gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çocuk misafirlere ne ikram edebilirim

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

hanımlar hadi beni bu dertten kurtarın çocuğumun doğum gününde tabiki hamur işleri olacak ama ben sadece çocuklara hitap edebilecek bir şeyler istiyorum bu konuda yardım eder misiniz bir de tabi tarif olursa yemede yanında yat :p

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Benim de yarın misafirim gelecek ve çocuklar için padişah küllahı hazırladım çok seviliyor tavsiye ederim :tik: Tarifi ise oldukça basit :

Malzemeler:
    16 tane külah için:

• 12 adet milföy hamuru
    • 1 litre süt
    • 6 yemek kaşığı nişasta
    • 6 yemek kaşığı şeker
    • 2 poşet krem şanti
    • 2-3 yemek kaşığı file badem
    • süslemek için;
    • çilek,toz yeşil fıstık
    • pudra şekeri
    Hazırlanması:

1. Milföy hamurlarini merdaneyle incelterek yarım santim kalınlığında şeritler halinde kesin.
    2. (pastane malzemesi satan yerlerde satilan) Koni şeklindeki kalıba bu milföy şeritlerini en alttan başlayarak dolayın (Hafif üst üste binecek şekilde sarılması gerekiyor.)
    3. Daha sonra kalıpla birlikte direkt yağlamadan fırın tepsisine koyun. 200 derece fırında hafif kizarana dek pişirin. (Piştikten sonra soğuyana kadar kalıptan çıkarmayın).
    4. Muhallebisi için sütü, şekeri, nişastayı bir kaba alıp karıştırarak kısık ateşte pişirin. Piştikten ve soğuduktan sonra 2 poşet krem şantiyi toz halinde ekleyerek blendırla karıştırın. En son 2 yemek kaşığı file bademi elinizle biraz ufalayarak muhallebiye ekleyin ve kaşıkla karıştırın.
    5. Külahları sırayla bardaklara diklemesine koyarak içlerini şanti sıkacağına doldurduğunuz muhallebiyle doldurun. (dilerseniz içlerine de meyve parçacıkları da koyabilirsiniz.)
    6. Servis tabağına almadan önce üzerlerine pudra şekeri serpin,içlerine toz fıstık ve çilek parçası koyarak servis tabağına alın.

çocuk misafirlere ne ikram edebilirim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ne misafir perveriz

ne misafir perveriz

...Her ne kadar misafirper olsakda bagzen canimiz yalniz kalmak istiyor.Fakat genede asagidaki hos sohbetler yasaniyor ---..telefon israrli bir sekilde calar duymazliktan gelsenizde,o telefon duyulur.Alooo ....Hamdi abi aksama size yemege gelecektik.Müsaitmisiniz ....Buyrun gelin nedemek müsaitmisiniz ....Hamdi abi yemekte ne var ....Yengen aksama kabak yapacaktim madem Hamdigil...
  2. Kahveyle Birlikte Neden Su İkram Edilir

Kahveyle Birlikte Neden Su İkram Edilir

kahveyle ne ikram edilir kahvenin yanında ne ikram edilir türk kahvesinin yanında türk kahvesi nasıl kahve nasıl Kahveyle birlikte tepsiye bir bardak da su koyulur ve kahve suyla ikram edilir...Nedeni nedir biliyormusunuz meleklerim ben hep bunu merak etmişimdir ve üşenmedim araştırdım...Belki bir çoğunuz biliyorsunuzdur ama ben benim gibi bilmeyenler için paylaşmak istedim... Neden...
  3. Misafirimizin sorusu Deja vu nedir?

Misafirimizin sorusu Deja vu nedir?

Değerli Misafirimiz bana sorduğunuz Deja vu nun anlamı aşağıda yer almaktadır. Bu tarz yardımcı olabileceğimiz konularda bana ve adminlerimize ulaşmanız yeterlidir. Deja vu nedir? “Deja vu” Fransızca’da “görülmüş” anlamına gelir. Bunu tecrübe edenler hiç beklenmedik şeylerin tanıdık geldiğini söyler. Peki, neden böyle bir şeyi tecrübe ederiz? Örneğin İngiltere’ye ilk defa seyahat...
  4. misafire hamsi tavanın yanında neler ikram edilir kalabalık gelecekler acil yardım is

misafire hamsi tavanın yanında neler ikram edilir kalabalık gelecekler acil yardım is

misafire hamsinin yanında ne yapılır menü oluşturmama yardım
  5. doğum sonrası misafirlere neler ikram edeceksiniz?

doğum sonrası misafirlere neler ikram edeceksiniz?

Doğumuma çok az kaldı ve çok heyecanlıyım.İlk çocuğum.Herşey tam olsun istiyorum.Bebek çikolatası falan yaptırıyorum ama misafirlere hastanedemi evdemi ne ikram etsem nasıl yapsam bilemedim.Siz neler yaptınız, nasıl ikramladınız geleni gideni?

Sayfayı Paylaş