gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

Cebrail ALEYHİ SELAMın içinin burkulduğu kanadığı dört olay..

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

AŞIKLARIN GÖNLÜNDEKİ KAN ALLAH CELLE CELALİHİ, Cebrail'e,

- "Ey Cibril! Hiç dert ve elem çektiğin, sıkıntı duyduğun bir an oldu mu?" diye sordu.

Cebrail ALEYHİ SELAM:

- "Dört yerde kanadım sızlar gibi oldu:

Birincisi,İbrahim ALEYHİ SELAM ateşe atılacağı zaman;

ikincisi,İsmail ALEYHİ SELAM kesileceği zaman;

üçüncüsü,Yusuf ALEYHİ SELAM kuyuya atıldığı zaman;

dördüncüsü, Hz. Fahr-i Kainat'ın SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM Uhud savaşında, mübarek dişleri şehid

edildiği zaman.

Kainatın, yüzü suyu hürmetine yaratılan, Hz. Fahr-i Kainat SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM, mübarek yüzleri

yaralanmıştı. Kan, sakallarına kadar geldi. Tam yere düşeceği zaman, ALLAH CELLE CELALÜHÜ, "Ey Cibril!

Kulum Muhammed'ime Yetiş!" buyurdu.

İşte bu anda ben kanadım ageldim ve yetiştim. O kan mübarek sakallarından tam yere

düşeceği zaman ta sidre-i müntehadan yetiştim de O kanı yere düşürmedim. Artık O kan, Hz. Fahr-i Kainat

SELLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM aşıklarının gönlüne yerleştirilmiştir. Onun için aşk ve muhabbetle yanarlar.

ALLAH, bizleri bu nur ile yaşatıp, bu nur ile öldürsün ..AMİNN

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Cebrail ALEYHİ SELAMın içinin burkulduğu kanadığı dört olay..
    amin emeğine sağlık

Cebrail ALEYHİ SELAMın içinin burkulduğu kanadığı dört olay.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hz. Adem ile Cebrail a.s arasında geçen bir olay...

Hz. Adem ile Cebrail a.s arasında geçen bir olay...

hz adem ile ilgili kıssalar Hz. Adem bir gun bakti ki sag elinin bas parmaginda bir beyaz buyuyecek nokta zahir olmus. Bu bana bir itab olmasin? dedi. Bu anda Cebrail indi. Hemen Cibril'e sordu: -Ya kardes Cebrail, ben ne gunah isledim ki bu bende hasil oldu? Buna bir ilac soyle. Benim bu yuzden hatirim bulanmistir. Cebrail a.s: -Hak teala buyuruyor ki bu bes kelimeyi desin, sifa ondadir....
  2. Hızır aleyhi selam

Hızır aleyhi selam

Kıtlık ve yoksulluktan sonra ucuzluk ve bolluğa, emniyet ve güvene, uzun ömre ve haccetmeye; Onu görmek ehli olan kimse için manevi ilim ehli olmaya yahut ince ve çetin imtihana tabi tutulmaya delalet eder.Rüyanizda Hizir Aleyhisselami görmeniz, çok sikildiginiza ve ne yapacaginizi bilmediginize isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada Hizir (A.S.)i görmek, kitliktan sonra ucuzluk ve...
  3. İbrahim aleyhi selam

İbrahim aleyhi selam

Allah yolunda hicret etmeye, iyiliği emir ve kötülükten alıkoymak için her türlü sıkıntıya göğüs germeye, feragat ve fedakarlığa, cömertlik ve alicenaplığa, asalet ve dirayete, bereket ve bolluğa, İslam ahlak ve faziletine, uzun ömür ve hayırlı nesle, Onnu görmek saliha bir kadınla nikahlanmaya ve düşmana galip gelmeye, hak yoldan ayrılan kimseleri dinlememeye ve her türlü batıl düşünce...
  4. Dizi ekibi olay içinde

Dizi ekibi olay içinde

Alkolün dozu kaçınca meslekdaşlar birbirine girdi.... SET İŞÇİLERİ GAZETECİLERE SALDIRDI. YAPRAK DÖKÜMÜ EKİBİ TÜM YILIN STRESİNİ ATMAK İÇİN HEP BERABER FRAME’DE BİR ARAYA GELDİ. Geccenin başında her şey çok normaldi. Sırasıyla mekana gelen ünlüler güler yüzlü tavırlarıyla gazetecilerin sorularını yanıtladılar. Gökçe Bahadır, sevgilisi Ali Sunal’ı askerde ziyarete gittiğini ve asker...
  5. Antreniz için dört seçenek

Antreniz için dört seçenek

Antrenizin görüntüsünden sıkıldıysanız zevkinize ve bütçenize göre yenilemek için pek çok seçeneğiniz var. Yeter ki siz tarzınıza karar verin. Antreniz için dört seçenek Renkli ve işlevsel Duvar: Eve girişte dikkati çekmek istiyorsanız bir duvarı farklı bir renge boyayabilirsiniz. Aydınlatma: Ayaklı şık bir lambader antrenizde farklılık yaratır. Şemsiyelik: Bir antrenin olmazsa olmazı...

Sayfayı Paylaş