gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Bir Rüyaydın Gerçek gibi aLdandığım

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Hatırlar mısın? Her sokak çeşmesinden su içtiğimiz hayal günlerimizden bir gündü! Biraz gençlik vardı serde, biraz da delilik...
    Gönlümüz hoştu, bu doğru!
    Ama ellerimiz hiç boş kalmazdı;ellerimize sebep...
    En çok yokuş aşağı inişleri severdik;elele, koştura koştura...
    Kâh sen beni çekerdin yüreğinin merkezine, kâh ben seni...
    Sevdanın en güzel mevsimine!
    Tam on üç çeşme saymıştık.
    Biz uğuru da uğursuzluğu da sevdamızın beyaz sayfasına beyaz bir nokta diye yazmıştık.
    Tam on üç çeşme saymıştık; her birinden birbirimizin avuçlarıyla aşkın âb-ı hayatına kandığımız.
    Sokak çeşmeleri yalancı şahitlik yapıyormuş şimdi bize.
    Mutlu görmüşler bizi, elele, sevinç içinde...
    Sokak çeşmeleri yalancı şahitlik de yaparmış bize!
    Kim inanır ki bakıp şu halimize?
    Çeşme başlarında sokak çocukları...
    Sen en çok kız çocuklarını severdin, ben hepsini...
    Çantanda her zaman büyük marketlerden aldığın bir şeyler olurdu çocuklar için.
    Sen onları çocuklara verirken sevincinize bakardım;sen mi daha çocuktun, onlar mı; anlayamazdım!
    Ben seni, bu çocuksuluğuna sebep bir türlü aşkıma doyuramadım.
    Ama bir görseydin yüzündeki insanların gönlünü ferahlatan bir dağ manzarası kadar hoş gülücüklerini...
    Bir görseydin, o gülücükleri gören gözbebeklerimin sevdana erimelerini!
    O çocuklar adam olmuşlar şimdi.
    Biri hiç atmamış senin verdiğin çikolatanın kağıdını.
    Atmamış, bir de üzerine senin ve benim adımı yazmış, yanyana... Küçükte bir kalp koymuş iki ismin tam ortasına...
    Nereden bulduysa bulmuş işte!
    Ve gösteriyormuş diğerlerine.
    Küçük kız iki isimden bir sevda masalı uydurmuş.
    Şimdi bu masala herkesi inandırmaya çalışıyormuş ..

Bir Rüyaydın Gerçek gibi aLdandığım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yağmur resimleri gerçek gibi

yağmur resimleri gerçek gibi

Yağmur resimleri yağmur resmi yağmurlu resimler yagmur resmi yagmur resimleri Küçüklüğümde, yağmurdan kaçardım sevmezdim ben ya. Daha sonraları büyüdüğümde, o günleri hatırlayacağım ve isteyeceğim hiç aklıma gelmezdi. Yağmurda sevdiceğinizle el ele, ağzınızdan duman çıka çıka, ya da sigaranızı tüttüre tüttüre yürümek gibisi var mı ? Hele bir deniz kıyısın da ya da göl kenarında iseniz demeyin...
  2. gösterişli ve rüya gibi bir düğün için nasıl bir mekan seçmelisiniz

gösterişli ve rüya gibi bir düğün için nasıl bir mekan seçmelisiniz

rüya gibi bir düğün muhteşem düğünler Düğününüz için seçtiğiniz mekan, kişiliginize ilişkin en önemli ipucu. Bir kır düğünü mü istiyorsunuz,dünya evine deniz kokularıyla girmek mi yoksa sıcaklardan korkup havalandırma sistemine güvenebileceğiniz kapalı bir mekan mı; artık orası size kalmış. Her mekanın, çiftin beklentilerine göre belli avantajları ve dezavantajları olduğu biliniyor,...
  3. Rüya Gibi Bir Yatak Odası İçin

Rüya Gibi Bir Yatak Odası İçin

Yatak odası, davetkâr, lüks görünümlü ve gündelik hayattan çok farklı bir konsepte sahip olmalıdır. Odanızı dekore ederken akıllı davranın. Rüya gibi bir yatak odası için tavsiyelerimiz bu yazıda Yatak odası dekore etmenin temel kuralları... Her şeyden önce, satın alabileceğiniz en rahat yatağı alın ve bunun için kesenin ağzını açmaktan çekinmeyin. Yatağın kendisi odanın en önemli...
  4. Rüya Gibi Bir Aşk!

Rüya Gibi Bir Aşk!

Her şey benim cesaretimle başladı. Seni gördüğüm o ilk anda, gelip yanına konuşmasaydım, dostlar arasında anlatılıp unutulacak bir anı olarak kalacaktın. Soğuk bir kış günüydü. Rüzgarla birlikte bastıran yağmurdan kaçıp, bir kafeye sığındım. Camın kenarında boş bir masa buldum. Kahve sipariş ettim. Çantamdan kitabımı çıkarıp, okumaya başladım. Arada bir başımı çevirip, yoldan geçen...

Sayfayı Paylaş