gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bilgisayardan silemediğim bir dosya var ne yapacağım ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bilgisayardan acilen silmem gereken bir dosya var ve kardeşimin görmesini istemniyorum ama silemiyorum nasıl yapabilirim yardım edin :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bilgisayardan Silinmeyen Dosyaları Silmek için yapmanız gerekenleri sizlere kısaca açıklamaya çalışacağım...Bilgisayarınıza bir program yüklediniz veya program yüklerken kendiliğinden başka birşey bilgisayarınıza yüklendi ve bunu silmeye çalışıyorsunuz ama bir türlü silinmiyorsa konumuz size yardımcı olacaktır. Bilgisayarınıza yüklediğiniz veya kendiliğinden yüklenen dosyaları programsız şekillerde nasıl silebilirsiniz.
    Programsız Silme İşlemi nasıl yapılır hemen öğreniyoruz.Bilgisayarınızı yeniden başlatın başlangıç sırasında F8 tuşuna basın,daha sonra gelen menüden Komut İstemiyle güvenli Modu seçmelisiniz XP açılıyor kullanıcı seçiminde Administrator ile oturum açın, karşınıza DOS penceresi gelecektir.

DOS komutlarıyla silinmeyen dosyanın bulunduğu klasöre gidin.Gireceğiniz dizin D:müzik olsun. İlk önce cd D:yazarak D dizinine girin sonra cd müzik yazın DIR komutuyla müzik” klasoru içersindeki dosyaları karşımıza çıkarıyoruz.Bazen silinmeyen dosyaları bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar silme işlemini gerçekleştirdiğinizde kendiliğinden silinebilir.

Bundan sonra yapmanız gerekenler ise şöyle arkadaşlar Örnek dosya ismi silinmeyendosya.ex Komut satırına D:müzik del silinmeyendosya.exe yazın ve işlem tamam diyeceksiniz İki kez Ctrl+Alt+Del yaparak bilgisayarı yeniden başlatıp dosyanızın bilgisayar açıldıktan sonra silindiğini göreceksiniz.Ve işte hepsi bu kadar istenmeyen silinmeyen dosyayı silmiş oldunuz..

bilgisayardan silemediğim bir dosya var ne yapacağım ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. siyah noktam var ne yapacağım diyorsanız

siyah noktam var ne yapacağım diyorsanız

1 tatlı kaşığı yumurta beyazının içine 2 tatlı kaşığı çay şekerını koyup beyaz köpükler oluşuncaya kadar çırpın...çırptıktan sonra oluşan köpüklerden alıp ince bir katman halınde yüzünüze sürün ve kuruyuncaya kadar bekleyın..kuruduktan sonra parmaklarınızın uçlarıyla ağla yaparmış gibi o katmanı çekin...sonra ılık su ile yıkayın.... farkı hemen farkedeceksiniz...3 gün üst üste yaparsanız...
  2. Çocuğunuzda İştahsızlık Problemi Varsa Ne Yapacaksınız ?

Çocuğunuzda İştahsızlık Problemi Varsa Ne Yapacaksınız ?

iştahsız çocuğa yaklaşım iştahsız çocuğa ne yedirilir Sevgili melekler, bazı istisnalar hariç annelerin ortak sorunu iştahsız çocuklardır. Çocuğuna yemek yedirebilmek adına türlü şaklabanlıklara bile razı olan anneler bazen ne yapsalar da işe yaramaz. Bu konumuzda Acıbadem Fulya Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Yunus Emre Mercan'dan iştahsız çocuğa yaklaşım hakkında çok...
  3. Bilgisayar Klavyesinde Farklı İşaretler Çıkıyorsa Ne Yapacağız ?

Bilgisayar Klavyesinde Farklı İşaretler Çıkıyorsa Ne Yapacağız ?

Klavyede Farklı Karakterler Çıkıyor Klavyede Farklı Karakterler Neden Çıkıyor Sevgili melekler, tam msnden arkadaşınıza hararetle birşeyler anlatırken parmağınız bir tuşa basıverir ve bir anda harf yerine garip işaretler basmaya başar klavye, şaşırmayın :D:D Bu sayfamızda Klavyede Farklı Karakterler Neden Çıkıyor sorusunun cevabını ve çözümünü bulacaksınız. ( Bir önce ki konumuzda...
  4. Rar Dosyasının Şifresini Unuttuysanız Ne Yapacaksınız ?

Rar Dosyasının Şifresini Unuttuysanız Ne Yapacaksınız ?

Rar Dosyasının Şifresini Unuttum Nasıl Açabilirim Rar Dosyasının Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım Sevgili melekler, bu sayfamızda Rar Dosyasının Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım diye merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Rar Dosyasının Şifresini Unuttum Nasıl Açabilirim sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz. ( Bir önce ki konumuzda da rar dosyası açılmasıyla ilgili...
  5. bilgisayarın çocuklara ne gibi etkileri vardır

bilgisayarın çocuklara ne gibi etkileri vardır

İki çocuğum var ve ikisi de bilgisayar düşkünü. Benim sormak istediğim bu düşkünlükleri onlar için zararlı mı ? Bilgisayar çocukları nasıl etkiler, açıklarsanız sevinirim..:)

Sayfayı Paylaş