gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

çocuğum iyi okulda mı?

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Okulun kalitesi eşikte anlaşılır: Okulun kalitesini eşikten atlayınca hemen anlarsınız. Duvarlara, yerlere, çocukların haline bakın. Çocuklar nedensiz şekilde koşuyorsa, duvarlar pis ve çizilmişse aileler o okula çocuğunu vermesin. Çünkü, bu görüntü çocuklara bir şeylerin eksik verildiğinin göstergesidir. Eski mezunları inceleyin: Veliler okul seçerken mezunların durumuna da bakmalı. Sınavda başarı gösteren, fakat gittiği okulda başarı sağlayamayan çok çocuk vardır. Mezunlarının hangi okula gittiğine, o okulda başarılı olup olmadığına, dahası iş yaşamlarına bakın. Aile çocuğu etkiler: Aile okula inanıyorsa, çocuk hemen anlar. Veli güvenirse çocuk da öğretmenine güvenir, öğrenmesi kolaylaşır. Aile içi ilişkiler çocuğu çok etkiler. Öğretmenlerin çocuğunuzu tanımasına yardımcı olun. Eğer öğretmeniyle iyi diyalog kuramazsanız çocuğunuzu eğitemezsiniz. Her şey çocukta ve öğretmende biter. Okula destek olun:
    Milli Eğitim Bakanlığı'nın programı çok geniş. Okullar öğretimin yanı sıra çocuğun eğitimini sağlamak için ek programlar geliştirmek zorunda. Çocuğun eksiklerini saptamaya çalışan okul yönetimine destek olun. Eğitim amacıyla okulun geliştirdiği programların başarısında velilerin de önemli payı vardır.
    AMA BUNUN YANINDA ÇOK İYİ OKULDA KÖTÜ ÖĞRETMENE DÜŞMEKTENSE KÖTÜ OKULDAKİ İYİ ÖĞRETMENİ TERCİH EDİN DERİM BEN

2. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    doğru sana katılıyorum...

çocuğum iyi okulda mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. okul çağında çocuğun beslenmesı

okul çağında çocuğun beslenmesı

okul cocuğunun beslenmesi oyun çocuğunun beslenme menüsü okul çocuğu için günlük menü çocuğunun beslenme özellikleri çocuğu için günlük menü hazırlama Okul Çocuklarının beslenmesi fiziki gelişmeyi sağlamanın yanı sıra bu yaş çocuklarının hastalıklardan korunması açısından da önemlidir. Günümüzde Akdeniz tipi beslenme en sağlıklı beslenme biçimi olarak kabul edilmektedir. Okul çocuklarının...
  2. Çocuğum Okula Hazır mı?

Çocuğum Okula Hazır mı?

Özet: Bir çocuğun okula başlayıp başlamayacağına, 1 yıl daha anaokuluna, anasınıfına gitmesinin mi daha iyi olacağına yoksa okula başlamasının çocuk için daha uygun olduğuna karar vermek her aile için kolay olmayabilir. Bu kararı verirken anaokulu öğretmenlerinin, çocuk doktorlarının ve başlaması düşünülen okul yönetiminin fikri çok önemlidirAile bu kararı verirken çocuğunu iyi...
  3. Çocuklar Neden Okulu Sevmez?

Çocuklar Neden Okulu Sevmez?

Çocuğunuz okula gitmek istemiyor, okulu sevmiyor mu? İşte çocukların okuldan hoşlanmama nedenlerinden bazıları.. Anlamsız gelmesi Çocuğunuza eğitim almasının ona ne kazandıracağını iyi anlatamadıysanız, öğrenmesinin yararsız olacağını düşünebilir ve okulu bu yüzden sevmeyebilir. Ailesi olarak ona sadece 'Okula gidersen iyi bir geleceğe sahip olursun' demeniz yeterli değildir. Çocuğunuzun...
  4. çocuklarda okul öncesi eğitim

çocuklarda okul öncesi eğitim

okul öncesi eğitim kaç yaşında başlamalı anasınıfına kaç yaşında başlanmalı Okul başlıyooooor! Okulların açılmasına az bir süre kaldı. Okul öncesi eğitime veya okula yeni başlayacak çocuklar ve okula dönüş yapacak çocuklarla ilgili tüm sorularınızın yanıtı burada! Okul Öncesi Eğitim Kreşe başlayan çocuğun 7 korkusu Büyük gün geldi: Çocuğunuz kreşe başlıyor! Okul öncesi eğitim çocuğu okul...
  5. Okul Öncesi çocuk tekerlemeleri

Okul Öncesi çocuk tekerlemeleri

Okul Öncesi Eğitim Tekerlemeleri anasınıfı Tekerlemeleri LEYLEK Leylek leylek havada, Yumurtası tavada, Gel bizim hayata, Hayat kapısı kilitli, Leyleğin başı bitli. DEDE Altı kere altı otuz altı Dedemin sakalı yolda kaldı Sakalını aldı dereye attı Dedem sakalsız kaldı ÖRDEK Çık çıkalım Çayıra Yem verelim Ördeğe Ördek yemi yemeden Ciyak miyak Demeden Aldım baktım Kimi çıkardım KOMŞU Komşu...

Sayfayı Paylaş