gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Boşanmada Facebook Kayıtları Delil Olur mu?

Konu, 'Adalet Sarayı' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

boşanma davasında msn kayıtları delil olurmu,boşanma davasında facebookta görüşmeler delil olurmu,boşanma davasında sms delil olurmu,boşanma davasında e posta kayıtları delil olurmu ,boşanma davası deliller hakında bilgiler f.jpg
    Bilgisayar ile iletişim kurmaya yaranan facebook, msn, skype, e-mail kayıtları delil niteliği taşımaktadır ve boşanma davasında delil olarak kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus içeriklerin boşanmaya neden olup olamayacağıdır. E-mail içeriğinde bir ihanet durumu anlaşılıyorsa bu delil mahkemede kullanılabilecektir.
    Boşanma Davaları İle İlgili Olarak Sorulan Bazı Sorular:

Boşanma Davasında SMS (mesaj) İçeriğini İstenebilir mi?
    -Ülkemizde yasa gereği cep telefonu şirketleri smn içeriklerini kaydedip depolayamaz. Bu sebeple ve özel hayatıın gizli kalması gerektiği tüm dünyaca kabul gördüğüiçin aile mahkemesi tarafından sms içeriklerinin istenmesi mümkün değildir.

Boşanma Davalarına Hangi Mahkemede Bakılır?
    Boşanma davaları için görevli mahkeme aile mahkemesidir. Bulunduğunuz yerde aile mahkemesi bulunmuyorsa, oradaki asliye hukuk mahkemesi boşanma davalarına da bakar.

Boşanma Davasını Kimin Açtığı Önemli midir?
    Boşanma davasını ilk açan taraf haksızdır gibi hatalı bir kanı mevcuttur. Davayı ilk açan taraf haklıdır ya da haksızdır gibi bir kabul yoktur. Hakim açılmış bir boşanma davasında, dava dilekçesini, cevap dilekçesini, ve tüm dosya kapsamını değerlendirecek, tanık anlatımlarını değerlendirecek, eşlerden hangisinin kusurlu olduğuna tespit edecek ve buna göre kararını oluşturacaktır. Bu nedenle boşanma davasını ilk açan haksızdır gibi bir kural asla yoktur ve olmamıştır.

Anlaşmalı Boşanmada Temyiz Mümkün müdür?
    *Eşler birlikte bir anlaşmalı boşanma davası açıyorsa, , bu davaya hazıradıkları , anlaşmalı boşanma protokolünü sunuyorlarsa ve bu şekilde boşanma kararı veriliyorsa, bu karar temyiz edilebilir mi?

*6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca mahkemece verilen anlaşmalı boşanma kararı temyiz edilebilir fakat yegane amaç boşandığı eşine eziyet etmekse, davayı sürüncemede bırakmak için kötü niyetli bir temyiz yapılırsa; karar onanacağı gibi kötü niyetli temyiz eden taraf için para cezası da gündeme gelebilir.

Aldatılan eş, eşiyle birlikte olan kişiye tazminat davası açabilir mi?
    Türk Hukuk Sistemi ve Yargıtay İçtihatları doğrultusunda, eşiniz size ihabet ederse, birlikte olduğu kişiye karşı manevi tazmimat davası açabilirsiniz. Bu davanın açılabilmesinin koşulları:
    a. Eşiniz ile dava açtığınız kişi arasında bir ilişki olmalıdır. (Duygusal ve/veya cinsel)
    b. İhanet eden eşle birlikte olan kişi, sizin evli olduğunuz bilerek ve isteyerek bu ilişkiye devam etmiş olmalıdır.
    c. İhanete uğradığınız için huzursuz, mutsuz olmalı, kısaca manevi olarak yıpranmış olmasınız.
    Yukarıda şartların bulunması durumunda halinde eşinizin sizi aldattığı , evli erkekle veya kadınla birlikte olan 3. kişiye karşı manevi tazminat davası açabilirsiniz.

Son düzenleme: 24 Nisan 2014
Boşanmada Facebook Kayıtları Delil Olur mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kızkardeşim Olur musunuz?(Sorority Life-Facebook)

Kızkardeşim Olur musunuz?(Sorority Life-Facebook)

sorority life sorority life oyunu nasıl oynanır Merhaba meleklerim yanlış okumadınız evet sizden kızkardeşim olmanızı istiyorum.Nolur nolur nolurrrrrrrrrr :DŞimdi siz ne kızkardeşi diyeceksiniz hemencik anlatayım. Facebookta çok şeker bir oyun var.İsmi Sorority Life.Kardeşlik yaşamı manasına geliyor.Belki bilenleriniz vardır bu oyunu bilmeyenler için ise ayrıntılı olarak anlatacağım bu konu...
  2. facebook kayıt olmak istiyorum

facebook kayıt olmak istiyorum

facebook kaydolmak istiyorum facebooka kaydolmak istiyorum facebook kayıt olmak istiyorum fakat herseferinde mesene olmuyor neyapmalıyım NAGİHAN
  3. Boşanma rehberi facebook takip linki

Boşanma rehberi facebook takip linki

Boşanma, nafaka, tazminat vs. konularda "genel bilgi" içerikli, kısa videoların yer aldığı Boşanma Rehberi'nin bir kısım içeriğini http://www.gokhanarican.av.tr/br_fihrist.html linkiyle sizlere sunuyorum. Ayrıca http://www.facebook.com/BosanmaRehberi linkinden Boşanma Rehberi'ni takip edebilirsiniz.
  4. Boşanmada Telefon Görüşmesi Kayıtları İstenebilir mi?

Boşanmada Telefon Görüşmesi Kayıtları İstenebilir mi?

telefon görüşmeleri kaydı saklanırmı,mesaj içerikleri mahkeme kararıyla görülürmü,telefon kayıtları ne kadar saklanır,telefon kayıtlarında konuşmalar görülürmü,boşanma davası ve telefon görüşmeleri hakkında bilgiler Boşanmada Telefon Görüşmesi Kayıtları İstenebilir mi? *Ülkemizde telekominikasyon şirketleri görüşmeleri dinleyip kayıt altına alamaz. Bu nedenle geriye dönük içerik tespiti...
  5. Boşanma Davasında Ses Kaydı Delil Gösterilebilir Mi?

Boşanma Davasında Ses Kaydı Delil Gösterilebilir Mi?

boşanma davasında ses kaydı delil olabilirmi,eşim beni aldattı ses kaydı mahkemeye delil olurmu,boşanma davasında cep telefonu kayıtları,boşanma davasında delil niteliği olan durumlar hakkında bilgiler Boşanma, evlilik birliğinin resmi olarak sona erdirilmesidir. Belirli nedenlerden dolayı ortak yaşamı beraber sürdüremeyeceğine karar veren taraflar, kanunda yer alan gerekçeler kapsamında...

Sayfayı Paylaş