bunu nasıl yaptım

gelebek

Yeni Üye
Üye
bunu nasıl yaptım
ya kızlar bi konuda yıllardır vicdan azabı çekiyorum artık birilerine anlatmam lazım ailemden ama üzerinden çok zaman geçtiği için anlatamıyorum da.

neyse konuya gireyim bir an önce.ben 10 11 yaşlarındayken yazın yaylaya gitmiştik dedemle babannemin yanına.babannem yaşlılıktan dolayı aklını yitirmişti o sene dedem de onunla geçinip gidiyorlardı birlikte kalıyorduk.çok eski olduğu için tam olarak hatırlamıyorum dedemle bi konu yüzünden tartışmıştık bana çok kızmıştı ben de çok sinir olmuştum intikam almak için bişeyler arıyordum.sonra aklıma geldi buzdolabindaki dedemin yemeğinin içine bir sürü demir parçası vida filan attım görsün gününü dedim içimden.ama sonuçlarını hiç tahmin etmemiştim.sonra dedem yemek yiyeceği zaman dolaptan yemeği çıkarmış içindekileri görmüş çok şaşırmış anneme söylemiş annem de babannemin yaptığını sanmış (o sıralar babannem bu tür şeyleri çok yapıyordu aklını yitirdiği için) akşam yemeğinde babannemin iyice kötüleştiğini filan konuştular.herkes onları babannemin yaptığını sanıyor üzerinden 10 yıl geçti bazen hala akıllarına geliyor rahmetlik bunu bile yapmıştı çok kötüydü o sıralar filan diyorlar.onlar böyle konuşurken kendimden çok utanıyorum itiraf da edemiyorum.ben ne kadar kötü bir çocukmuşum diyorum:( kızlar nasıl rahatlar benim içim bi aklı verin :(

ya der belki ama sende çok üzüldüğünü vcdan azabı duyduğunu onların da göstereceği tepkiden hep korktuğunu söylersin annem ya,en fazla annen braz kırılır belki sonra geçer ama hem sende rahatlamş olursun

hic bir zaman icin helalik almak gec deyil.. Yalan söyledigini söyle ve hakini helal etmesini söyle... bu dünyada mahcup düsmen ahiretten daha iyidir. Orada helallik icin sevabindan vereceksin. Anneannen icinde her gece oku, Allaha c.c. dua et seni affettsin diye.
Ameller niyetlere göredir. gec de olsa pisman oldun, bence dogruyu söyle ve helalik al.

kücük bir örnek, annem hic farkina varmamisti ben 7-8 yaslarindayken cuzdanindan 10 kurus 20 kurus alip kendime sakiz almaya giderdim
suan yasim otuz ve gecenlerde anlattim ve helalik istedim.
Ailen hatta sevinir bence kizim dürüst diye, kulundan korkma Allah c.c .dan kork.

Allah c.c. yardimcin olsun

belliki seni anlatamamak çok üzmüş, çocukken yaptığın bişeymiş 10 yıl geçmiş olabilir ama senin için anlatınca rahatlayacaktır. bunda üzülecek bir şey yok canım benim adı üstünde 'çocukken'... annene utandığın için anlatamadığını söyle:kiss:

:) yapacağın şey belli aslında itiraf edeceksin ve kurtulacaksın. Senin yüzünden başka bir insana mabal atılması ve sürekli kötü anılmasının sebebi sensin ! Bunun sonunda ölüm yok ya anlat kurtul :)

Bencede anlatmalı itiraf etmelisin, çünkü hala babannenin günahı senin boynunda. O zamanlar çocuktun ama şimdi büyüdün ve yanlışı doğruyu biliyorsun bu yüzden günaha giriyorsun. Anlat ve "neden o zaman söylemedin" gibi sorulara da takılma. Madem ki vijdan azabı çekiyorsun, bir an önce anlatmalısın çünkü vijdannı anlatmadan asla rahatlamıyacak ve babannenin günahından arınman lazım.
Allah kolaylık versin diyorum :)

çok sağolun kızlar şimdi kahvaltıyı yaptık kahve içerken anlatacağım anneme söyleyeyim kurtulayım artık yıllardır içime dert oldu bugün derdimin bir tanesinden kurtulayım babannem de rahat etsin...

Geri