gebe
  1. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Bir ceylan vurulur...

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında destina_ tarafından paylaşıldı.

Bir ceylan vurulur otlarken, bir başına... Bir ceylan vurulur, Acır içi!

Acı, içinde büyürken kendinden fazla, bilemez yapacağını! ..
    Bir ceylan, vurulur; gözünden!
    Kurşun, gönlüne girer!

Haykırır... ve dizler... ve bir 'yüreğe' dönüşüp çökerken, koyar başını bir çiçeğin dizine!

Bir ceylan vurulur, otlarken, bir başına. Acır içi...
    Acııır, içim!

Ardından;
    Bir kum tanesi düşer içime...
    İçimde ne varsa sarılır etrafına...
    Sonra kelimeler dökülür içimden;
    İnci inci, dizilir içim; boynuna!

Bir kum tanesi gibi acırsın içimde. Ha böbreğimde taaş, ha kalbimde sen!
    Gözü bağlı koç gibi, boynum hep bıçağın ağzında, ve dilimde sen!

Ve sen; bir kum tanesi gibi düşersin içime.
    Sedefe benzer nem varsa, sarılır sana...
    Ardından, ardında acı çizgiler bırakan kelimeler dökerim...
    Dizilir içim;
    İnci inci, boynuna!

Bir ceylan vurulur, zamanın orta yerinde...
    Bir ceylan vurulur otlarken, bir başına...
    Bir ceylan vurulurken gözünden, yaralanır yüreği!
    ...yaralanır yüreğim...
    Bir ceylan, vurulup düşer bir çiçeğin dizine...

Acır içim;
    Her inci gördüğümde!

...Muammer Erkul...

Bir ceylan vurulur... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. her ömür gençliğinde vurulur

her ömür gençliğinde vurulur

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Vurulursam İBO Suçlu!

Vurulursam İBO Suçlu!

Tatlıses'in 'aklını başına al vekil' dediği Özyürek'in hedefinde İbo vardı. CHP Millletvekili Mustafa Özyürek İbrahim Tatlıses için 'Vurulursam o sorumludur' dedi. Mustafa özyürek, ATV televizyonuna bir yazı göndererek, kendisine cevap hakkı verilmesini istedi. Özyürek, İbrahim Tatlıses'in, Şırnak'ta 13 askerin şehit edildiği gün televizyonların eğlence programlarını kesmeyerek dansöz...
  3. Ceylan

Ceylan

Güzel kadına, cariyeye, çocuğa ve güzel bir kadından mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Geyik.)Rüyada ceylan görmek önemli bir haber alınacağını belirtir. Evlilik,muyluluk,güzellik zarafet ve aşka işarettir.Ceylan vurmak:bir kadının avucuna düşmek,ormanda ceylan görmek:sonu hüsran olan karşılıksız aşka yorumlanır.Ceylan sürüsü görmek: yeni bir işe atılacağınıza işarettir. Rüyayı gören kimse...
  4. Cengiz Özkan - Sen Bir Ceylan Olsan

Cengiz Özkan - Sen Bir Ceylan Olsan

cengiz özkan sen bir ceylan olsan Sen bir ceylan olsan ben de bir avcı Avlasam çöllerde saz ile seni Bulunmaz dermanı yoktur ilacı Vursam yaralasam söz ile seni Kurulma sevdiğim güzelim deyin Bağlanma karayı alları geyin Ben bir çoban olsam sen de bir koyun Seslesem elime tuz ile seni Koyun olsan otlatırdım yaylada Tellerini yoldurmazdım hoyrada Balık olsan takla dönsen deryada Düşürsem...
  5. Ceylan - Türkülerin Ceylanı 2009

Ceylan - Türkülerin Ceylanı 2009

Son günlerde köpegine swaroswki taşlarla yaptırdığı kostümle gündemde olan Ceylan Türkilerin Ceylanı adını verdiği yeni bir albüm piyasaya çıkardı...Şimdi albüm tanıtına geçiyorum arkadaşlar :tik: 01 Ceylan – Arguvana Gidemem 02 Ceylan – Yeminim Var 03 Ceylan – Mardine 04 Ceylan – Saçımın Akına Bakma Sultanım 05 Ceylan – Yetiş 06 Ceylan – Kader Bize Gülecekmiş Ne Zaman 07 Ceylan – Yüksek...

Sayfayı Paylaş