gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

çilekeş biyografisi

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

mustafa çilekeş biyografisi mustafa cilekes nereli çilekeş nereli 2002 yılının Ekim ayında kurulan ÇİLEKEŞ, vokalde Görkem Karabudak, elektronik gitarda Ali Güçlü Şimşek, bas gitarda Sedat Oğuzsoy ve davulda Cumhur Avcil’den oluşuyor. İlk konserini Kasım 2002’de Ankara Saklıkent’te gerçekleştiren Çilekeş, 2003 ve 2004 yıllarında verdikleri konserlerle önce Ankara’da dikkatleri çektiler. 2003`ün Mayıs ayında önlerinde gerçekten önemli bir fırsat olduğunu henüz bilmedikleri Fanta Genç Yetenekler Aramızda yarışmasına katıldılar. Ön elemeleri aşan Çilekeş, İç Anadolu Bölgesi Finali`nde canlı performansıyla beğeni toplayarak Türkiye Finali`ne katılmaya hak kazandı. Grup, yarışmanın Türkiye Finali`nde Melih Kibar, Meltem Taşkıran, Teoman, Levent Yüksel, Engin Akıncı`dan oluşan jüri önünde yine canlı performansıyla göz doldurarak yarışmayı kazandı.

Bu gelişmenin ardından daha büyük organizasyonlarda, daha geniş kitlelere ulaşmaya başlayan Çilekeş, konserlerin yanında albüm çıkarma fikrini aklına koydu ve yeni parçalar yaparak bir demo hazırladı.

Canlı performanslarıyla gözdolduran grup, yarışmanın arkasından davet edildikleri ve 17 şehri kapsayan Türkiye turnesinde Candan Erçetin, Beyaz, Harem ve Nev ile birlikte yaklaşık 350 bin kişiye ulaşma fırsatı yakaladı. Böylece büyük çapta bir turneye çıkan ilk amatör grup oldular ve henüz ilk albümleri çıkmadan kayda değer bir dinleyici kitlesi yakalamayı başardılar.

Prodüksüyonuna 2005`in Mart ayında İTÜ MIAM`da davullları kaydederek başladıkları ve özellikle üniversite gençliği tarafından dört gözle beklenen ilk albümleri “Y.O.K.” Volkan Başaran’ın prodüktörlüğünde Haziran 2005’te ONAIR tarafından yayınlandı. Şarkıların söz, beste ve düzenlemelerinin tümünün Çilekeş’e ait olduğu albümde Rap müziğin yükselen ismi Fuat, Kurban grubunun davulcusu Burak Gürpınar ve alternatif müziğin önemli ismi Aylin Aslım da birer şarkıda konuk müzisyen olarak katıldılar.

çilekeş biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ÇiLekeŞ

ÇiLekeŞ

Kendimden Geriye __ Ölürken bile yanımda ol sevgilim Cennet bile çekilmez sensiz ah ben neyleyim Herşey yalan, herkes sahtekar Giden gitti, kalan hep bin pişman Herkes düşman, herkes riyakar Bir tek sen kaldın yanımda Hani görmek ister ya gözlerin Bir saniye için canını verirsin Ölürken bile yanımda ol sevgilim Cennet bile çekilmez sensiz ah ben neyleyim Herşey yalan, herkes...
  2. Çilekeş - Yetmiyor

Çilekeş - Yetmiyor

Ne olur girme artık gecelerime Yalnızlığım bile yine hep seninle Ellerin ellerimi tutmuyor Gözlerin beni sana hapsediyor Bilmek yetmiyor, görmek yetmiyor Varlığın beni kahrediyor Farketmiyor, sensiz olmuyor Yokluğun bile beni terkediyor Sen vardın, sadece sen varsın Yine de ben hiç yoktum aklında Sen gördün, bir tek sen gördün Yine de ben hiç yoktum aslında Bilmek yetmiyor, görmek yetmiyor...
  3. Çilekeş - Y.O.K.

Çilekeş - Y.O.K.

ilk değil, son olmaz Hayat yalnız yaşanmaz Gidenin ardından bakıp ağlanmaz Kimsesiz, çaresiz. Bir şey yok, hiç kimse yok Ağlasam, yalvarsam, bağırsam Bir şey farketmez... Elimden hiçbir şey gelmez, hiçbir çarem yok Karanlık bu sokaklarda sesimi duyan yok Elimden hiçbir şey gelmez, hiçbir çarem yok Karanlık bu sokaklarda sesimi duyan yok elimden hiç birsey gelmez karanlık bu sokaklarda elimi...
  4. Çilekeş - Gözaltı

Çilekeş - Gözaltı

Yanlış yolda kayboldu Doğrular hiç oldu içim dolu kural kesti kolu Ölü dağlardan battal gazi Komiser olamaz kovalar mazi Dağda ovada işkence var Sana da bana mabusta tek çare kapuska Apışma kel yapışma len karışma sen yoluma giden ben özgürsem Hakimiyet kimde kalır rüşvet satın alır Paraya tapın yaraya bakın İnfaz ölümden sonrada var Yan gelip yatın bende kaybolan her gencin adı Damağında...
  5. Çilekeş - Y.O.K

Çilekeş - Y.O.K

ilk değil, son olmaz Hayat yalnız yaşanmaz Gidenin ardından bakıp ağlanmaz Kimsesiz, çaresiz. Bir şey yok, hiç kimse yok Ağlasam, yalvarsam, bağırsam Bir şey farketmez... Elimden hiçbir şey gelmez, hiçbir çarem yok Karanlık bu sokaklarda sesimi duyan yok Elimden hiçbir şey gelmez, hiçbir çarem yok Karanlık bu sokaklarda sesimi duyan yok elimden hiç birsey gelmez karanlık bu sokaklarda elimi...

Sayfayı Paylaş