gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Boyun tutulması için ne yapmalı yardım kızlar

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar çok fena boynum tutuldu, kafamı çeviremiyorum ne yapsam iyi gelir ? Boyun tutulmasına acil çaresi olan var mı :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Boynumuz tutulduğunda, evde tedavi olarak ilk başta sıcak uygulama yapılır. Detaya girecek olursak boyun bölgesini sıcak tutmak, sıcak su torbaları koymak, daha çok ütü yardımıyla ısıtılmış sıcak havlular da boyun bölgenize konulabilir. Bunlarla beraber masaj da yapılabilir. Ancak masajın zararlı olduğu durumlar da olabilir. Mesela boyun bölgenizde dayanılmaz bir ağrı varsa, masaj ağrınızı katmerleştirebilir. Fazla bir ağrınız yok ise, kas gevşetici kremler ve masaj yardımıyla ağırlarınızı dindirebilirsiniz.
    Bu saydıklarımın dışında yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler vardır. Mesela boynunuzun tutulduğu gün, boynunuzu zorlayıcı hareketlerden uzak durmak, boynunuzu sağa sola çevirirken yavaş yavaş çevirmek, televizyon seyrederken boynumuzu desteklemek, kısaca boyun kaslarının yorulmaması için boyuna binen yükü azaltmak gerekiyor. Zaten boyun tutulması maksimum 2 – 3 gün sürer, hiçbir şey yapmasanız bile boyun ağrınızın kendi kendine ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Boyun tutulması için ne yapmalı yardım kızlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. soru: kızlar bebeğimin emeklemesi için ne yapmalıyım yardım edin

soru: kızlar bebeğimin emeklemesi için ne yapmalıyım yardım edin

Bebeğimin emeklemesi için ne yapmalıyım kızlar. Sizler ne yaptınız bu normalde kendiliğinden gelişen bir süreç midir ? Bebeğiniz kendi kendine mi emekliyor. Birde bebeğimin ayakları baya soğuk geliyor bana bu normal mi ?
  2. Oruçluyken Susamamak İçin Ne Yapmalıyız kızlar sizce?

Oruçluyken Susamamak İçin Ne Yapmalıyız kızlar sizce?

Bu yıl sıcakların en kavurucu günlerine denk geliyor oruç ayı susamamak elde değil yemek değil derdim sigara ve susamak peki sizce Oruçluyken Susamamak İçin Ne Yapmalıyız ?
  3. Güzel Gülüşler İçin Ne Yapmalı acaba kızlar

Güzel Gülüşler İçin Ne Yapmalı acaba kızlar

Selam hanımlar ben gülerken kendimi çirkin hissediyorum bazı kadınlara bakıyorum ne kadar da güzel gülüyorlar acaba Güzel Gülüşler İçin Ne Yapmalı ne önerirsiniz?
  4. kızlar yardım arı soktu ne yapmalıyım

kızlar yardım arı soktu ne yapmalıyım

Kızlar yardımınıza ihtiyacım var beni arı soktu sanırım.Ne yapmam lazım ? Eczaneye mi gitsem ? İşyerindeyim, çıkamıyorum da :S Ne yapsam ?
  5. Boyun tutulmasına ne iyi gelir?

Boyun tutulmasına ne iyi gelir?

Boyun Egzersizleri: 15 dakikanızı ayırarak yapacağınız basit boyun egzersizleri genellikle boyun tutulmasının geçmesi, en azından hafiflemesi için yeterlidir. Boyun egzersizleri için dikkat edilmesi gereken nokta başlarda boynu fazla zorlamamak, sadece tutulan bölgenin bir miktar açılmasını sağlamaktır. Birkaç saat sonra bu egzersizleri tekrar ederek boynunuzun bir miktar daha açılmasını...

Sayfayı Paylaş