir.Bebeğe farklı biçimde hazırlanmış çeşitli yiyecekler verilerek farklı tatlara alışması sağlanmalıdır.
  4. bebeğime hangi mamayı verebilirim?

bebeğime hangi mamayı verebilirim?

Merhabalar. Ben bı konuda kararsız kaldım bebeğime mama vericemde ona aptamil yoksa humana mı versem bu konuda tecrübeli annelere danışmak istedim.
  5. Bebeğe mamadan sonra su verilirmi?

Bebeğe mamadan sonra su verilirmi?

Anne sütü alan bebeklere ilk altı ay boyunca anne sütü dışında hiçbir şey önerilmez. Anne sütü ve yetmediği yerde mama ile ya da yalnız mama ile beslenen bebeklere de ilk altı ay su önerilmez. Çünkü mama su ile hazırlandığından su ihtiyacını giderir. Bebeklere su verilmemesinin başlıca iki önemli nedeni vardır. Bunlar kaynatılsa dahi suyun ishal yapma ihtimali ve bebeğin su içerek daha az...

Sayfayı Paylaş