gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

can dedim ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

can dedim canan dedim can canan indir ilahisi ilahisi dedi Sırtında bir eski hırka Ellerinde nasır
    Bir dost geldi gurbet elden
    Yüzünde kahır
    Can dedim canan dedi
    Dost dedim dostum dedi
    Kal dedim kalmam dedi
    kalmam dedi kalmam dedi
    Yar dedim yaren dedi
    Sev dedim sevmem dedi
    Gül dedim gülmem dedi
    gülmem dedi gülmem dedi
    Sözünde bir dertli türkü
    Gözlerinde hüzün
    Bir dost geldi Gurbet elden
    Özünde özün

can dedim ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alma Tenden Canımı İlahisi

Alma Tenden Canımı İlahisi

Alma tenden canımı Aman Allah'ım aman Görmeden cananımı Aman Allah'ım aman Aşıkım Muhammed'e Ol Resüli emcede Koyma bizi firkate Aman Allah'ım aman Bir kez yüzün göreyim Payine yüz süreyim Canım anda vereyim Aman Allah'ım aman Zareyleme işimi Zehreyleme aşımı Dökme kanlı yaşımı Aman Allah'ım aman
  2. Canlar Feda Yoluna İlahisi

Canlar Feda Yoluna İlahisi

Canlar feda yoluna bu can kaygısı değil Sen can gereksin bana cihan kaygısı değil Canlar içinde cansın bize iki cihansın Hem din ile imansın iman kaygısı değil Yaramı yuyup sildim yaram kimdendir bildim Bendeki yâr kaygısı yaram kaygısı değil Sırrı açığa verdim saklamam gayri derdim Apaçık seni gördüm gizli kaygısı değil Derman ola mı bana derdim benim kim ona Dertli varayım sana derman...
  3. Canim Kurban İlahisi

Canim Kurban İlahisi

Canım kurban olsun senin yoluna Adı güzel kendi güzel Muhammed Gel şefaat eyle kemter kuluna Adı güzel kendi güzel Muhmamed Mümin olanların çoktur cefası Ahirette vardır zevk-ü sefası Onsekizbin alemin Mustafası Adı güzel kendi güzel Muhammed Yunus der neylerem cihanı sensiz Sen hak peygambersin şeksiz gümansız Sana inanmayan gider imansız Adı güzel kendi güzel Muhammed
  4. Can Muhammed İlahisi

Can Muhammed İlahisi

muhammed dünyaya geldi ilahisi muhammed dünyaya geldi ilahi sözleri can ilahisi sözleri canım ahmet can muhammet melekler tebliğe indi dinle muhammed dünyaya geldi melekler tebliğe indi cehennem ateşi söndü canım ahmed can muhammed muhammedin kaşlarına döktüğü göz yaşlarına kurban olam yollarına canım ahmed can muhammed muhammedin gözlerine baldan tatlı sözlerine kurban olam izlerine canım...
  5. alma tenden canımı ilahisi

alma tenden canımı ilahisi

Medineye varamadım Gül kokuşu alamadım Ben Rasüle doyamadım Yaralıyım yaralı yaralı Kabenin örtüşü kara Açtı yüreğime yara Bulunmaz derdime çare Yaralıyım yaralıyım yaralı Hacerül Esvedin taşı Akıttın gözümden yaşı Bulunmaz Rasülün eşi Yaralıyım yaralıyım yaralı Elimden tut kaldır beni Ya vuslata erdir beni Çok ağlattın güldr beni Yaralıyım yaralıyım yaralı

Sayfayı Paylaş