gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Cildinizin Düşmanlarını Biliyormusunuz

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Sevgili melişler makyajınızı temizlemeden yatıyor, sürekli uykusuz geceler geçiriyor, alkol ve sigara tüketiyor; sonra da cildinizin bozukluğunu şikayet mi ediyorsunuz? Şikayet etmeye hakkınız yok çünkü yaptığınız herşey cildiniz için zararlı. Cildinizin düşmanlarını bilmek istermisiniz arkadaşlarım :tik: [​IMG]

Yaşlanmayla birlikte derinin iç tabakasındaki temel dokulardan kolajen ve elastikiyet sağlayan elastin lifleri azalır. Sonuçta, deri incelir. Kanlanması da giderek azalır. Yağ bezlerinin üretimi azalır. Deri ince, kuru, kırışık ve elastikiyetsiz olur. Bu doğal değişiklikler güneş, stres, kötü beslenme, çevre kirliliği, sigara, alkol ile hızlanır. Dış etkenlerden özellikle güneş ışınları en önemli risk faktörüdür. Vücudun D vitamini üretmesi için çok az güneş ışığına gereksinimi vardır, 5 dakika bile yeter.

Güneş dışında cilt sağlığını tehdit eden diğer faktörler:

* Cildi bakımsız ve korumasız bırakmak,

* Bakım ürünlerini bilinçsiz kullanmak,

* Alkol ve sigara tüketmek,

* Yetersiz ve dengesiz beslenmek,

* Uykusuz kalmak,

* Strese maruz kalmak,

* Fazla şeker tüketmek,

* Makyajı temizlemeden yatmak.

2. 18naz18

18naz18 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teskkrler paylasım icin

3. mehtap bulut

mehtap bulut Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    makyaj mutlaka temizlenmeli ve stresten katiyen uzak durulmalı

4. l.a.r.a

l.a.r.a Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet cildi temizlemeden yatmak onun en büyük düsmani. Hücre yenilenmesi en cok gece oldugu icin yatmadan önce cildimizi mutlaka temizleyip, uygun bir ürün kullanmaliyiz... tesekkürler paylasimin icin canim.....

Cildinizin Düşmanlarını Biliyormusunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. biliyormusunuz?

biliyormusunuz?

Üç yaşından daha önce olanları için hatırlamıyoruz? Bilim adamları geçmiş deneyimlerimizi saklayan hafızamızın beynimizde anıveya öykü şeklinde organize olduğunu ileri sürüyorlar. Üç yaşından küçükler bu şekilde iletişim kurma yeteneğine sahip değiller.Öykü ve anılarını anlatamıyorlar. Yer ve karakter kavramlarını anlamıyorlar. Üç yaşından küçükler düzgün konuşabildikleri,anlayış, seziş ve...
  2. Biliyormusunuz...?...

Biliyormusunuz...?...

Biliyormusunuz...?... » Arıların bazı çiçeklerden yaptığı balların zehirli olduğunu,bu zehrin arıları etkilemediği için arıların bu çiçeklerden de nektar topladıklarını, ancak yaptıkları balın insanları zehirlediğini ve bu zehirli bala deli bal dendiğini, » Çiftçilere zarar veren böceklerden bugün bilinen bir milyon civarında böcek türü olduğunu, tüm böcek türlerinin sayısının ise 10...
  3. Biliyormusun.....

Biliyormusun.....

Çağır beni, çağırda büyüsün içimde biriktirdiğim bütün yalnızlıklarım! Adım adım büyür yalnızlık, yürüdükçe devasallaşır kimsesizlik! Dur!Ne olur Sende gitme! Yalnızlığın üzerime yüklediği bu sessizlik artık beni boğuyor. Buradayım baksana karanlığın tam ortasında. N'olur artık gitme. Sana çok ihtiyacım var. Kurtulmak istiyorum ama koşamıyorum.Çaresizlik öyle bir bulaşmışki bu...
  4. Cildimizin Düşmanları

Cildimizin Düşmanları

cilt güzelliği cildin düşmanları cilt bakımı Sağlıklı ve bakımlı bir cildi muhafaza etmek için bazı önemli hususlara dikkat etmek lazımdır melekler :) Aşağıda sıralayacağımız önemli noktalar uzun süre cildimizin bakımlı ve pırıl pırıl kalmasına yardımcı olacaktır :tik: 1- Sigara ve içki İkisi de vücudunuzu zehirler ve geriye pörsümüş sarkık bir cilt bırakır. Sigara ayrıca ağız...

Sayfayı Paylaş