Cep Telefonunun Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır?

T

TİTAN

Forum Okuru
Cep Telefonunun Sahte Olduğu Nasıl Anlaşılır?
sahte cep telefonu, nasıl anlaşılır, ne yapmak lazım, nasıl öğrenilir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

cep telefonu-375.jpg

Sevgili melekler,
Cep telefonları hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi.O olmadan adım atamıyoruz.Zaman zaman düşünüyorum,eskiden telefonsuz nasıl akıyormuş hayat diye.Cevap bulamıyorum.
Neredeyse her gün yeni bir model sürülüyor piyasaya.Ara sıra değiştirirken telefonlarımızı,hiç dikkat ediyor musunuz aldığınız yere,telefona?

Çin ve uzakdoğudan gelen taklit telefonları orjinalinden ayırt etmek neredeyse imkansız. Peki bir cep telefonun sahte olup olmadığını nasıl anlarsınız? İşte cevabı :

Cep telefonunuza *#06# yazarak IMEI (seri) numarasını öğrenebilirsiniz. Cep telefonunda ekranda çıkan seri numarası ile cihazın arkasındaki batarya yuvasında yazan numaranın birbirini tutup tutmadığı kontrol edilisiniz. Eğer her iki numara birbirini tutmuyorsa bu sahte cep telefonuna sahip olduğunuzu gösterir.

sevgili arkadaşım doğru diyorsunda batarya yuvasındakı numarayı da aynen taklit edip yazmışalarsa

Geri