gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Bitkilerin ve tohumların dayanıklılığı

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yaratan[​IMG] hiç yaratmayan gibi midir? Artık öğüt alıp-düşünmez misiniz? Eğer Allah'ın nimetini saymaya kalkışacak olursanız[​IMG] onu bir genelleme yaparak bile sayamazsınız. Gerçekten Allah[​IMG] bağışlayandır[​IMG] esirgeyendir. (Nahl Suresi[​IMG] Her bitki yaşadığı bölgedeki iklim koşullarına uygun bir tasarıma ve özelliklere sahiptir. Örneğin; kurak bölgelerdeki bitkilerde var olan özellikler diğer türlerde yoktur. Bu nedenle çöllerden alınan bir bitkinin kutuplarda ya da tropikal ormanlarda[​IMG] tropikal ormanlardan alınan bir bitkininse kutuplarda ya da çöllerde yaşaması beklenemez. Çünkü tropikal bölgelerdeki bitkilerin bütün yapıları -yapraklarının büyüklükleri[​IMG] tohumlarının dayanıklılık özellikleri vs.- bu bölge şartlarına uygundur. Kutup bölgelerinde yetişen bitkilerin özellikleri ise kutup şartlarına uygundur. 17-18)
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    Suda yaşayan bir bitkinin çölde[​IMG] kurak iklimde yaşayan bir bitkinin tropiklerde yaşaması imkansızdır. Resimlerde görülen bitkilerin her biri farklı iklim koşullarında yaşayacakları tasarımlara sahiptir.
    Ancak bazı bitkiler[​IMG] beklenmedik şekilde ortaya çıkan zorlu şartlara karşı da son derece dayanıklılık gösterirler. Aşırı sıcak hava[​IMG] kuraklık ya da aksine şiddetli yağmur ve soğuk bitkilerin dayanıklı olmalarını gerektiren şartlardandır. Bu gibi beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalan bazı bitkiler ise bir çeşit uyku durumuna geçerek dayanıklılık gösterirler

2. berennaz

berennaz Forum Okuru

dayanıklı çiçeklerim benim

Bitkilerin ve tohumların dayanıklılığı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tohum ve söz

Tohum ve söz

İlmin başı güzel dinlemedir. Sonra anlama, sonra hıfzetme, sonra onunla amel etme ve sonra da onu yayma gelir. Hikmetli söz söyleyenlerden bir zat şu darb-ı meseli aktarır bize: Tohum eken, tohumunu getirir ve ondan bir avuç alıp saçar. O tohumun bir kısmı yol üstüne düşer, onu hemen kuşlar kapışırlar. Bir kısmı, üzerinde çok az toprak bulunan bir kayanın üstüne denk gelir. Birazcık nemlenir,...
  2. Keten Tohumu Yağı ve Faydaları

Keten Tohumu Yağı ve Faydaları

Menopoz sıkıntılarını, mide ağrılarını ve kabızlığı gidermeye yardımcı olur. Zihni açmaya ve hazmı kolaylaştırmaya yardımcı olur. Sindirim sistemi iltihaplanmalarında etkili olduğundan dolayı kullanılması tavsiye edilir. KULLANILIŞI: Dahilen; 1 fincan suya 5 damla damlatılarak günde 3 defa içilir
  3. hayıt tohumu ve karabiber tohumu yumurta çatlatıyor

hayıt tohumu ve karabiber tohumu yumurta çatlatıyor

slm kızlar ben haıt tohumu ve karabiber tohumunu yumurta çatlatıyo diye duydum doğrumudr bilen varmı çay yapıp içilecekmiş bilgisi olanlar lütfen yardım
  4. Haşhaş Yağı, Tohumu ve Faydaları

Haşhaş Yağı, Tohumu ve Faydaları

Haşhaş Yağının faydaları Haşhaşın Yararları Haşhaş Tohumu Yağı faydaları nelerdir Şöyle bol haşhaşlı cevizli bir çöreğe kim hayır diyebilir melekler ? :D:D Vallehi, ben diyemem doğrusu :D:D Bu leziz bitkinin faydaları ile ilgili bilgileri de sizlerle paylaşalım dedik :tik: Bitkinin kullanılan kısımları ham meyvelerinin çizilmesi ile elde edilen afyon, kurutulmuş ham meyveler, yapraklar,...
  5. Hardal Tohumu ve Faydaları

Hardal Tohumu ve Faydaları

Hardalın Faydaları Nelerdir Hardal Tohumunun Faydaları Hardalın Yararları Özellikle et yemeklerinde ve sosisli sandviçlerde tercih edilen hardal, hardal tohumu yağı ve faydalarından bahsedeceğiz sizlere bu makalemizde melekler :) Hardal Tohumu hazmı kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Göğüs hastalıklarında faydalıdır. Göğsü yumuşatır, öksürüğü keser, bronşit ve zatürree şikâyetlerini...

Sayfayı Paylaş