gebe
  1. gelebek

gelebek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

bunu nasıl yaptım

Konu, 'İtiraf Ediyorum' kısmında gelebek tarafından paylaşıldı.

ya kızlar bi konuda yıllardır vicdan azabı çekiyorum artık birilerine anlatmam lazım ailemden ama üzerinden çok zaman geçtiği için anlatamıyorum da. neyse konuya gireyim bir an önce.ben 10 11 yaşlarındayken yazın yaylaya gitmiştik dedemle babannemin yanına.babannem yaşlılıktan dolayı aklını yitirmişti o sene dedem de onunla geçinip gidiyorlardı birlikte kalıyorduk.çok eski olduğu için tam olarak hatırlamıyorum dedemle bi konu yüzünden tartışmıştık bana çok kızmıştı ben de çok sinir olmuştum intikam almak için bişeyler arıyordum.sonra aklıma geldi buzdolabindaki dedemin yemeğinin içine bir sürü demir parçası vida filan attım görsün gününü dedim içimden.ama sonuçlarını hiç tahmin etmemiştim.sonra dedem yemek yiyeceği zaman dolaptan yemeği çıkarmış içindekileri görmüş çok şaşırmış anneme söylemiş annem de babannemin yaptığını sanmış (o sıralar babannem bu tür şeyleri çok yapıyordu aklını yitirdiği için) akşam yemeğinde babannemin iyice kötüleştiğini filan konuştular.herkes onları babannemin yaptığını sanıyor üzerinden 10 yıl geçti bazen hala akıllarına geliyor rahmetlik bunu bile yapmıştı çok kötüydü o sıralar filan diyorlar.onlar böyle konuşurken kendimden çok utanıyorum itiraf da edemiyorum.ben ne kadar kötü bir çocukmuşum diyorum:( kızlar nasıl rahatlar benim içim bi aklı verin :(

Azra Deniz bunu beğendi.
  2. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    oyy guzzzuuum benm,bence anneciğine masumane dilinle anlatabilirsin ,üzülebilir ama çocuklukla yaptıından bişe demez yani pek de sankii

3. gelebek

gelebek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    niye şimdi söylüyorsun yıllar oldu filan derseee :(

4. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    ya der belki ama sende çok üzüldüğünü vcdan azabı duyduğunu onların da göstereceği tepkiden hep korktuğunu söylersin annem ya,en fazla annen braz kırılır belki sonra geçer ama hem sende rahatlamş olursun

5. cücük

cücük Forum Okuru

hic bir zaman icin helalik almak gec deyil.. Yalan söyledigini söyle ve hakini helal etmesini söyle... bu dünyada mahcup düsmen ahiretten daha iyidir. Orada helallik icin sevabindan vereceksin. Anneannen icinde her gece oku, Allaha c.c. dua et seni affettsin diye. Ameller niyetlere göredir. gec de olsa pisman oldun, bence dogruyu söyle ve helalik al.

kücük bir örnek, annem hic farkina varmamisti ben 7-8 yaslarindayken cuzdanindan 10 kurus 20 kurus alip kendime sakiz almaya giderdim
    suan yasim otuz ve gecenlerde anlattim ve helalik istedim.
    Ailen hatta sevinir bence kizim dürüst diye, kulundan korkma Allah c.c .dan kork.

Allah c.c. yardimcin olsun

6. tna

tna Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    belliki seni anlatamamak çok üzmüş, çocukken yaptığın bişeymiş 10 yıl geçmiş olabilir ama senin için anlatınca rahatlayacaktır. bunda üzülecek bir şey yok canım benim adı üstünde 'çocukken'... annene utandığın için anlatamadığını söyle:kiss:

7. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    :) yapacağın şey belli aslında itiraf edeceksin ve kurtulacaksın. Senin yüzünden başka bir insana mabal atılması ve sürekli kötü anılmasının sebebi sensin ! Bunun sonunda ölüm yok ya anlat kurtul :)

8. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    anlat loo çocukken biz neler yaptık nelerr anlat şimdi bişey demezler güler geçerler :D:D

9. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bencede anlatmalı itiraf etmelisin, çünkü hala babannenin günahı senin boynunda. O zamanlar çocuktun ama şimdi büyüdün ve yanlışı doğruyu biliyorsun bu yüzden günaha giriyorsun. Anlat ve "neden o zaman söylemedin" gibi sorulara da takılma. Madem ki vijdan azabı çekiyorsun, bir an önce anlatmalısın çünkü vijdannı anlatmadan asla rahatlamıyacak ve babannenin günahından arınman lazım.
    Allah kolaylık versin diyorum :)

10. gelebek

gelebek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    çok sağolun kızlar şimdi kahvaltıyı yaptık kahve içerken anlatacağım anneme söyleyeyim kurtulayım artık yıllardır içime dert oldu bugün derdimin bir tanesinden kurtulayım babannem de rahat etsin...

büşra.shid bunu beğendi.
  11. Azra Deniz

Azra Deniz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    BenCE

beNCe qit söyLe onLara arkasından konuşmasınlar yani::!!

12. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    cnm bencede zaman gecmiş ve büyümüşsün artık anlatırsan inan ki hem üzerinden büyük bir yük kalkmış olur hem vicdan azabından kurtulursun hemde zaten sana kızacak değiller sanmıyorum yani bu kadar zaman gecmiş dersin çocuktum ne yaptığmı bilemedim dersin zaten :)

bunu nasıl yaptım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bunların hepsi el yapımı

bunların hepsi el yapımı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Eskiyen kotlarınıza bunu yapın :)

Eskiyen kotlarınıza bunu yapın :)

eski kotlardan neler yapılır eski kotlar nasıl değerlendirilir kot mutfak önlüğü yapımı Hadi becerikli hanımlar size çok güzel bir değerlendirme fikri eskiyen kotlarınızı dönüştürün.Hem de aklınıza gelmeyecek tarzda farklı bir şekle mutfak önlüğüne . :D
  3. Japonlar bunu da yapmış...

Japonlar bunu da yapmış...

Az önce okuduğum bir maiile ile bu japonlar bunu da mı yapmış helal olsun dedim. Japonlar için önemli bir simge olan sakura ağacının kağıttan yapmışlar. Ama bu kağııttan ağaç çiçek açıyor. Kağıttan dalları birleştiriyoruz. Özel kabına özel sıvısından koyuyoruz. Ağacı bu kaba alıp dallarını belirtilen yerden kesiyoruz. 4-6 saat arasında ağacımız çiçek açıyor. Sizde bu mucizeye tanık olmak...

Sayfayı Paylaş