gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çocuk para yutarsa ilkyardım ne yapmak lazım ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bir arkadaşımın çocuğu geçenlerde para yutmuş, apar topar hastaneye götürmüşler. Hastanede kakasıyla birlikte çıkmış. Allahtan kötü birşey olmamış. Benim sormak istediğim para yutan çocuğa ne yapmak, nasıl ilkyardım uygulamak lazım ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Çocukların özellikle yürüme evresine geçtiklerinde ellerine geçen herşeyi ağızlarına götürmesi aileleri en çok endişelendiren konulardan biridir. Çocuğun para gibi maddeleri yutması da bu dönemde sıkça rastlanır.
    Eğer çocuğunuz para yuttuğu anda hemen farkederseniz,

Çocuğunuzu dizinize yüzüstü yatırın ve sırtına bir iki kez vurun.

Eğer para soluk borusuna gitmemişse hemen çıkacaktır.

Ancak parayı yutmasının üzerinden zaman geçmişse;

Tek yapmanız gereken beklemek.

Çocuk parayı kakasıyla birlikte çıkaracaktır. Endişe etmenize gerek yoktur.

3. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    basindan daha 3 ay önce gecmis birisi olarak ilk tavsiyem sakin olun.cocuk nefes alabiliyormu dikkat edin,eger eli ayagina karisan birisi iseniz benim gibi hemen acilin yolunu tutun..bizim kiz 2cent yutmustu,tam 8. gününde cikti kakasindan,,

4. tuncay görmüş

tuncay görmüş Forum Okuru

Oğlum 1ay önce para yuttu hastaneyede gittim isal yapcı su verdiler başka hastaneye gittim çikar dediler ama 1 ay oldu midesinde değilmiş oğlum 5 yaşinda bağarsakta diyolar korkuyorum ne olur ne yapmam gerekir. tuncay görmüş istnbul.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Şubat 2014
çocuk para yutarsa ilkyardım ne yapmak lazım ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Simdi ne yapmak lazim

Simdi ne yapmak lazim

Bu msj ı aldıysan bana hayransın Umrunda degilse beni seviyorsun Cevap verirsen bensiz yapamıorsun Cevap vermezsen bana AşIkSıN Bakalım şimdi ne yapacaksın?.. :hmm: sevgi.us
  2. Ateşlenen Çocuğa Ne Yapmak Lazım?

Ateşlenen Çocuğa Ne Yapmak Lazım?

ateşlenen çocuk, ne yapmalı, ne yapmamalı, dikkat edilmesi gerekenler, öneriler ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Çocuklarımızda en sık görülen sorunlardan biri ateşlenmedir.Çocukluk dönemi boyunca da sık sık karşı karşıya kalacağımız bu durum,bazı önemli noktalara dikkat edildiği taktirde kolaylıkla atlatılabilecek bir problemdir.Öncelik olarak bilmemiz gereken de...
  3. Eğer Çocuğunuz Bozuk Para Yutarsa Ne Yapacaksınız ?

Eğer Çocuğunuz Bozuk Para Yutarsa Ne Yapacaksınız ?

Çocuğun Bozuk Para Yutması Çocuk Bozuk Para Yutunca Ne Yapmalı Sevgili melekler, çocuklar ömür törpüsüdür derler ya büyükler, ne kadar da haklılar. Öyle zaman geliyor ki ömrümüzden yılları alıp götürüyorlar bize yaşattıkları korkularla.:hıms: En çok korkulan ve ne yazık ki her zaman hepimizin başına gelebilecek tehlikelerden biri de ev kazaları. Özellikle küçük çocuğunuz varsa bu kazalar...
  4. Balık zehirlenmelerinde ne yapmak lazım ?

Balık zehirlenmelerinde ne yapmak lazım ?

Selamlar. Balığı çok seviyor ve çok tüketiyoruz. Bazen eşim kendi de tutuyor ama bazen korkuyorum.Her gödüğümüz yerden balık alıyoruz birgün bayatına denk gelip zehirlenirsek diye. Sorum şu olacak size: balık zehirlenmeleri nasıl anlaşılır? Böyle durumlarda ne yapmak gerekir ?
  5. Oto koltuğumuz çocuğumuzu çok terletiyor ne yapmak lazım ?

Oto koltuğumuz çocuğumuzu çok terletiyor ne yapmak lazım ?

merhaba . 2 yaşında bir çocuğumuz var ve oto koltuğundna kalktığında su içinde oluyor. Üstelik havlu kılıfını da almıştık, kullanıyoruz. Ne yapmak gerek , sizde oluyor mu böyle sorun? :S

Sayfayı Paylaş