gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Berat Gecesi Duası

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

berat kandili duası arapça arapça berat gecesi duası gecesi arapca
    Berat Gecesinde bizde Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed gibi dua edelim...Yaradan hepimizin dualarını kabul etsin meleklerim...
    Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselam bu gece Rabbine şöyle dua etmiştir:
    "Allahım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, Senden yine Sana iltica ederim. Sana gereği gibi hamd etmekten âcizim. Sen Kendini sena ettiğin gibi yücesin."11​

Berat Duası

Bazı mâna büyüklerinin de şöyle bir duası vardır:
    "Allahım, şayet ismimi saîdler defterine yazdıysan, orada sabit kıl. Şayet ismimi şakiler defterine yazdıysan oradan sil. Çünkü Sen buyurdun ki, 'Allah dilediğini siler yok eder, dilediğini de sabit bırakır, Levh-i Mahfuz Onun katındadır."12

Bu idrak ve şuur içinde ihya edeceğimiz Berat Gecesinin hepimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz edelim.

alıntı

Berat Gecesi Duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Berat gecesi

Berat gecesi

Sual: Berat gecesinin önemi nedir? CEVAPŞaban ayının 15. gecesidir. Tefsirlerde Kur’an-ı kerimin, Levh-il-mahfuza bu gece indirildiği bildirilmektedir. Âyet-i kerimede mealen buyuruluyor ki: (Apaçık olan Kitab’a andolsun ki, biz onu [Kur’anı] mübarek bir gecede indirdik. Elbette biz insanları uyarmaktayız.) [Duhan 2,3] Her sene, Şaban ayının on beşinci Berat gecesinde, o senede olacak...
  2. Berat Gecesi Neler yapmalıyız

Berat Gecesi Neler yapmalıyız

lekad caeküm duası lekad caeküm duası nedir suresi ayeti berat gecesi tövbe edilecek dua Arkadaşlar bazı geceler gerçekten bizlere verilmiş bir hazine. Bu hazine dolu geceden biride Berat gecesi. Olabildiğince ibadetle geçirelim gecemizi. Af dileyim Yaradan Rabbimizden.. Peygamber Efendimiz (s.a.s.) bizlere de şöyle buyurmuştur: "Şaban ayının yarısı (Berâet gecesi) gelince: gecesini...
  3. Berat Gecesi Ne Zaman

Berat Gecesi Ne Zaman

Berat Gecesi Ne Zaman ? Selam kızlar Berat Gecesi Ne Zaman Temmuz ayına mı denk geliyor gerçekten de?
  4. Berat Gecesi Hikayeleri istiyorum

Berat Gecesi Hikayeleri istiyorum

Merhaba arkadaşlar sizden benim için Berat Gecesi Hikayeleri yazmanızı istiyorum şimdiden Berat Gecesi Hikayeleri için çok teşekkür ediyor ve hayırlı kandiller diliyorum.
  5. Berat kandilinin faziletleri

Berat kandilinin faziletleri

Ramaza nın müjdecisi ,borçtan hastalıktan ,günahlardan arınmanın ,rahmete nail olmanın fırsat gecesi ,Berat kandili.21 Mayıs Cumartesi akşamını 22 Mayıs Pazar gününe bağlayan geceye denk gelen bu önemli gece de hangi dualar edilmeli,nasıl dua etmeli,hangi ibadetler yapılmalı konumuzun devamın da bulabilirsiniz.Öncesi Berat gecesi ve önemi , 2016 Berat kandili mesajları adlı konularımızı da...

Sayfayı Paylaş