gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Çocukda Işitme Engelinden Şüphe Edilmesi Durumlar - 2

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

A- Fizik Görüntüler ve Sağlıkla İlgili Belirtiler * Sık sık kulak ağrısı, * Kulak akıntısı,
    * Sık sık kulak çınlaması,
    * Bedensel devinimlerde (oturma, koşma, yürüme) denge bozukluğu,
    * Süreğen soluk algınlığı,
    * Kulak kaşıma.

B-Konuşma ve Sesle İlgili Belirtiler
    * Konuşmada belli seslerin düşürülmesi,
    * Eklemleme dahil diğer konuşma özürleri,
    * Belli sözcüklerde yanlış söyleyiş,
    * Devamlı olarak fısıltı ya da bağırarak konuşma,
    * Konuşmada tekdüzelik,
    * Benzer sesli sözcüklerin karıştırılması (bazı-boş).

C-Sınıftaki Davranışlarıyla İlgili Belirtiler
    * Dershanede birden oluşan ses değişimlerinin farkında olmayış,
    * Motorlu araçların seslerine ilgisizlik,
    * Radyo, teyp gibi müzik araçlarını dinlemeye karşı ilgisizlik,
    * Sınıftaki tartışmalara karşı ilgisizlik,
    * Konuşulanların özellikle bazı sözcüklerin, yinelenmesini isteme,
    * Konuşana belirli bir biçimde kulağını verme, bir eliyle kulağını destekleyerek dinlemeye çalışma,
    * Öğretmenin ya da konuşanın sürekli olarak yüzüne bakarak dinleme ya da izleme,
    * İşitebilmek için konuşana doğru eğilme ya da uzanma,
    * Konuşulanları bazen işitip, bazen de işitmeyerek insana işine geleni duyuyor, işine gelmeyeni duymuyor izlenimini verme.

Çocukda Işitme Engelinden Şüphe Edilmesi Durumlar - 2 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dikkat edilmesi gereken durumlar

dikkat edilmesi gereken durumlar

Sigara ve alkol kullanmayınız. Hekim önerisi dışında ilaç almayınız. Hekiminizin önerdiği demir ilacını düzenli olarak kullanınız. Uzun süre ayakta durmayınız. Günlük işleriniz sırasında kendinizi yormayınız. Bisiklet sürme, tenis oynama, kayak yapma gibi sporlardan uzak durunuz. Mesleğiniz gereği de olsa ağır nesneler kaldırmaktan, zararlı :-):-):-):-)l, kimyasal madde ve radyasyondan uzak...
  2. Çocuğunuzun kötü beslenmesine engel olun

Çocuğunuzun kötü beslenmesine engel olun

Yeme düzeninin oturtulması sürecinde hem çocuk hem de anne yıpranır. Ayrıca yeme alışkanlığını yeni yeni oturtmaya çalışan çocuk, yeme konusunda geri dönülemez yanlış düşüncelere kapılabilir. Yemek yeme alışkanlığında sorunlar farklı yaşanır. Bazı çocuklar yemek yeme vakti geldiği zaman krizlere girerken, bazıları her bulduğunu, her zaman yer. Bazı anneler çocuklarını beslemekte güçlük...
  3. Şüphe

Şüphe

Din ve inanç konularında şüpheye düştüğünü görmek bozgunculuk ve hileye, kendini ikiyüzlü kılacak cehalette inat etmeye yahut namuslu eşi hakkında kötü zanda bulunmaya delalet eder. (Böyle bir rüya görenin, şüphesini gidermek için salih ve alim olan bir kimseden, aklına takılan konuda bilgi alması gerekir.) ŞRüyada bir kimseden her hangi bir sebeple süphelendigini görmek, hilekarliga delalet...
  4. Çocukda Işitme Engelinden Şüphe Edilmesi Durumlar - 1

Çocukda Işitme Engelinden Şüphe Edilmesi Durumlar - 1

İşitme engelli çocuklar engellerinin özelliğine bağlı olarak gelişim alanlarında bazı farklılıklar gösterirler. Ancak bu onların normal işiten akranlarından tamamen farklı olduğu anlamına gelmez. Eğitimdeki amaçlarımızdan biri de işitme engelli çocukların engellerinden doğan bu farklılıkları eğitim ve öğretim ile en aza indirmektir. Motor gelişim: işitme engelli çocuklar hiçbir engeli...
  5. çocuğumda dikkat eksiklği olmasından şüphe ediyorum

çocuğumda dikkat eksiklği olmasından şüphe ediyorum

Merhaba.Çocuğumla ilgili bir sorunum var.Dikkat eksikliğinden şüpheleniyorum.Olaylar karşısında çok dağınık tepki veriyor, anlamıyor beni sanki.Geç toparlıyor. Bunun sebebi nedir?

Sayfayı Paylaş