Bebekler kaç aylıkken konuşur

F

Figenxcxc

Forum Okuru
Bebekler kaç aylıkken konuşur
Bebekler kaç aylıkken konuşur ne zaman konuşmaya başlar

Merhaba

bebeğim 7 aylık konuşmayı öğretmeye çalışıyorum ama şu ana kadar beeceremedim bebekler ne zaman konuşmaya başlar kaç aylıkken konuşurlar 7 aylıkken konuşturamam mı bebeğimi , konuşmasını çok istiyorum ilk bebeğim her gün onunla konuşsun diye uğraşıyorum bazı sesleri çıkarıyor ama anlamlı bir kelime baba anne dedirtemedim , bebekler kaç aylıkken konuşmaya başlarlar , ne zaman konuşmaya başlarlar.

Merhaba Figen

Yazdıklarını okurken biraz gülümsemedim desem yalan olur beni gülümsettin Allah da seni güldürsün. Tatlım bebeğin daha 6 aylık ondan nasıl bir performans beklediğinin farkında mısın tatlım. 6 aylık bebeğin kelimeleri telaffuz etmesi pek mümkün değil tabiki bu rutin gelişim sürecinde olan bebekler için geçerli bebekler 6 aylıkken sesler çıkarırlar ama bu sesler çokda kelimelere karşılık gelmez. Bebekler 12 - 18 aylık dönem içerisin de ancak kelimeleri o da tek kelime olarak anne baba gibi teleffuz eder konuşurlar ama bunun dışında daha erken konuşan bebekler de daha geç konuşan bebekler de olduğunu unutmamak lazım. tatlım biraz acele etmiyor musun bence biraz daha sabret bak o bir konuşmaya başlayacak o zaman da susturamayacaksın biraz susar mısın kızım / oğlum dediğini görür gibiyim şimdiden biraz sabır tatlım ama alıştırmalara onu sıkmadan devam edebilirsin sağlıklı günler dilerim.

Geri