gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

bilmeyenler bilsin ki!

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bilmeyenler bilsin ki aşk bir güneşe benzer Aşkı olmayan gönül sanki taşa benzer.

Taş gönülden ne biter dilinde ağı tüter
    Çok yumuşak söylese sözü savaşa benzer.

Aşk dolu gönül yanar yumuşar muma döner
    Kararır taş gönüller sarp katı kışa benzer.

Senin aşkının oku, demirden taştan geçer
    Aşkına düşen kişi can ile baştan geçer.
    Gece gündüz eder zâr, aşkın ile olur yâr
    Endişesi sen olan yemekten aştan geçer.

Aşkına düşenlerin yanar durur yüreği
    Sana veren kendini lüzumsuz işten geçer.
    Başında aklı olan ücretle amel etmez
    Her güzele kapılmaz, göz ile kaştan geçer.

Gerçek aşık olasın, can vermeye ivesin
    Dostla pazarlık eden nice bin baştan geçer.
    Yunus’un gönül evi doludur Hak sevgisi
    Tercih eden sohbeti dosttan tanıştan geçer.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: bilmeyenler bilsin ki!
    emeğine sağlık

bilmeyenler bilsin ki! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bil ki....

bil ki....

Yağmurlarla birlikte ağlıyorum sana, bana... Yüreğime katıyorum seni katabildiğim kadar. Ruhum bembeyaz perdenin arasından sıyrılıp senin karmakarışık hayalinle dolaşiyor sensiz gecelerimde. O zifiri karanlıkta dualar ediyorum. Kendime bile dilemediğim dileklerle sürüyorum seni aydınlığa. Tükenmiyecektik... Tükenmiyecektim... Boğazım düğüm düğüm. Bu öyle birşey ki; acılarin en kahırlısı....
  2. bilmeyenler bilsin

bilmeyenler bilsin

Bilmeyenler bilsin ki Bilmeyenler bilsin ki aşk bir güneşe benzer Aşkı olmayan gönül sanki taşa benzer Taş gönülden ne biter dilinde ağı tüter Çok yumuşak söylese sözü savaşa benzer Aşk dolu gönül yanar yumuşar muma döner Kararır taş gönüller sarp katı kışa benzer *** Senin aşkının oku, demirden taştan geçer Aşkına düşen kişi can ile baştan geçer Gece gündüz eder zâr, aşkın ile olur...
  3. Serdar Ortaç - Bilsem Ki

Serdar Ortaç - Bilsem Ki

Dokunsam ağlar mısın Düşünüp o yılları Bir dokun bin ah işittim senden Bu kadar kolaymıydı vazgeçmek benden Ağlasam duyarmısın feryadımı Yüzüme bakarmısın son kez İçimde yorgunluğun, mutsuzluğun Sebebi bir tek sensin bu umutsuzluğun Kalbim yıllar geçse de affetmeyecek Bilsem ki gözyaşım hiç dinmeyecek Sensiz bu son gecem bu son sabahım Tadı yok bu mevsim ayrılıkların Bilsem ki bir daha hiç...
  4. Bimeyenler Bilsin ki İlahisi

Bimeyenler Bilsin ki İlahisi

Bilmeyenler bilsin ki aşk bir güneşe benzer Aşkı olmayan gönül sanki taşa benzer Taş gönülden ne biter dilinde ağı tüter Çok yumuşak söylese sözü savaşa benzer Aşk dolu gönül yanar yumuşar muma döner Kararır taş gönüller sarp katı kışa benzer *** Senin aşkının oku demirden taştan geçer Aşkına düşen kişi can ile baştan geçer Gece gündüz eder zâr aşkın ile olur yâr Endişesi sen olan yemekten...

Sayfayı Paylaş