gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Cilt Lekelerinize Doğal Yöntemlerle Elveda Diyin

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

yüzdeki çiller nasıl kaybolur yüzdeki lekeler nasıl kaybolur Arkadaşlarım cildinizde lekemi var dert etmeyin evinizde bulunan malzemelerle çok kolay maske yapabilir ve cilt lekelerinize elveda diyebilirsiniz :tik:
    Elma Sirkesi :

Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini bir kapda kaynatın

Daha sonra bu karışım ile yüzünüze buhar banyosu yapın.

Ayrıca gene Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini ile yüzünüzü 3-4 günde bir silerek de cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Anason Tohumu :

Anason tohumları bir kaba konarak üstünü kapatıncaya kadar su eklenir ve kaynatılır. Tohumlar süzülerek atılır ve elde edilen su soğuduktan sonra cilde masaj yapılarak sürülmesi haline cilt lekelerin önlenmesi ve canlılık kazanması sağlanır.

Arpa Unu :

Arpa unu hamur haline getirilerek yüze maske halinde sürülür ve 2 saat süresince bekletilir. Bu işlem sonucunda yüzdeki lekeler yok olur.

Aşk Otu :

Aşk otu kökü kaynatılarak elde edilen sıvı, yüzdeki lekeleri yok eder.

Biberiye :

Biberiye, merhem haline getirilerek vücuda sürülerse cildi güzelleştirir, kırışıklıkları giderir. 2 gram kurutulmuş biberiye yaprağı ve çiçeği bir tas içinde 20 dakika kaynatılarak, vücut yıkandığında güzelleştirir, pürüzsüz hale getirir.

Maske :

Haftada bir gün bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırın. Cildinizde bir saat bekletip ovarak çıkarın.

Bir çorba kaşığı eşit miktarda mısır unu , ıslatılmış kil, el kremi ve suyu karıştırın ve cildinize sürün. 5 dakika ovarak peeling yapın.
    Bu, cildinizdeki ölü deriyi çıkarır ve porselen gibi cilde sahip olursunuz

Kudretnarı :

Kabakgiller familyasından, tırmanıcı, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin ve iki uçta incelmiş şeklindedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu - sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır.

Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk kapanmasını sağlar.

Kayınağacı :

Kayıngiller familyasından; kış aylarında yapraklarını döken güzel görünüşlü bir orman ağacıdır. Dalları salkım gibidir. Kabukları halka halkadır. Kabuk ve dallarının kuru distilasyonundan kayınağacı katranı elde edilir.

Kabuklarının suda kaynatılmasıyla elde edilen suyla yüz lekeleri, çiller giderilir. Kıllar temizlenir.

2. SEVDAARSLAN

SEVDAARSLAN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar maskeler tamam bende önceden doğal maskelere ağırlık veriyordum ama insanlar sabırsız biride bensem bu işlemi ne kadar süre ile ne kadar süre aralıklarla uygulaacğıda yazılırsa sevinirim herşeyin çözümü doğada var önemli olan doğru kullanmak

3. cido84

cido84 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    denemediğim ürü kalmadı ama malesef sonuç aynı, ama elma sirkesini deneyeceğim, teşekkürler..

4. misstatetale

misstatetale Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    elma sirkesi gerçekten sonuç veriyor herkesin denemesini tavsiye ederim

5. imperrison

imperrison Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  6. dermo 35

dermo 35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    leke oluşumu

arkadaşlar cildimiz 3 katmandan oluşuyor ve leke oluşumu enalt katmanda melanin salgılanması bozuklugu ile başlıyor ve kişi birgün aynaya bakıp bu ara cildime yanliş bir şeymi yaptım diye düşünüyor aslında 5,10 yıl önce yapılan hatalar ancak 3 katmanı geçip cilt yüzeyine çıkıyor dolayısıyla leke cilt üzerinde deyil hemen cilt altında olduğu için tedaviside uzun sürüyor ama tedavi edilmezse her geçen yıl dahada koyulaşıyor ve tedavi süresi uzuyor elma sirkesi cildin rengini açar fakat altta oldugunu bildiğimiz lekeyi tedavi etmez

7. bistmein

bistmein Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu tür maskeler her tür cilt için uygun mudur

8. sahra85

sahra85 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler, arpa unlu karışm etkili gibi görünüyor...

9. öslemmm

öslemmm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet ben denemştm gercekten elma sırkesı faydalı arkadaslar

10. SEVDAARSLAN

SEVDAARSLAN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

pekala dermo dediklerin doğru katılıyorum ammavelakin dermotologlar sadece aktif sivilceleri tedavi ediyorlar sivilce izlerine bir çare yok ne yapabiliriz peki sölermisiniz ben bi ara çok sivilcelendiydim evde maskeler yaptım olmadı en sonunda dermotoloğa gittim. sivilcelerim geçti sadece adet dönemlerimde çıkıyor artık ama sivilce izleri duruyor dermotolğumun tavsiyesiyle babenin maskesini kullanıyorum. ama sivilce izleri için bir ilaç yokmu ? dermotologlar genelde lazer tedavi diyorlar ammavelakin lazerin seansı 400,00 TL. den başlıyor çok pahalı anlayacağınız siz bişe söleyin ne yapalım bizde bütçemize uygun ne varsa onu yapmaya çalışıyoruz sizin bildiğiniz bir ilaç varsa sivilce ilaçları için söleyin bize yapalım büyük bir sevap işlemiş olursunuz :)

11. esma-yurtkul

esma-yurtkul Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    elma sirkesi ve bal zayıflamaya da birebir arkadaşlar haberiniz olsun

12. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

handee

ya bnm çillerim war bu maskeler çillerede iyi gelr mi lütfen yardım edinnn

13. güzcicegi

güzcicegi Forum Okuru

leke olusumu

paylasimin icin tesekkürler,dediyin gibi sadece üste faydasi varsa alt lekelerin tedavisini nasil yapicaz?
    eyer burda olan maskelerden deneyen faydasini gören varsa ve paylasirsa memnun olurum.

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

cildimde sivilce lekesi var ve çok siyah bunun için ne yapmalıyım .ben 15 yaşındayım cildim tahriş oluyor diye birşey yapmıyorum sizce ne yapmalıyım

Cilt Lekelerinize Doğal Yöntemlerle Elveda Diyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sivilcelerinize Elveda Diyin

Sivilcelerinize Elveda Diyin

sivilceye ne sürmeli Yüzünüzde beliren bu küçük noktacıklar sinir bozucu değil mi? Ergenlik çağı da geçti, peki neden hala oradalar? Bu konuda yanlış bildikleriniz... Sivilceler hakkında yanlışlar ve doğrular "Bazı besinler bende sivilce yapıyor": Yanlış • Besinler ve akne üzerine yıllarca süren çalışmalar sonunda herhangi bir besinin akneye sebep olduğu görülmedi. Ne...
  2. Cilt Lekelerine Doğal Çözümler!

Cilt Lekelerine Doğal Çözümler!

cilt lekelerine doğal çözümler cilt lekelerine karşı en basit çözüm Zararlı güneş ışınları cildimizde lekelere oluşmasına zemin hazırlıyor. Güneşten oluşan cilt lekeleri güzelliğimize gölge düşürebilir ama doğal çözümlerle üstesinden gelebiliriz. Kuru, Karma ve Normal Ciltler İçin, Bir tatlı kaşığı mısır ununu bir tatlı kaşığı yoğurtla karıştırın. Sıcak bir duş aldıktan sonra karışımı...
  3. Cilt lekelerini doğal maskeyle geçir

Cilt lekelerini doğal maskeyle geçir

Cildinizde sizi rahatsız edici boyuta kadar gelen lekeleriniz mi var? Her kadının başıan gelebilicek birşey. Çözümünü bildikten sonra hiç de büyük bir sorun değil. MALZEMELER: Biraz tuz biraz limon işte bu kadar :) HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI: Tuzu limon suyunda eritin. Gece uyumadan evvelde lekelerinizin olduğu bölgelere uygulayın. Bu uygulamaya rutin şekilde düzenli devam edin. Sonuç...
  4. Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

cilt lekeleri nasıl giderilir,cilt lekeleri nasıl geçer,cilt lekeleri evde nasıl geçirilir,doğal yollarla cilt lekelerine öneriler,cilt lekelerine maske,cilt lekeleri,cilt lekeleri için doğal maske, Cilt lekelerinin giderilmesinde uyğulanan Doğal tedavi yöntemlerinden gerçekten işe yarayanlar ve kullanımının diğerlerine oranla daha fazla olanlarını birarada toplayıp sizlerle paylaşmak...
  5. Doğal yöntemlerle cilt rengini açma

Doğal yöntemlerle cilt rengini açma

Cilt tonunuzu değiştirmek istiyorsanız sizler için evde yapabileceğiniz cilt beyazlatıcı bir krem tarifimiz var. Bu krem ile cildinizin renk tonunu 3-4 ton açabilir ve beyaz bir cilt tonuna sahip olabilirsiniz. İşte sizler için araştırdığımız dünyanın en ekonomik cilt beyazlatma kremi. Bu krem aynı zamanda cildinizde bulunan renk tonu farklılıklarını da en az seviyeye indirecek ve küçük...

Sayfayı Paylaş