Brovni Tarifi Resimli yapılışı ev yapımı Brovni

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Brovni Nasıl Yapılır

Ev Yapımı Browni Tarifi

Daha önce sizlere yaş pasta keki nasıl yapılır diye bilgiler aktarmıştık. Şimdi de browni tarifi isteyenler için, ev yapımı brovni yapılışı arayan tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için ev yapımı resimli brovni tarifi sunuyoruz Melek'lerim.

Malzemeler

1 su bardağı un
    2/3 su bardağı kakao
    yarım tatlı kaşığı kabartma tozu
    yarım tatlı kaşığı tuz
    1 su bardağı dövülmüş ceviz/fındık/antep fıstığı
    1 su bardağı eritilmiş tereyağı/margarin
    1,5 su bardağı toz şeker
    2 tatlı kaşığı vanilya
    4 yumurta

Yapılışı:

Fırını 175C'ye getirin ve kek kalıbını yağlayın.

Yağ, şeker ve vanilyayı çırpın. Yumurtaları teker teker ekleyip iyice karıştırın. Un, kakao, kabartma tozu ve tuzu ayrı bir yerde karıştırın. Yavaş yavaş yumurtalı karışıma ilave edip karışımın özleşmesini sağlayın. Fındıkları ilave edip karışımı kalıba dökün.

Fırında 20-25 dakika pişirin. Kalıptan çıkarmadan telin üzerinde tamamen soğutun. Soğuyunca servis tabağına alın.

seda88 ve karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye

oy oy oy ben yerim bunu.nefis görünüyo :D:D

3. seda88

seda88 Aktif Üye

ay çook güzel görünüyoooor çok canım çekti iftara yakın gidim bari hazır alim şimdik :(

Brovni Tarifi Resimli yapılışı ev yapımı Brovni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sade kek yapılışı resimli tarifi

Sade Kek Tarifi Resimli , Sade Kek Tarifi, En sevdiğim keklerden biridir sade olan kek ve sık sık kardeşimden yapmasını isterim, çünkü muhteşem yapıyor :) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere sade kek tarifini sunuyor ve şimdiden afiyet olsun diyorum. Sade Kek Malzemeler: 4 yumurta 340 g (2 su bardağı) toz şeker 200 ml (1 su bardağı) süt 125 g yumuşak margarin 100 ml (yarım su...
  2. Banana Split Tarifi Resimli yapılışı

Banana Split Tarifi Resimli yapılışını biliyorsanız yazarsanız çok sevinirim bende öğreneyim şu Banana Split Tarifini yaa :S
  3. Bebek Dondurması (12 Ay) Tarifi Resimli yapılışı

Bebek Dondurması (12 Ay) Tarifi Resimli yapılışını istiyorum sizden bebeğim 12 aylık ve ona yedireceğim besin değeri yüksek bir dondurma tarifi verirseniz çok sevinirim.
  4. Bebe Krep (17 Ay) Tarifi Resimli yapılışı

Bebe Krep (17 Ay) Tarifi Resimli yapılışını istiyorum sizden aranızda Bebe Krep tarifini bilen varsa yazsın lütfen!
  5. Ev Yapımı Cips Tarifi Yapılışı

Evde Nasıl Cips Yapılır Evde Cips yapılışı Sevgili melekler, okulların tatile girmesiyle birlikte evde çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmeye başladınız. E tabi bu arada yemek sorunları da başladı. Genelde seçilen yemekler, köfte patatese düşkünlük ve fast food sizi bunaltırken sebze yemeklerinin yanında hiç olmazsa kendi ellerinizle yapacağınız cipsle onların gönlünü alabilirsiniz :)...
  6. REsimli Ev Yapımı Muzlu Puding yapılışı

Ev Yapımı Muzlu Puding Tarifi Ev Yapımı Muzlu Puding Resimli Merhaba Sevgili Melek'ler bu yazımızda sizlere Ramazan Ayı'nda iftar sonrası ikram edeceğinz hafif ve lezzetli tatlı olarak sunacağınız evde muzlu puding tarifini veriyoruz. Hem hafif, hem de besleyici olan muzlu pudingi çoluk çocuk afiyetle yiyebilirsiniz. Ev Yapımı Muzlu Puding Malzemeler -1 su bardağı toz şeker - 1 litre...
  7. Avaz Pasta Tarifi Resimli Yapılışı

Avaz Pasta Tarifi Resimli Avaz Pasta Tarifi Lezzetli iftar yemekleri sonrasında aileniz ile ya da iftara davet ettiğiniz misafirlerinizle tüketeceğiniz çok lezzetli bir pasta tarifi veriyoruz bu yazımızda Melek'ler:) Avaz pasta tarifi edinmek isteyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz:) Gerekli olan Malzemeler -1 paket bisküvi -125 gr çikolata sosu -Hindistan cevizi...
  8. Cevizli Rulo Kek Tarifi Resimli yapılışı

Resimli Cevizli Rulo Kek Tarifi Cevizli Rulo Kek Nasıl Yapılır Ceviz sever misiniz bilmiyorum ama cevizin faydaları hakkında bilgi edinirseniz, eminim siz de benim gibi cevizi seversiniz :) Sevgili Melek'lerim, bu yazımızda sizlere cevizli rulo kek tarifi sunuyor ve ilgili olupta cevizli rulo kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı da bu sayfamıza davet ediyorum. Cevizli Rulo...
  9. Güllü Kek Tarifi Resimli yapılışı

Güllü Kek Nasıl Yapılır Ev Yapımı Güllü Kek Tarifi Resimli Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce gül böreği tarifi sunmuştuk. Şimdi ise güllü kek tarifi sunuyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz:) Malzemeler: 1 su bardağı sıvıyağ 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı gülsuyu 1 kase gül yaprağı 3 yumurta 1 su bardağı tozşeker 1 paket...
  10. Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı

Ispanaklı Kek Tarifi Resimli Ispanaklı Kek Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce yumuşak kek nasıl yapılır anlatmıştık. Bu gün ise hem yumuşak hem de çok lezzetli ıspanaklı kek yapılışı hakkında bilgiler aktarıyor ve ıspanaklı kek tarifi edinmek isteyen tüm üyelerimizi bu sayfamıza davet ediyoruz. Malzemeler 3 yumurta, 2 paket...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. brovni tarifleri