gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Çocuğunuzun cildini korumak için

Konu, 'Anne-Cocuk Sağlığı' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

bebeklerde dudak çatlaması çocuklarda dudak kuruması çocuklarda çatlaması bebeklerde kuruması cocuklarda catlamasi Hassas ciltleri ile bebek ve çocuklar kışın cilt sorunlarını daha fazla yaşarlar. Bu nedenle bebek ve çocuğunuzun cildini korumak için kış aylarında bazı özel önlemler almanız gerekir. Cildin sağlık ve yumuşaklığını koruyun
    Sıcak suyla banyodan kaçının. Sıcak su cildin doğal nemlendirici yağlarını yok eder. Çocuğunuzun banyosunda ılık suyu tercih edin veya kendisine ılık su ile banyo yapmasını söyleyin.
    Banyodan sonra havluyla hafifçe kurulandıktan sonra nemli cilde nemlendirici uygulayın.
    Kışın bebekleri daha seyrek banyo yaptırın. Kışın bebeklerin haftada iki veya üç kez banyo yapmaları yeterlidir. Bebeğin banyosunda nemlendirici bir sabun kullanın ve banyo sonrasında da cildine nemlendirici uygulayın.
    Çocuğunuza gün içinde kullanması için küçük bir ambalajda nemlendirici el kremi verin.
    Çocuğunuz dışarı çıkarken su geçirmez bir eldiven giymesini sağlayın. Yüzünün hassas cildini ise bir kaşkol ile koruyun.
    Çocuğunuzun odasındaki havayı nemlendirin. Mümkünse bir buhar makinesi ile sağlayacağınız nem cildi korumaya ve burun deliklerinin kurumasını önlemeye yardımcı olacaktır.
    Dudaklarının kuruması ve çatlamasını önlemek için çocuğunuza çantasında ya da cebinde taşıması için bir dudak nemlendiricisi tedarik edin.
    Özellikle karda oynarken veya kayak yaparken en az 15 faktörlü bir güneş koruma kremi kullanın. Kar güneşten kaynaklanan ultraviyole ışınlarının %85′ini yansıtabilir. Kışın güneş ışınları yaz aylarında olduğu kadar şiddetli olmasa da, yine de cilt için zararlıdır.
    Soğuğa bağlı cilt sorunları olduğunda ne yapmalısınız?
    Çocuğunuzun cildi kurumaya başlar veya kırmızı ya da kaşıntılı lekeler oluşursa, etkilenen bölgeye bol bol nemlendirici krem ya da merhem uygulayın.
    Cilt sorununda herhangi bir iyileşme olmazsa, çocuk doktorunuzla ya da bir dermatolog ile görüşün

2. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Çocuğunuzun cildini korumak için
    genelde yeni doğmuş bebekleri öpmemek gerekiyomuş yani onların ciltleri çok hassas bu yüzden çokta dikkatli olmak gerekir bencee..

emeğine sağlık canım

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Çocuğunuzun cildini korumak için

evet ms cim katılıyorum canım sana bebekleri öpmeyeceksin onları koklayacaksın ben kıyamıyorum yeni doğan bebeklere :)

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Çocuğunuzun cildini korumak için

Benim bebekimm olursa kimseye öptürmem:D

Çocuğunuzun cildini korumak için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Saçınızın rengini korumak için

Saçınızın rengini korumak için

Saçlarınızı boyadınız, ama ilk günlerde ki o parlak rengini yitirdi öyle mi? O halde siz Melek'lerimize, saç renginizin kalıcı olmasını sağlayacak ve rengini koruyacak çözümler sunalım :) Güneş tarafından yayılan UV ışınları, saç boyasındaki pigmentleri etkiliyor ve renklerinin zamanla solmasına neden oluyor. İşte bu nedenle koyu renk saçlar güneşin etkisiyle kızıllaşırken, sarı renk saçlar...
  2. Doğurganlığı Korumak İçin...

Doğurganlığı Korumak İçin...

doğurganlığı korumak için, neler yapmalı, tavsiyeler, öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Evlendiniz ve anne olmayı bir süre ertelediniz.Ya da bir türlü çocuk sahibi olamıyorsunuz.Her iki durumda çocuk sahibi olabilmek için doğurganlık özelliğinizi kaybetmemeniz gerekmekte.Bunun için alınacak bazı önlemler var.Kadın Hastalıkları-Doğum ve Tüp Bebek...
  3. Midemizi Korumak İçin Yapmamız Gerekenler

Midemizi Korumak İçin Yapmamız Gerekenler

mide sağlığı, nasıl koruruz, yapılması gerekenler, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Vücudumuzda en çok kullandığımız organlarımızdan biri hiç şüphesiz midemizdir.Gün içinde sürekli bir şeyler yiyip içtiğimizden dolayı da en çok zarar görme riski yine midemize aittir.Alacağımız ufak tefek önlemlerle bu zararların önüne geçebiliriz......
  4. Cildinizi Korumak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar!

Cildinizi Korumak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar!

cilt, bakımı, nasıl korunur, temizliği, korumak için, ipuçları, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Cildimizi korumak ve bakımını yapmak,özellikle güneşi yoğun olarak hissetmeye başladığımız bu günlerde çok önemli bir nokta.Bakımın ilk basamağı korumakla başlar diyerek ,korunmamız gereken noktaları ekliyorum.. Güneşten kaçının Solaryumdan kaçının Güneşe çıkmak zorunda...
  5. bebeğimizi korumak için

bebeğimizi korumak için

slm melekler bugün nette gezinirken bir dua gözüme çarptı, okudum ve hemen sizlerle paylaşmak istedim. Emir sultan HZ.lerinin sabah akşam okumamızı tavsiye ettiği MUHAFAZA DUASI. hamile olan arkadaşlar, düşük riski olanlar ve yeni anne olanlar ve çocuklarına bir şey olmasından endişe edenler içinmiş bu dua. bende hemen sizinle paylaşayım dedim. bu duanın sırrı ise: her kim bu duayı sabah...

Sayfayı Paylaş