gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çingeneye beylik vermişler önce babasını asmış

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

çingeneye beylik vermişler önce babasını asmış, ata sözü, anlamı, açıklaması, ne anlama geliyor, buyrun hepsini öğrenelim. [​IMG]

Hani sonradan görmeler için deriz, sonradan görüpte kendini unutan ve zalimleşenler için kullanırız "Çingeneye beylik vermişler, önce babasını asmış" sözünü...

Sizce bu söz başka ne anlama geliyor Melek'lerim? Bir çok anlam taşıyan bu söz, bence bir çok konuda da kapak söz olarak kullanılabilir :D

Tüm Melek'lerden, bu deyim hakkında açıklama ve fikir bekliyorum:)

Sevgilerimle...

Meleklermekani.com

Çingeneye beylik vermişler önce babasını asmış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çingenelerin Tarihi

Çingenelerin Tarihi

çingene tarihi çingenelerin tarihi çingene tarihçesi çingeneler çingenelerin tarihçesi Onlar pistir, çalar, çırpar, ahlaksızdır... Öyle söylenir, öyle bilinir, öyle bilinmesi istenir. Kağıthane'de gözlerden ırak bir arsada yaşayan genç bir çingene kadın şöyle diyor; "Bize pis diyorlar, nasıl temiz olalım hergün sizin çöplerinizi temizliyoruz. Bodrum'da süslü kokanalar yılda bir kez...
  2. Altay - Çingenem

Altay - Çingenem

kapkara gözlerle yaktın beni sineden aşkınla eridim yandım çingenem ruhumu bedenden çaldın çingenem karanlık gecede ateşin başında takınır zilleri oynar çingenem savurur saçlarını esen rüzgarda bir deli sevdaya salar çingenem çingenem çingenem kara gözlü çingenem aşkınla tutuşup yandım çingenem
  3. Söz ver, durma öyle söz ver!!!!

Söz ver, durma öyle söz ver!!!!

sözünde durmakla ilgili şiirler sözünde durmak ile ilgili şiirler durmak ile şiir hikayeler baktabul.com
  4. babam karsi cikiyor bana akil verin lütfen :(

babam karsi cikiyor bana akil verin lütfen :(

erkekler kızları nasıl siker ya birini cok seviyom oda beni seviyor ama babam istemiyor onu ne yapabilirm onu unutaym mi?
  5. Çingeneye beylik vermişler, önce babasını asmış atasözünün anlamı nedir arkadaşlarm.

Çingeneye beylik vermişler, önce babasını asmış atasözünün anlamı nedir arkadaşlarm.

Yakında okullar açılacak ilk bu konuyu işleyeceğiz. Çingeneye Beylik vermişler önce babasını asmış :D:D bu atasözünün tam olarak anlamı nedir teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş