gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Cilt lekeleri

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

Leke, hem kadın hem erkeklerde en yaygın görülen cilt rahatsızlıklardan biridir. Lekelerin birçoğu özellikle yanak, alın ve çeneye yerleşir, yüze daha mat ve pürüzlü bir görüntü verir. Bunun dışında vücutta, sırt, göğüs ve el üstünde de çıkabilirler. Leke konusunda her şeyden önce dikkatli bir fizik muayene ve iyi bir anemnez şart. Lekeler, doğuştan, çocukluk ve hamilelik döneminde geçirilen bir takım sistemik rahatsızlıklar sırasında kullandığı ilaçlar ile birlikte artış gösterebilir. Bunun dışında güneşe maruz kalan bölgelerde leke artışının olup olmadığı da incelenmelidir.

İyi huylu ve kötü huylu lekelerin olduğunu unutmadan, konunun uzmanı olan dermatologlara başvurmak ve profesyonel yardım almak gerekebilir. İyi huylu lekeler kişiye estetik açıdan rahatsızlık vermediği takdirde alınmasına gerek yoktur. Diğer yandan kötü huylu ben ve lekeleri kontrol altına almak, ben haritalarını çıkartmak ve 6 aylık periyotlar şeklinde onları takip etmek, gerektiğinde cerrahi operasyonla aldırmak gerekebilir.

Sıra ile okuyabileceğiniz bilgiler

• Lekenin nedenleri
    • Leke çeşitleri
    • Lekelerde tedavi
    • En çok sorulan sorular

Lekenin nedenleri

• Güneş
    • Hormonal değişiklikler
    • Bazı sistemik hastalıklar
    • Genetik
    • Enfeksiyonel hastalıklar(mantar…)
    • İlaç, yanlış kozmetikler

Cilt lekeleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cilt lekeleri için maskeler

cilt lekeleri için maskeler

cilt lekeleri için maske cilt lekeleri icin maskeler sivilce için maske ciltteki lekeler lekeler icin Güneş ışınlarının etkisi ile oluşan pigment artışı ciltte geniş leke görüntüleri oluşturur. Ayrıca sivilce izleri,hamilelik,aşırı antibiyotik kullanma,yanlış kozmetik ürünleri gibi sebepler ciltte lekelerin oluşmasına neden olmaktadır. Bitkisel ürünlerle ise lekeler, çeşitli yöntemlerle...
  2. Cilt Lekeleri için

Cilt Lekeleri için

Hazırlanan bitkisel ilaçlar cilde sürülmeden önce kaşınan yer ılık su ile pansuman yapılmalıdır. Nışadır bal ile karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Hazırla*nan kremden günde iki sefer ve tedavi süresince leke olan yere sürülür. Yumurta akı ve rendelenmiş limon kabuğu krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan kremden, ban*yodan bir saat önce masaj yapılarak cilde...
  3. Cilt lekelerine çözüm

Cilt lekelerine çözüm

Çiller, siyah lekeler, sivilcelerin bıraktığı izler ve doğum lekeleri doğal yöntemler kullanılarak kolayca giderilebilir. Çiller nasıl geçer diye bir araştırma yaparak başladım bu işe. Bulduğum çil geçiren doğal yöntemleri uyguladım ve cildimdeki izlerin zamanla geçtiğini farkettim. Sizin de benim gibi lekelenmeye müsait bir cildiniz varsa, bu doğal leke giderici maskeler inanın en zor...
  4. Cilt Lekelerine Havuç Kürü

Cilt Lekelerine Havuç Kürü

Bu konu cilt lekelerine havuç kürü hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yazın güneş altında bronzlaşmanın sıkıntıları yüzümüzde beliren güneş lekeleri ile çıkmaya başlar. Kendimizi korumaya çalışsak ta bazen bu lekeler çıkabilir. Peki ne yapacağız ? Bu cilt lekeleriyle dolaşmaya mecbur muyuz ? Tabi ki hayır. Lekelerin çaresi ise havuç ta gizli.. Havuçları rendeleyin ama...
  5. Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

cilt lekeleri nasıl giderilir,cilt lekeleri nasıl geçer,cilt lekeleri evde nasıl geçirilir,doğal yollarla cilt lekelerine öneriler,cilt lekelerine maske,cilt lekeleri,cilt lekeleri için doğal maske, Cilt lekelerinin giderilmesinde uyğulanan Doğal tedavi yöntemlerinden gerçekten işe yarayanlar ve kullanımının diğerlerine oranla daha fazla olanlarını birarada toplayıp sizlerle paylaşmak...

Sayfayı Paylaş