gebe
  1. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

bunları biliyormusunuz ?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

Gerçekler ve rakamlar Saç sayısı: Her insanda 100.000 - 150.000
    Saç yoğunluğu: 200/cm²
    Çapı: 0.1 mm
    Her bir saç telinin aylık uzama miktarı: 1 cm
    Bir günde toplam saç uzaması: 20-30 m
    Günde kaybedilen toplam saç sayısı: 50-100

biraz daha faydalı olanları isee:

Saç kaybını artıran etkenler
    Tükenmişlik durumu, stres
    Ateş, enfeksiyonlar
    Troid bozukluğu gibi bazı hormonel ve metabolik hastalıklar (Tiroid bezi tembelliği)
    Kansızlık
    Mevsimsel dökülmeler
    Hamilelik ve emzirme dönemleri
    Beslenme bozuklukları, bilinçsiz ve ağır sık tekrarlanan diyet rejimleri, alkol bağımlılığı
    Kanser tedavileri gibi ilaçların kullanımı
    Zehirlenmeler
    RadyasyonA

2. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: bunları biliyormusunuz ?
    evet zehirlenmeler ve kansızlık gerçekten döküyor. ben de yaşadım zaten bunu.. ama en önemlisi stres yaa.. emeğine sağlık canım

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

hmm cidden bilmiyordum emegine saglik

4. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

saol paylaşım için ellerine sağlık

5. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hepside dökülmeye teşkil eden sebeplerdökülmesine dökülüyorda geri toparlanması zaman alıyor bence dikkat etmek gerekli biz bayanların en önemlietkeni saçlarımız düşünün ya kel erkek okadar göze batmıyor ama kelleşmeye başlamış bir bayanın saçlarıda hiç estetik durmuyor tşkler bu güzel vede önemli paylaşımın için

6. babanne

babanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

benim saçlarım hamilelik döneminde çok döküldü birde şu ara strese bağlı dökülme yaşıyorum
    annemin saçının %75 döküldü sebeb zehirli guatır.
    şaç bakımında ilk şart temizliğine dikkat etmek
    ayrıca bazı denediğim şeyler var paylaşmak isterim.saçta ve aslında bedenizin bir çok bölgesinde kozmetik kullanıyoruz bunlarda uzak durmak lazım
    ben saçıma krem ihtiva etmeyen bir şampuan kullanıyorum ama içerisine çam terebentin adlı aktardan aldığım ürünü karıştırdım onunla yıkıyorum saçlarımı
    ayrıca ısırgan otu ve badem yağı saça çok iyi geliyor.diğer kozmetik ürünlerin hepsi boş bence

7. ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler....

8. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

emeğine sağlık canım çok faydalı bilgiler bunlar benimde kansızlıktan dolayı dökülür

bunları biliyormusunuz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bunları biliyormusunuz?

bunları biliyormusunuz?

1.Dünyanın en büyük timsahı 6 metre boyunda, ağırlığı ise 1 tondan fazla. 2.Develerin 3 tane kaşı vardır. 3.İstakozların kanı mavidir. 4.Bir sineğin hızı saatte 8 km'dir. 5.Erkek güve, dişi güvenin kokusunu 14 km'den alabilir. 6.Bazı böcekler kafalarının kopmasına rağmen bir sene yaşayabilirler. 7.Çikolata köpekleri öldürebilir. Gerçek çikolata köpeklerin kalbini ve sinir sitemini...
  2. bunları biliyormuydunuz!!!!!!

bunları biliyormuydunuz!!!!!!

2.600 Kadar Kurbağa Çeşidi Vardır. - Denizin Bir Pet Şişeyi Yok Edebilmesi İçin 400 Yıl Gereklidir. - Fareler Kusamaz. - Yılanlar Duyamaz. - Zürafalar Yüzemez. - Karıncalar Uyumaz. - Kirpiler Suda Batmaz. - Kutup Ayıları Solaktır. - Sineklerin 5 Gözü Vardır. - Zürafaların Ses Telleri Yoktur. - Yunuslar Gözleri Açık Uyurlar. - Develerin 3 Tane Kaşı Vardır. - Bir Sineğin Hızı Saatte 8 km.dir. -...
  3. bunları biliyormuydunuz?

bunları biliyormuydunuz?

hamilelikte fotokopi çekmek Müfsid Ne Demektir? Usûlüne uygun olarak başlanmış bir ibadeti bozup, geçersiz hale getiren herhangi bir davranıştır. Aşere-i Mübeşşere Nedir? Ve Kimlerdir? Dünyada iken Hz.Peygamber tarafından Cennetle müjdelenen on kişiye Aşere-i Mübeşşere denir. Bunlar: Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali, Talhâ, Zübeyr, Avf oğlu Abdurrahman, Sa’d, Zeyd oğlu Saîd, Ebû Ubeyde (r.a.)...
  4. Bunları biliyormusunuz.. !!

Bunları biliyormusunuz.. !!

Dünyada her dakika iki tane düşük şiddette deprem olmaktadır. Hindistan'daki yıllık doğum sayısı, Avustralya'nın toplam nüfusundan fazladır. Rusya'nın dörtte biri ormanlarla kaplıdır. Tarih boyunca yeryüzünde bulunan altın 200 kat daha fazlası okyanuslarda bulunmaktadır. Köpeklerin ter bezleri ayaklarındadır. Yazar Rudyard Kipling sadece siyah mürekkep kullanırdı. Mickey Mouse'dan önce en...
  5. atatürk hakkında bunları biliyormuyuz

atatürk hakkında bunları biliyormuyuz

ATATÜRK hakkında * Hiç yurtdısına cıkmamıs butun liderler onu Tur...kiye de ziyarete geldiklerini, * Atatürk`ün dünyada `başöğretmen` sıfatlı tek lider olduğunu, * Bir geometri kitabı yazdığını. Üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin (Türkçe) isim babasını bu yazdığı kitapla bizzat Mustafa Kemal olduğunu, * Bir röportajda "Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor...

Sayfayı Paylaş