Sevgili BİLGİMECLİSİ,

Kaç yerde saçmalık diye bahsettiğin şey için düzgün ifade kullanmanı rica ediyorum.

KUL DÜNYADAKİ SIKINTILARI İÇİN ELBETE ALLAHA YALVARACAK.. oNDAN İSTEYECEK ONA SIĞINACAK..
BUNUN İÇİN GEREKİRSE 10 DEĞİL 100 KERE BİLE DUA EDEBİLİR. dÜNYALIK İÇİN DUA EDERKEN AHİRETİMİZ İÇİNDE DUA ETMELİYİZ.

AMA DUA SADECE ŞU-BU DURUMLARYA YAPILIR GİBİ KISTAS YAPMAN ASLINDA ÇOK SAÇMA..

RİCA EDİYORUM KENDİ FİKİRLERİNİ KENDİNE SAKLA. HERKESİN BU DÜNYA İÇİNDE AHİRET İÇİNDE AKLI VE FİKRİ VAR. DİLEĞEN DİLEDİĞİ GİBİ ETSİN DUASINI.
TAKDİR ALLAHIN. BİZ İSTERİZ-ALLAHTA DİLERSE VERİR.

NOT: Bilgimeclisi dualar hakkındaki derin bilgileriniz için konu açıp arkadaşları bilgilendirebilirsiniz. Burada tartışma içindeymiş gibi değil, paylaşım anlamında)

Son düzenleme:
zaten bende paylaşmak amacı ile yazıyorum tartışmak amacı ile değil... ama siz tartıma olarak nitelendiriyorsanız o sizin ilminiz..

teşekkürler

Karışmayın Bilgemeclisi'ne :D:D Bırakın kız içini bir döksün, belli ki çok dolmuş :) Haa bu arada dualar içini rahatlamak için, kendine gelmen için birebir iyi gelir, kendine göre bilgili Bilgimeclisi :D

Handancacım çok güzel birşey bu ben birinden daha duymuştum.Doğru birşeyy...
Bu arada bir duada bilgi meclisi için paylaşırsan sevindirik olurum:D RÜYAMINNN dediği gibi arkadaş pek doluu:D

ya benim bi derdim var benim derdim kardeşimin bi evlilik yaptı ama karısı bütün ailemizi dagıttı bizi istemiyor ve kardeşimde ona uyup bizlericok kırıyor annemi ve babamıda cok üzüyor yokluk içinde okuttuk ve cami hocası oldu ama anneye babaya bacıya kardeşe sevgisini sagyısını kaybetti karısının hakaretleri dugmasına ragmen bir tepki gostermedigi halde bizleri suçlu göruyor ve şimdi anne baba ve kardeşlerigle goruşmüyor ve karısı da imam hatıp mazunudur babasıda imamdır ve eşi bizlere kardeşınızi anne babayada evladinizi hasret birakacagım diye soyledi kac aydır kardeşimle konuşamıyorum ve kızın anne babası musade etmıyolar tlf nunu degiştirdi kardeşim ve kayınbabası tlf numarasını bizlere vermiyor biz bu cevirgel duasını okursak günaha girermiyiz yanış bişey yapmak istemiyorum sizden bana bi cevap istiyorum biz yuva yıkmak istemıyoruz ama kardeşimizide kayıp etmek istemiyoruz nolur beni yanlış anlamayın ama nolur bana biran önce cevep yazın

Herkesin inancı kendine kimi duasını eder kimisi eyvallah bile etmez kimseye kimsenin karışmaya hakkı yoktur. Tamam yol gösteririz fakat akıl çelemeyiz.

İlgisini çeken meleklerimiz zaten duaya bakacak; uygulayacaktır . İlgisini çekmeyenler içinde zorla yapılacak birşey yoktur.

Bilgiler için tşk edriz Handanca.

ya benim bi derdim var benim derdim kardeşimin bi evlilik yaptı ama karısı bütün ailemizi dagıttı bizi istemiyor ve kardeşimde ona uyup bizlericok kırıyor annemi ve babamıda cok üzüyor yokluk içinde okuttuk ve cami hocası oldu ama anneye babaya bacıya kardeşe sevgisini sagyısını kaybetti karısının hakaretleri dugmasına ragmen bir tepki gostermedigi halde bizleri suçlu göruyor ve şimdi anne baba ve kardeşlerigle goruşmüyor ve karısı da imam hatıp mazunudur babasıda imamdır ve eşi bizlere kardeşınızi anne babayada evladinizi hasret birakacagım diye soyledi kac aydır kardeşimle konuşamıyorum ve kızın anne babası musade etmıyolar tlf nunu degiştirdi kardeşim ve kayınbabası tlf numarasını bizlere vermiyor biz bu cevirgel duasını okursak günaha girermiyiz yanış bişey yapmak istemiyorum sizden bana bi cevap istiyorum biz yuva yıkmak istemıyoruz ama kardeşimizide kayıp etmek istemiyoruz nolur beni yanlış anlamayın ama nolur bana biran önce cevep yazın

öncelikle handanca paylasımın güzeldi tesekkür ederiz tartısmayı gözmemezlikten geliyorum sıkıntılı olduğumuzda bize bazen en yakın sandığımız kişiler bile uzak gelir allahtan baska yakınımız yoktur...ona her konuda dua ederiz buda onlardan birisiydi....
Ezan bu dua giden sevgiliyi geri getirmek amacında hayırlıysa geri gelmesi için.kardeşin gelirmi etki edermi hiç bir fikrim yok.ama sen tüm kalbinle türkce allaha dua edersen yüzün gülebilir... :)

Geri