gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

bırak hep açık kalsın o kapı...

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Eski zamanlarda bir zat, seyahati sırasında çok ilginç bir olaya şahid olur.. Çölde, eşkiyaların bir kervana saldırdıklarını, ne var ne yoksa zorbaca gasbettiklerini korkuyla seyreder uzaktan.. Biraz sonra bakar ki, soygun yapan eşkiyaların reisi bir kenarda abdest alıp, namaza duruyor.. Adam hayretlerdedir..Dayanamaz, namazdan sonra yanına varır ve sorar ona; “Merak ve hayretler içindeyim” der..

“Yaptığın iş zalimce ve haram..Günahlar içindesin..Sonra da kalkıp, o yaptıklarını men edenin huzuruna varıyorsun!
    Bu nasıl iştir?”

Eşkiyaların reisi olabildiğince hüzünlü, şu ilginç ve ibretli cevabı verir;

“ Ey yolcu! Ben yıllardır şeytana ve nefsime uyarak, Rabbimle aramda faraza 100 kapı varsa, 99 unu kapattım
    İstiyorum ki hiç değilse BİR KAPI AÇIK KALSIN!”

Aradan zaman geçer, o zatın yolu, Kabe’ye düşer..Tavaf esnasında bir de bakar ki, yıllardır hiç unutamadığı o eşkiya reisi de orada!.. Kabe’ye sarılmış, huşu ile dua etmekte, hıçkırıklarla ağlamaktadır.. Yine hayretlerdedir o zat..
    Yanına varır selamlar onu, kendini tanıtır ve sorar;

“Oradan buraya...Nasıl oldu bu iş? Nedir bunun hikmeti?”

Tebessüm eder tövbekar adam ve ışıl ışıl gözleri, boynu bükük der ki;

“Sana demiştim ya hani; Hiç değilse BİR KAPI AÇIK KALSIN O’nunla aramda..İşte ben, tüm acizliğim ve samimiyetimle o kapıyı hep açık tuttum..Rabbim de rahmetiyle, muhabbetiyle lutfetti tüm kapıları açıverdi..”

Unutmamali ki insan, içinde fücurun da potansiyelini barındırır, takvanın da...Kötülüğün de, Allah'a yakınlığın vereceği
    erdemlerin de.. Çağımız cazibedar fitne asrı.. Nefis ve şeytan daim günahlara sevketmede insanı.. Ve insan çok zayıf, çok aciz..
    Hata edebilir, günah işleyebilir.. Her ne durumda ve konumda olursa olsun insan, hiç değilse bir kapıyı, namaz kapısını
    daim açık bırakmalı..

“Ben günahlar içindeyim, o huzura nasıl varırım” dememeli asla.. Samimi olsun yeter ki, bir süre sonra kıldığı namaz,
    onu kötülüklerden alıkoyacaktır..Bırak hep açık kalsın o kapı..

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: bırak hep açık kalsın o kapı...
    emeğine sağlık

bırak hep açık kalsın o kapı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Barış için açık kapı bırakıyor

Barış için açık kapı bırakıyor

Arzu Balkan, Deniz Uğur’la ilişkisini noktalayan eski eşi Tamer Karadağlı’ya barış sinyalleri gönderiyor. Balkan, yeniden bir araya gelebilme ihtimallerinin olup olmadığını soran gazetecilere net yanıt vermedi, "Böyle bir şey uzun süre söz konusu olamaz" demekle yetindi. Tamer Karadağlı ile Arzu Balkan’ın ilişkisi, devreye Deniz Uğur’un girmesiyle noktalanmıştı. Çift, yeni aşk...
  2. Coşkun Sabah - Açık Bırak Pencereyi

Coşkun Sabah - Açık Bırak Pencereyi

Açık bırak pencereni Örtme perdeyi bu gece Sana yazdım bu şarkıyı Sana yaptım bu besteyi Rüzgarlar rüzgarlar Getiren bizi Aç artık avuçlarını Yum gözlerini iyice Ağlayıp yalvarmak için Diz çöküp yalvarmak için Ellerim ellerim uzanabilsin Açık bırak pencereni Örtme perdeyi bu gece
  3. bırak bela kapını çalsın

bırak bela kapını çalsın

Bırak bela kapını çalsın,onu serbest bırak....Dua ederek,yüzüne karşı durma...Gelmesinden yaklaşmasından endişelenme...onun ateşi cehennem ateşinden daha sıcak değildir.... Yaratıkların en hayırlısı, yerlerin taşıdığı ve göklerin gölgelendirdiği en hayırlı insan, Hz. Muhammed Mustafa -sav- buyurmuştur ki: “Cehennemin ateşi mümine: 'Geç ya mümin! Senin nurun, benim ateşimi...

Sayfayı Paylaş