Bel ağrısına ne iyi gelir?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

 1. bel ağrısına ne iyi gelir bel agrisina ne iyi gelir ağrısı ağrısına sıcak gelirmi tutulmasına
  Bel ağrısı gerçekten çekenlerinde çok iyi bildiği gibi çok zor bir ağrıdır.Günlük işlerimizi ve hareketlerimizi bile bu ağrılardan dolayı yaptırmayan bel ağrıları için sizlere bitkisel çözüm önerilerinde bulunmak istiyorum.

  [​IMG]
  Tanımı : Vücudun bel bölgesinde meydana gelen ve çeşitli sebepleri olan ağrılardır.

  Nedenleri : Bu sayfada, belirli bir anotomik rahatsızlık nedeniyle değil de daha çok yorgunluk, hamlık ve sportif incinme gibi şikayetlerden kaynaklanan bel ağrıları gidermek için önerilerde bulunacağız. Fakat bu durumda olsa bile bu ağrıların çok şiddetli ve uzun süreli olması durumunda uzman bir doktora görünmekte fayda vardır.

  ÖNERİLER

  *Yeteri kadar zeytinyağı ısıtılıp ağrılı bölgeye masaj yapılarak yedirilir ve sıcak tutulup sert bir zemine yatılır.

  *Bele ağrının olduğu bölgeye bir kaç kat geniş yapraklı lahana konulup sert bir zemine yatılır.

  *Birer çay kaşığı günlük, havlıcan, zencefil bunlara ek olarak bir tatlı kaşığı çam fıstığı bir arada dövülerek toz haline getirildikten sonra bu karışımı macun haline getirecek kadar süzme bal ile karıştırılıp ağrılı bölgeye iyice yedirildikten sonra sert bir zemin üzerine yatırılır.

  *Birer tatlı kaşığı sinameki, mesteki, toz şeker ve bir çay kaşığı günlük bir arada dövülerek toz haline getirildikten sonra bu karışımı macun haline getirecek kadar süzme bal ile karıştırılıp ağrılı bölgeye iyice yedirildikten sonra sert bir zemin üzerine yatırılır.

  Bel Ağrısı İçin Banyo Önerileri

  *100 gram at kuyruğu akşamdan soğuk suyun içine bırakılıp, ertesi gün iyice kaynatılıp, süzülerek banyo suyuna katılır ve göğüs kafesine gelecek şekilde 20 dakika kadar suyun içinde oturulur. Banyodan çıkıldığında kurulanmamalı bir havluya sarılarak sıcak yatağa girilmeli ve elden geldiğince terlenmelidir.

  *500 gram tıbbi karakafes otu yaprağı akşamdan 5 litre soğuk suyun içine bırakılıp ertesi gün iyice kaynatılıp, süzülerek banyo suyuna katılır ve bel ve sırt bölgesi suyun içinde kalacak şekilde banyo yapılır. Banyodan çıkıldığında kurulanmamalı bir havluya sarılarak sıcak yatağa girilmeli ve elden geldiğince terlenmelidir.
 2. emeğine Sağlık gülüm
 3. bel ağrısına kantaron yağı iyi gelir
 4. ---------------------teşekkür ederim benim bir yakınımda bu sorunu yaşıyor bunları denemesini önereceğim ------------------------
 5. bel fıtığına ne iyi gelir arkadaşlar acil gerek sınavdayımda
 6. saolun

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. bel ağrısına ne iyi gelir

  ,
 2. bel fıtığına sıcak su torbası iyi gelirmi

  ,
 3. viks bel ağrısına iyi gelirmi

  ,
 4. bel ağrısına sıcak su torbası iyi gelirmi,
 5. hamilelikte bele sıcak su torbası,
 6. hamilelikte bel tutulmasına ne iyi gelir,
 7. kantaron yağı bele iyi gelirmi,
 8. bel agrısına ne iyigelir,
 9. bel fıtığına sauna iyi gelirmi,
 10. belağrısına sürülen yağ,
 11. bel agrısına sıcaksu torbası