gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

bertuğ cemil

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

1974 yılında Bursa’da doğdu.İlköğrenimini Bursa’da tamamladıktan sonra,1992’de İstanbul Erkek Lisesi’ni,1998’de de İ.Ü. Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. Küçük yaşlardan itibaren müzik,edebiyat,tiyatro ve halk oyunlarına merak salan Bertuğ,1985’te klavye,1990’da da gitar çalmaya başladı.Başlangıçta sadece amatör bir zevk olarak hayatına giren müzik,yıllar içinde yaşama amacı haline geldi.Şiire olan merakı,onu şarkı yazmaya da itti.Gitar çalmaya başladığı yıl ilk bestesi olan “KAYGI”yı yazdı.Artık gitarını elinden hiç düşürmeyecekti.

Lise yıllarında çeşitli gruplarla İstanbul ve Bursa’da okul konserlerine çıktıktan sonra,1992’de gazetecilik okurken Cengiz Köroğlu’yla tanıştı.Bu tanışma, Moğollar’dan Engin Yörükoğlu’nun işlettiği Jazz-Stop isimli klüpte Bertuğ’un profesyonel müzik hayatının başlamasına önayak oldu.Bu tarihten itibaren ondört yıl boyunca sayısız bar performansı sergiledi.Kendi kurduğu Kaos ve Sustain isimli gruplarla çok geniş bir cover repertuarıyla sevdiği şarkıları seslendirme ve çok değerli birçok müzisyenle tanışma ve jam session yapma imkanı buldu.

Ancak kendi şarkılarını canlı çalma ve albüm yapma sevdasından hiç vazgeçmeyen Bertuğ,bu yıllar boyunca üretmeye ve kayıtlar yapmaya devam etti.

2000 yılında askerden geldikten sonra,2002’de ,demo kayıt aşamasında,aynı tarihlerde aynı stüdyoda albüm kaydeden Kıraç’la tanışması onun için dönüm noktası oldu.Kıraç’ın tavsiyesiyle TMC ailesine katılan Bertuğ, Cengiz Köroğlu’yla birlikte şubat 2006’da albümünü tamamlamak için stüdyoya girdi.Haziran 2006’da ondört yıllık hayali gerçek oldu ve ilk abümü “DUYGUSAL TUZAKLAR” tamamlandı.
    Bundan sonrası için hedefi : “Dolu dolu yaşamak,yeni şarkılar yazmaya devam etmek,ölene kadar durmadan gitar çalıp şarkı söylemek,sevmek,sevilmek,sevdirmek... ;)

gulum.net

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: bertuğ cemil
    emeğine sağlık canım

bertuğ cemil konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cemile Cevher

Cemile Cevher

cevherkutusu havlu kenarları cevher kutusu cevherkutusu yeni cevher kutusu 2009 1926 yılında Maçka /Trabzon'da doğdu. 1946 yılında İstanbul'a yerleşti. Bestekar Sadettin Kaynak'ın, İstanbul Radyosu Müzik Yayınları Müdürü Cevdet Çağla'ya Tavsiyesi üzerine, 1950 yılından itibaren Hasan Sözeri'nin yönettiği Karadeniz'den...
  2. Bertuğ Cemil - Biçare (akor)

Bertuğ Cemil - Biçare (akor)

İntro: Gm F Gm ) G# Gm G# ) x2 Gm Bi çare gönlüm biçare F Ağlıyor bak kapında Gm Kovulunca kalbinde F Çile çekiyor kalbimde D# Gm Gönlüm gönlüm Gm Bi çare gönlüm biçare F Dönüp dolaşıp şu alemde Gm Bir mülteci kapında F Sırasını bekliyor D# Gm Gönlüm gönlüm D# Gm Neden yoksun sana geldiğimde D# Gm Neden yoktum bana geldiğinde Cm Gm Oysa birbirimize yazılmışız G# Fm Gm Unutulmuş bir...
  3. Bertuğ Cemil - Dua (akor)

Bertuğ Cemil - Dua (akor)

Solo : Cm# B Am Cm# B Bu sevda adına, çıkıversek yarına Fm# Cm# Yoluna kurban, kadın ol bana Cm# B Vurup ta gitseydin bir gün beni seversin Fm# Cm# (a) Diye diye, beklerdim Cm# F Cm# Anamın duasını aldım da çıktım yola B Gm# A Cm# Yolumu kaybettim, senin uğruna Cm# F Cm# Herkese dert olmuş meğer, meğerse derdim B m# A Cm# Ana gibi bir yar olmaz dememiş miydin Bu sevda adına,...
  4. Bertuğ Cemil - Kaygı

Bertuğ Cemil - Kaygı

Bir baktım;uzaklardayım, Duygusal tuzaklardayım. Her sokak bir yol ayrımı, Anlatamam ki ben kaygımı... Kimse yoktu oralarda, Savruldum ben boralarda. Kaybettim o saygımı Anlatamam ki ben kaygımı Sancılarım buldu bini, Unuttum nefreti,kini. Bulamam ki seni,beni; Sevgiyi arayayım,sevgiyi arayayım. Yağmurlarda ıslandık, Birbirimizi kıskandık. Kaybettiğim için seni, Anlıyorum yeni yeni;...
  5. Bertuğ cemil Resimleri

Bertuğ cemil Resimleri

bertuğ cemil resimleri bertuğ cemil in eşi

Sayfayı Paylaş