gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebeklerin ateşi nerden ölçülmeli

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bebeğimizin ateşi çıktığında en doğru sonuç için nerden ölçmeliyim ateşi? Tecrübeli annelerden yardım bekliyorum..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bebeklerde ateş çeşitli şekillerde ölçülür. Termometre ile yapılan ateş ölçümleri;
    Koltukaltından

Kulaktan

Anüsten(rektal) ve

ağızdan yapılır.

Aylara ve çocuğun yaşına uygun olarak ölçüm şekilleri şöyledir:

Yenidoğan – 3 ay:anüsten ölçüm.

3 ay - 3 yaş: Koltuk Altı / Kulak (6 aydan sonra)

4 - 5 yaş: Rektal, Koltuk altı, Ağız

5 Yaş: Ağız, Koltuk altı

bebeklerin ateşi nerden ölçülmeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebek Ve Çocuklarda AteŞ

Bebek Ve Çocuklarda AteŞ

6 aylık bebeklerde ateş 6 aylık bebek ateş 9 bebeklerde 7 bebekte 4 bebekte Enfeksiyon hastalıkları ile birlikte görülen ateş tek başına bir hastalık değil bir bulgu. Altta yatan hastalığın işareti olabileceğinden, ateşin gerçek sebebinin bulunması gerekiyor. Bebeklik ve çocukluk çağında anne ve babaları en çok endişelendiren durumların başında “ateş” geliyor. Aileler kendilerinde telaş...
  2. bebeklerde ateş

bebeklerde ateş

bebeklerde fitil zararlımı ateşi ne düşürür bebeklerde fitil nasıl kullanılır kullanımı çocuklarda kullanımı Bebek ve Çocuklarda Ateş Ateş, çoğu zaman ailelerde panik duygusuna neden olsa da, iyi tarafı vücudun enfeksiyonla savaşma yollarından biri olmasıdır. Ateşe neden olan enfeksiyon; ilaç kullanımı ve çevre ısısının normal koşullara getirilmesiyle büyük oranda kontrol altına alınabilir....
  3. bebeğimin ateşini nasıl düşürmeliyim

bebeğimin ateşini nasıl düşürmeliyim

Çok şükür şu an için birşey yok ama korkuyorum ateşten.Bebeğim ateşlenirse ateşini nasıl düşürmeliyim kızlar ?
  4. yenidoğan bebeğinizi nerde yatıracaksınız

yenidoğan bebeğinizi nerde yatıracaksınız

Kızlar selamlar. Ben gebeyim ve 6 aylığım.Bebeğimiz için oda hazırlıyoruz ama bir yandan yeni doğduğunda odasında yatamayacağını biliyoruz. Sizler bebeklerinizi yeni doğduklarında nerde yatırdınız?
  5. Bebeğimin ateşini nasıl düşürebilirim ?

Bebeğimin ateşini nasıl düşürebilirim ?

bebeğimin ateşi düşmüyor,bebeğimin ateşi var,bebeğimin ateşini nasıl anlarım,bebeğimin ateşini düşüremiyorum,bebeğimin ateşi var ne yapmalıyım, Bebeklerde ateş yükseldiğinde anne ve babalar çoğunlukla panik içinde bir şeyler yapmaya çabalar. Uzmanlar bebeklerde ateş yükseldiğinde doktora götürülmeden önce dışarıdan yapılması gereken 6 önemli öneride bulunuyorlar. Kuşkusuz ilaç vermek de...

Sayfayı Paylaş