gebe
  1. sr_sgr

sr_sgr Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bipolar bozukluk(manik depresiflerin) köşesi olsun

Konu, 'Burası benim köşem...' kısmında sr_sgr tarafından paylaşıldı.

burada benim gibi manik depresif hastalarının günlük yaşantılarında yaşadığı sıkıntıların paylaşıldığı bir köşe olmasını istedim.

2. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Kösen hayirli olsun canim...

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    hayırlı olsun...güzel paylaşımların olsun

4. sr_sgr

sr_sgr Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslında başlığı değiştirmeyi istedim ama yapamadım ben köşemde bana gelen güzel mesajları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ben bambu yetiştiriyorum, ya siz?

Çin bambu ağacını yetiştirmek için ilk önce ekilecek yer hazırlanır, sürülür, çapa yapılır sonra tohumu (soğanı) ekilir.

Çimlenmesi beklenir fakat aradan bir mevsim geçer çimlenme yok.

1 sene geçer yine çimlenme yok, bu arada sulama muntazaman devam eder.

2 sene geçer, 3 sene geçer yine yok.

4 sene devam ederken, bakımı aynen filizlenmiş bir ağaç gibi devam eder.

5 senenin sonuna geldiğimizde nihayet çimlenme başlar, ama öyle bir başlar ki tam 6 haftada 27 metreye ulaşır. (Yani 9 katlı bir bina büyüklüğüne)

Bazı insanlar onun 6 haftada büyüdüğünü düşünürler ama yetiştirenler bilir ki 6 hafta değil, 6 yıl 6 haftada yetişir.

Peki bu 6 yıl boyunca Çin Bambusu ne yapar?

Tohumu ektikten sonra toprakta kök salmaya başlar, kendini güçlendirir, güçlendirir ve 6 yıl sonraki büyümeye hazırlar kendini. Yeterince kök saldıktan sonra, istese de duramaz yerinde ve gökyüzüne doğru büyük bir hızla yükselir.

Ben bambu yetiştiriyorum, ya siz?

5. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Kosen hayirli olsun canim,hos geldin... Ozellikle yetistirdigim bir sey yok,sevdigim cicekler ile ilgileniyorum,simdilik 7 tane cin gulum,3 kafanfilim,4 kaktusum,4 tane salon bitkisi var yesil yaprakli,bir tane balkonda kucuk cam agacim ve bir tanede simsirim.Unutuyordum bir tane orkide aldim onu da atlamayayim,geriside mevsimlik cicekler ve soganli cicekler oluyor.Yani hoslandigim ciceklere bakiyorum,ozellikle bir yetistirme girisimim yok.Fakat senin kadar sabirli degilim,cin bambusu icin 6 sene bekleyemem sanirim,biraz aceleciyim.

6. sr_sgr

sr_sgr Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende çiçek yetiştirmeyi seviyorum.Birde hayvanları çok seviyorum.

7. sr_sgr

sr_sgr Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugün kendimi hiç iyi hissetmiyorum.Mutsuz,huzursuz ve çirkin hissediyorum kendimi .Uyusam günlerce haftalarca

8. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Neden canim,ne oldu ki huzursuz oldun,zaman zaman olur boyle seyler iyice dinlenince gecer.

9. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    köşen hayırlı olsun canım[​IMG]

10. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    köşen hayırlı olsun canım :kiss:

11. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    köşen hayırlı olsun canım..:)

12. sr_sgr

sr_sgr Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en iyi arkadaşım okuduğum kitaplarım oldu.Yeni bilgiler öğrenmek çok güzel.Bol bol kitap okuyun.Şu an elimde robin Sharmanın aile bilgeliği var onu okuyorum

13. Depresif Kubra

Depresif Kubra Forum Okuru

Slm herkeze yine bi gun geldi ve yine mutsuzum yine yoksun yanimda .Yoruldum artik !Hayat ne istiyorsun benden?Cok sey mi istiyorum senden bi Mutluluk bide Askimla berber olmayi.Uykuzuzum bu dunyadaki beni anlayan tek sey Ay mi hep o yanimda aglarken !
    Ps:Arail bekliyorum seni gel hadi bekliyorum seni

bipolar bozukluk(manik depresiflerin) köşesi olsun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bİpolar (İkİ UÇlu) Bozukluk

Bİpolar (İkİ UÇlu) Bozukluk

bipolar duygulanım bozukluğu bipolar ünlüler duygulanım bozukluğu nedir olan ünlüler olan BİPOLAR (İKİ UÇLU) BOZUKLUK Depresyon ve tam tersi bir durum olan mani tabloları, aralıklı olarak veya ardarda hatta bazan birlikte (karışık tip) yaşanır. Depresyon önceki bölümde anlatıldığı gibidir. MANİ Bir yıllık sürede, yüz erkekten 1.2’sinin yaşamında ilk kez mani ortaya çıkardığı...
  2. Ruh Ve Sİnİr Hastaliklari-manİk Depresİf

Ruh Ve Sİnİr Hastaliklari-manİk Depresİf

manik depresif ünlüler manik depresif lityum tahlili üzüntü hastalıkları Manik depresif hastalık Manik depresif hastalık, bazen üzüntü ve durgunluk, yani depresyon; bazen de hem bedensel hem de zihinsel bakımdan aşırı uyarılmışlık hali, yani mani nöbetleri ile seyreden bir rahatsızlıktır. Günümüzde ilaçla kontrol altına alınabilmekte, hatta nöbetlerin ortaya çıkması önlenebilmektedir. Manik...
  3. bipolar bozukluk

bipolar bozukluk

bipolar bozukluk bipolar bozukluk çeşitleri çeşitleri ve hamilelik bozuklukta hamilelik merhaba ben bipolar yani manik depresif hastasıyım aranızda bu rahatsızlığı olan var mı?tanışıp yaşadıklarımız hakkında bilgi alışverişinde bulunmak istiyorum.Allaha şükür bu aralar atak geçirmiyorum.:uhu:
  4. Bipolar bozukluk nedir?

Bipolar bozukluk nedir?

Bu konu;bipolar bozukluk nedir,bipolar bozukluk tedavisi nelerdir hakkında bilgiler vermektedir Bipolar bozukluk,manik depresif bozuklukta denilen depresyon ruh halidir.Bipolar bozukluğun nedeni tam olarak bilinmiyor.Olası bir neden Beyindeki kimyasal dengesizlikler olabilir Bir manik olarak kendinizi mutlu,enerjik hissedebilirsiniz.Bellek sorunları olabilir.Geçmişte keyif aldığınız...
  5. Psikiyatri  Manik Depresif Psikoz

Psikiyatri Manik Depresif Psikoz

manik depresif bozukluğu nedir,panik atak nedir,kronik sinir hastalığı nedir,kronik depresif bozukluk nedenleri,manik depresif tedavisi hakkında bilgiler Bu hastalık mani ve depresyon atakları ile karakterizedir. Hastanını duygulanımı mani dönemlerinde neşe, depresyon dönemlerinde umutsuzluk ve çökkünlükle karakterizedir. Ara dönemlerde kişi normale döner. Bazı hastalarda mani ve...

Sayfayı Paylaş