gebe
  1. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

çatlak su kovası

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında HİDOŞ tarafından paylaşıldı.

ÇATLAK SU KOVASI
    Hindistan'da bir sucu, boynuna astığı uzun bir sopanın uçlarına taktığı iki büyük kovayla su taşırmış. Kovalardan biri çatlakmış. Sağlam olan kova her seferinde ırmaktan patronun evine ulaşan uzun yolu dolu olarak tamamlarken, çatlak kova içine konan suyun sadece yarısını eve ulaştırabilirmiş. Bu durum iki yıl boyunca her gün böyle devam etmiş. Sucu her seferinde patronunun evine sadece 1,5 kova su götürebilmiş. Sağlam kova başarısından gurur duyarken, zavallı çatlak kova görevinin sadece yarısını yerine getiriyor olmaktan dolayı utanç duyuyormuş. İki yılın sonunda birgün, çatlak kova ırmağın kıyısında sucuya seslenmiş. "Kendimden utanıyorum ve senden özür dilemek istiyorum." "Neden ?" diye sormuş sucu. "Niye utanç duyuyorsun ?" Kova cevap vermiş. "Çünkü iki yıldır çatlağımdan su sızdığı için taşıma görevimin sadece yarısını yerine getirebiliyorum. Benim kusurumdan dolayı sen bu kadar çalışmana rağmen, emeklerinin tam karşılığını alamıyorsun."

Sucu şöyle demiş. "Patronun evine dönerken yolun kenarındaki çiçekleri farketmeni istiyorum." Gerçekten de tepeyi tırmanırken çatlak kova patikanın bir yanındaki yabani çiçekleri ısıtan güneşi görmüş. Fakat yolun sonunda yine suyunun yarısını kaybettiği için kendini kötü hissetmiş ve yine sucudan özür dilemiş. Sucu kovaya sormuş. "Yolun sadece senin tarafında çiçekler olduğunu ve diğer kovanın tarafında hiç çiçek olmadığını farkettin mi ? Bunun sebebi, benim senin kusurunu bilmem ve ondan yararlanmamdır. Yolun senin tarafına çiçek tohumları ektim ve her gün ırmaktan dönerken sen onları suladın. İki yıldır ben bu güzel çiçekleri toplayıp onlarla patronumun masasını süsledim. Sen böyle olmasaydın, o evinde bu güzellikleri yaşayamayacaktı."

Hepimizin kendimize özgü kusurları vardır. Hepimiz aslında birer çatlak kovalarız. Allah’ın büyük planında hiçbir şey ziyan edilmez. Kusurlarınızdan korkmayın. Onları sahiplenin. Kusurlarınızda gerçek gücünüzü bulduğunuzu bilirseniz eğer, siz de güzelliklere sebep olabilirsiniz.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: çatlak su kovası
    ben bunu biliyodum hido çok güzel bi hikaye insana çok şey anlatıyo emeğine sağlık bacum

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

bunu bir defa daha okumuştum ve çok hoşuma gitmişti,biz insanlarda kendi kusurlarımızı bu çatlak kova gibi itiraf edebiliyorsak ne mutlu bize.emeğine sağlık canım

4. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Tekrar okumak çok güzeldi canım, ellerine sağlık.

çatlak su kovası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çatlak

Çatlak

Camın, tabak, bardak vs. çatlaklığı kadın cihetinden gelecek üzüntüye yahut hanımını üzmeye, Duvar, tavan vs. çatlağı erkek için üzüntü ve kedere, Çatlağı kapamak iş ve diğer hususlardaki gedikleri kapatmaya delalet eder.
  2. Makyaj çantası mı? çöp kovası mı ?

Makyaj çantası mı? çöp kovası mı ?

Kadınların hemen hemen hepsi gördükleri kozmetik reklâmından kendine “benim de dudağımda şu simli ruj olmalı” diye bir alt beyin göndermesi yapar! Sonra gidip o ruju alırsınız; çünkü mankenin dudağında o kadar güzel bir ışıldamayla duruyordur ki, sanki su perisinin sihriyle güzelleşmiş bir çift büyülü dudak gibidir... Sonra,ilk fırsatta ruju sürersiniz. Ama aynadaki görüntünün,...
  3. Göbek çatlakları

Göbek çatlakları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. çatlaklar

çatlaklar

merhaba bendaha 14 yaşındayım fakat göğüslerimde aşırı derecede beyaz çatlak yok fazla kilomda yoklütfen yardım edin ne yapıcam :(
  5. rüya elinde turp kovası olan kız

rüya elinde turp kovası olan kız

bu akşam rüyamda elinde iki kova su ve içinde taze yapraklı kırmızı turp olan bir kız çocuğu gördüm kapımıza gelmiş ve onları bana vermek istiyor ben hepsi çok diye sadece içinden iki desti seçtim almak için. ve kız çocuğu eşimin peşinden içeri mutfağa girdi turpları bırakmak için. ndir bunun anlamı kafam çok karışık??

Sayfayı Paylaş