Çinli ekonomistler, olimpiyat sonrasından umutlu

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  13.023
  Beğenilen Mesajlar:
  107
  Ödül Puanları:
  0
  Dünya Bankası başekonomistliğine atanan Çinli ekonomist Yifu Lin, "Çin ekonomisinde olimpiyat sonrası durgunluk yaşanmayacağını" belirtti.
  Çin Uluslararası Radyosu'nun haberine göre Yifu Lin, dün Pekin Üniversitesi’nde verdiği "Çin Ekonomisine Bakış" konulu konferansta, Çin ekonomisinin büyüklüğüne işaret ederek, Olimpiyat Oyunları’na yönelik yatırımların ülkenin toplam yatırımları içindeki oranının oldukça düşük olduğu ve dolayısıyla ulusal ekonomi üzerindeki etkisinin de son derece sınırlı olduğu görüşünü dile getirdi.


  Çin ekonomisinin büyümesinin üç başlıca güç kaynağı olan yatırım, tüketim ve ihracatta ciddi artışların sürmekte olduğuna dikkati çeken Lin, Çin ekonomisinin olimpiyatlardan sonra daha sağlıklı gelişeceği görüşünü dile getirdi.  ABD ekonomisinin tutsat (mortgage) krizi nedeniyle durgunluğa girebileceğini de kaydeden Lin, bunun Çin ekonomisi üzerindeki etkisinin ise sınırlı olacağını ileri sürdü.


  Milliyet

   
 2. Melekler Mekanı

  Melekler Mekanı Tavsiye İçerikler Üye

  Benzer İçeriklerimiz:
   
Çinli ekonomistler, olimpiyat sonrasından umutlu konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Olimpiyat

  Dünya ve çevre ile ilgili büyük haberleri ve olayları işaret eder.
 2. IMF'den TEB'e ekonomist transferi

  Türk Ekonomi Bankası’nda (TEB) başekonomistlik görevine, Selim Çakır atandı. Hazine Müsteşarlığı ve IMF’de önemli görevler üstlenen Selim Çakır, TEB’deki görevine 1 Temmuz’dan itibaren başladı. Çalışma hayatına Koç Holding’de başlayan ve ardından Hazine Müsteşarlığı ve İMKB’de önemli görevler üstlenen Selim Çakır, 1999 yılında Uluslararası Para Fonu’nda (IMF) çalışmaya başladı. IMF’de...
 3. Erzurum olimpiyatları

  erzurum olimpiyat tesisleri erzurum olimpiyatlari olimpiyatlar erzurumdaki olimpiyatlar olimpiyat resimleri Ben dün bu habere takıldım tv de Bence bu konuyu haber deiğilde artık Erzurumun bir parçası olarak görmemiz lazım . Tekstil gibi ağır sanayi kurmanın zor olduğu şehir, olimpiyatların heyecanıyla turizme yöneldi. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, 10 bin turist...

Sayfayı Paylaş