gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

cilt lekeleri geçer mi acaba?

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

çil geçer mi benler geçer mi ben Yüzde oluşan, gerek güneş gerekse sağlıksız beslenme ve düzensiz uykuyla meydana gelen cilt lekeleri nasıl geçer, işte bu biz kadınlar için büyük sorun değil mi meleklerim? Cilt lekeleri stres, sağlıksız beslenme, sigara içme, korunmasız olarak güneşe çıkma, kalitesiz ve sağlıksız kremler kullanma, yetersiz beslenme ve hamilelik gibi nedenlerle meydana gelir.Yüzün derisi bozulabilir, rengi esmerleşir yer yer kararır ve kahve renginde cilt lekeleri görünür.
    Bu durumda cildin kendini yenilemesi sağlanmalıdır.Düzensiz yaşantı da gözden geçirilmeli, hayata bir çeki düzen verilmelidir yoksa erken yaşlanma kapınıza dayanıverir.
    Ciltte meydana gelen bu sevimsiz lekeleri için önerimiz var :

Güzelliğin ilk kuralı berrak bir cilttir.ama ne yazık ki çoğu zaman başbelası sivilceler yüzünden yüzümüz matlaşıyor.ilk olarak sivilcelerle ergenlik döneminde karşılaşıyoruz.bu dönemde genellikle hormonal dalgalanmalar nedeniyle oluşan sivilceler yetişkinlik döneminde de yakamızı bırakmayabiliyor.
    sivilcelerin yanlış beslenme,diyetler ve güneş kremleri gibi birçok nedeni olabiliyor.bunların dışında yetişkinlik döneminde sivilce oluşumuna zemin hazırlayan etmenler :
    saç jöleleri ve briyantin gibi şekillendiriciler saç çizgisinin çevresini yağlandırarak, gözenekleri tıkayarak bakteri oluşumuna neden oluyor. yine ağda , cımbız kullanmak ve tüy dökücü kremler gibi yüzdeki tüylerden arınma yöntemleri cildi tahriş edebiliyor.
    Güneş ve rüzgar gibi teninizin mağruz kaldığı çevresel faktörler cildinizin kuruyup çatlamasına ve gözeneklerin tıkanmasına neden olabiliyor. Büyük beslenme değişiklikleri de, örneğin; düşük karbonhidrat ve yüksek protein tüketmek ya da aniden tek çeşit besin tüketmeye başlamak, vücudunuzda olumsuz değişikliklere yol açabiliyor.
    Stres hormonları hücrelerin kalınlaşmasına, gözeneklerde tıkanıklığa ve ciltte yapışkanlık hissine neden olur. Ayrıca bu hormonların etkisiyle sivilceler daha kırmızı, büyük ve ağrılı hale gelebiliyor.

2. LAMİYA

LAMİYA Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar ben bi dönem bu lekelerle savaştım bende guatır olduğunu öğrenmemide lekelerim sağladı lekelenmeler ve yüzümdeki şişliklerden şüphelendim ben üstelikte lekeler sadece kahverengi değildi beyaz lekelerde oldu yüzüme bakan sana noldu dediğinde çok üzülürdüm dr. um geçmeyebilir bunlar hormonlorla alakalı dedi
    ama ne duyduysam denedim ne ilacı dedilerse aldım parsına bakmadan ...sonuçmu şimdi yok denicek kadar azaldı fondoten kapatıyo yani
    çok şükür atlattım ama şimdi güneşe korumasız çıkmıyorum...

3. parlak_kız

parlak_kız Forum Okuru

ben 14 yaşındayım yüzümde ben var çok rahatsız oluyorum nasıl gidecekler büyüdükçe azalırmı lütfen yalvarırım cevap yazınn .ss

4. lili_yalen

lili_yalen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    valla üzülmeyin arkadaşlar geçiyor gerçekten bende uzun zaman kurtulamadığım lekerin kullandığım ürün sayesinde azaldığını görünce çok mutlu oldum kullanımıda fiyatıda çok uygun adı bio-taches ürünün tavsiye edebilirim arkadaşlar..

5. krzandy

krzandy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bildiğim kadarıyla büyüdükçe daha da artabiliyor ki bunun asıl nedeni güneşe daha çok maruz kalma. o yüzden lillynin bahsettiği biotaches senin de işini görecektir. fazla korkmana da gerek yok

6. lili_yalen

lili_yalen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok doğru o yüzden mümkünse olabildiğince erkenden başlamak çok hızlı çözüme ulaştıracaktır geçirektir lekeleri bio tachesı tavsiye ederim..

cilt lekeleri geçer mi acaba? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cilt lekeleri

Cilt lekeleri

Leke, hem kadın hem erkeklerde en yaygın görülen cilt rahatsızlıklardan biridir. Lekelerin birçoğu özellikle yanak, alın ve çeneye yerleşir, yüze daha mat ve pürüzlü bir görüntü verir. Bunun dışında vücutta, sırt, göğüs ve el üstünde de çıkabilirler. Leke konusunda her şeyden önce dikkatli bir fizik muayene ve iyi bir anemnez şart. Lekeler, doğuştan, çocukluk ve hamilelik döneminde geçirilen...
  2. Cilt lekeleri nasıl geçer

Cilt lekeleri nasıl geçer

çil lekeleri nasıl geçer cilt lekeleri nasıl geçer bıyık lekesi gecer ciltteki lekeler yüz cilt lekesi, maskesi, nasıl geçer diye merak edenler işte burada öneriler. Cilt güzelliğinize gölge düşüren cilt lekeleri nasıl geçermiş; buyrun bu yazımızda ki öneriler ile çözüm bulalım Melek'ler. Cilt lekeleri yazın daha sıklıkla ortaya çıkıyor. Güneşin zararlı ışınları en büyük etken olsada...
  3. Duş Almak Abdest Yerine Geçer mi acaba

Duş Almak Abdest Yerine Geçer mi acaba

Kızlar diyelim ki duş aldık ve abdest almaya gerek duymadık sonra namaz kıldık bu günah mı? Duş Almak Abdest Yerine Geçer mi bu konuda bilgi sahibi olanlar yazsın bana
  4. Kahverengi lekeler için patates maskesi

Kahverengi lekeler için patates maskesi

Ciltteki kahverengi lekeler birçok kişi için rahatsız edicidir. Herhangi bir sağlık sorunu belirtisi olmamasına rağmen estetik kaygılardan ötürü istenmeyen kahverengi lekeler, ellerde sık görülmekle birlikte yüzde ve bacaklarda da sık sık oluşur. Genellikle ilerleyen yaşa bağlı olarak beliren kahverengi lekeler, güneşten ötürü de ortaya çıkabilir. Yaşa bağlı olarak ciltte beliren kahverengi...
  5. Gebelikte cilt  lekeleri nasıl önlenir ?

Gebelikte cilt lekeleri nasıl önlenir ?

Gebelik ,her bayanın hayali ve yaşadığı güzel duygulardan biridir.Gebelik döneminde fizyolojik değişimler meydana gelir.Bu değişimlerden biri de ciltteki renk değişimleridir.Gebelik lekesi diye nitelendirilen bu cilt değişimini engellemek mümkündür.Gebelikte oluşan cilt lekelerinin nedenleri ve tedavisi hakkındabilgiler vereceğiz lakin öncesi Gebelik boyunca vücutta oluşan değişimler ,...

Sayfayı Paylaş