gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Cennet 4 Kimseye Aşıktır

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1- Kur'an-ı Kerim'i tilavet eden 2- Dilini koruyan

3- Açları doyuran

4- Ramazanda oruç tutan

Oruçlunun susması tesbihtir

Oruçlunun uykusu ibadettir

Oruçlunun yaptığı dua kabuldür

Oruçlunun yaptığı ibadatütaat katmerlidir
    kaynak:delikanforum

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Cennet 4 Kimseye Aşıktır
    ezan ve kamet okunurken iki başparmak öpülüp kaşlar veya yüze sürülmekte bu nedir ?

İlk “Eşhedü enne Muhammeden ResüIullah” cümlesinde “salle’llahu aleyke Ya Resûlellah” yani “Allah sana af ve merhamet eylesin ey Allah’ın Resûlü” ; ikincisinde ise “Karret aynî bike ya Resûlellah” yani “Seninle mesut oldum, yüzüm gözüm aydınlığa erdi ey Allah’ın Resûlü” demek müstehaptır.

Bunu söyleyen kimse sonra her iki baş parmağının tırnaklarını gözleri üzerine koyarak, “Allahumme metti’nî bi’s-sem’i ve’l-besar” yani “Allah’ım! İşitmekle ve görmekle nimetlendir, faydalandır.” derse Efendimiz (s.a.s.), cennete doğru o kimsenin delili olur.
    kaynak:delikanforum
    Kitabu’l-Firdevs’de ise “her iki baş parmağının” ifadesinden önce, “ Kim ezanda, Eşhedü enne Muhammeden Resûlüllah cümlesini işitince ‘Allahumme metti’nî bi’s-sem’i ve’l-besar’ derse, onun önderi ve cennet saflarına koyanı ben olurum” denilmektedir. (Bkz. İbn Abidin, İbn Abidin, Reddü’l-Muhtar Ale’d-Dü’rri’l-Muhtar (Trc. Ahmet Davudoğlu ) 1/398, Şamil Yay. İstanbul 1982.)

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Cennet 4 Kimseye Aşıktır

emeğine sağlık

Cennet 4 Kimseye Aşıktır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşık

Aşık

Bu kemiği görmek kadına, Bu kemikle oynamak batıl söz söylemeye, bu oyunda birini yenmek o kimseye galip gelmeye, Birtakım aşıkların yanında olduğunu görmek bakire kızlarla evlenmeye delalet eder.Rüyasında aşık olduğunu gören bir kimse bekar ise bir süre sonra gerçekten aşık olacak demektir. Evliyse, kişiyi hayata bağlayacak önemli bir neden ortaya çıkacak demektir.Asik görmek, bir is...
  2. Cennet

Cennet

cennet görmek camiye, zikir meclisine, hacca, cihada, salih amellere, gerçek ilme ve çarşı-pazara; Cennete girdiğini görmek sevincç ve sürura ermeye, hayır ve berekete, nimet ve güzel rızka nail olmaya, Cennette olduğunu ve oranın meyvelerinden yediğini,, ırmaklarında yüzdüğünü ve gölgesinde oturduğunu görmek salih amellerin güzel sonuçlarını almaya, mutlu evliliğe ve hayırlı evladlara nail...
  3. Göksel - Aşıklar Cenneti

Göksel - Aşıklar Cenneti

asiklarcenneti aşıklar cenneti asiklar cenneti cennet aşıkları asiklarcenneticom Aşıklar cennetinden kovuldum Yalnızlar aleminde bir yer buldum Kendimi zincirlere vurdum Çırpındı içimde deli arzun Bendeki aşk böyle sönmüyor Yalnızlık karabasan öldürüyor Yana yana içim kavruluyor Aşkın ihtirası acıtıyor Günahlar denizinde boğuldum Hayaller aleminde senin oldum Kendimi yalanlarla avuttum Sığmadı...
  4. Aşıksanız veya aşk kapıda diyorsanız bu 4 erkek tipinden mutlaka uzak durun!

Aşıksanız veya aşk kapıda diyorsanız bu 4 erkek tipinden mutlaka uzak durun!

Aşıksanız veya aşk kapıda diyorsanız bu 4 erkek tipinden mutlaka uzak durun! Mutlaka okuyun.:):):) İnek tipli İnek tipli erkeklere en çok okulda, dershanede, kütüphanede, panelde ve seminerde rastlarız. Çok okumaktan gözleri bozulduğu için genelde gözlük takarlar. Modayla uzaktan yakından ilgileri yoktur. Her gün aynı kıyafeti giyerler desek yeridir, tercihleri de süveter, gömlek ve kumaş...
  5. Kimsenin Ahi kimsede Kalmaz...

Kimsenin Ahi kimsede Kalmaz...

kimsenin ahı kimsede kalmaz kimsenin ahi kimsede kalmaz ahı yerde anlamı dinle Tarif edemedigim bir SIKINTI günlerdir icimde yoklugunmu canimi yakan yoksa varliginmi gözlerimi kapatsam karsimdasin acsam yoklugun sariyor bedenimi... Günlerdir kalbimde bir carpinti durup dururken terleyen avuc iclerim ve her sarkida gözlerimde hazir bekleyen yaslar... Cirpiniyor zavalli kalbim kurtulmak icin...

Sayfayı Paylaş