gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Çocukları küçük kurşunlarla mı vururlar anne !

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Bir arkadaşımın mail yoluyla ulaştırdığı bu yazı benim tüylerimi diken diken etti .... çok etkilendim ve sizlerle paylaşmak istedim ..........

Büyümek istemiyorum anne hedef seçilmektense hedef olmayı kurşunlara vurmaktansa vurulmayı seçiyorum. Doğdum ve irkildim büyüklüğü karşısında dünyanın. Gördüm ve şaşırdım açgözlülüğüne insanın. İnsan insanın düşmanı mıdır? Kim kırar gönülleri, korkmaz ve bilmez mi insan bir gönül kıran onmayacaktır ve vurduğu ***** er geç dönecektir kendine. ve insan vurulduğu kadar vurulur bilmez mi? Nedameti olmayan merhamet değil lanet edilir ancak.

Çocukları anne Küçük kurşunlarla mı vururlar? Oysa çocuk merhamet demektir biraz inanmaktır bir uçurtmanın değerli olduğuna bir füzeden. Bütün bilyelerimi versem, resimlerimi, topacımı yetmez mi anne yok etmeye yeryüzündeki bütün silahları bütün oyunlarda ebe olmaya razıyım yeter ki bölmesin bir ***** ruyamı.

Madem savaş en çok bir çocuğun annesiz ya da babasız olması demektir, ebelenmek ve bir daha oyuna girmemektir madem yakıyorum tahta atımı ve tabancamı. Oyunlarda ne askerim bundan sonra ne de pilot.Söz, kullanmayacağım bundan sonra sapanımı. Sığınaklara gitmek istiyorum anne. oynamak istemiyorum sonunda “elma dersem çık” olmayan hiçbir saklambacı. Çocukları küçük kurşunlarla mı vururlar anne Akar mı onların da kanları?

“Ne çok yorulduk büyümekten
    soluklanalım biraz.”

Çocukları küçük kurşunlarla mı vururlar anne ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anneden kızına kurşun yağmuru...

Anneden kızına kurşun yağmuru...

Eşinden ayrıldıktan sonra yanına geldikten sonra İstanbul'a dönmek isteyen kızını ikna edemeyen kadın kurşun yağdırdı. Kız hayatını kaybetti, anne tutuklandı. Eşinden ayrıldıktan sonra yanına geldikten sonra İstanbul'a dönmek isteyen kızını ikna edemeyen kadın kurşun yağdırdı. Kız hayatını kaybetti, anne tutuklandı. 24 Nisan 2008 Eşinden boşandıktan sonra Antalya'ya gelerek annesinin...
  2. Annelerimize birkaç küçük öneri   :

Annelerimize birkaç küçük öneri :

BİRKAÇ KÜÇÜK ÖNERİ Anne sütü almayan bebeklerde ek besinlere 4. aydan erken başlanması durumunda besinlere tahammülsüzlük, ishal, alerji ve uzun vadede ise demir eksikliği ve kansızlık ortaya çıkabilir. Ek besinlere başlandıktan sonra anne sütü kesilmemelidir. Çünkü anne sütündeki bazı maddeler sindirime yardımcı olmaktadır. Çiğneme, bebekler için zor bir harekettir. Dolayısıyla...
  3. Dinimizde Kurşun Döktürmek Günah mı?

Dinimizde Kurşun Döktürmek Günah mı?

bu konu kurşun döktürmenin dinimizdeki yeri hakkında bilgiler içermektedir. Halk arasın da nazar değen yada ruhu sıkılan kişilerin bazıları çareyi kurşun döktürmekte arar. Kurşun dökümün de ortaya çıkan kurşunun görünümüne göre de yorumlar yapılır. Hatta yakından tanıdığımız birçok ünlü bile arada kendileri için kurşun döktürmektedir. Peki dinimiz de kurşun döktürmek günahmı? Bu sorunuzun...
  4. Kız çocukların velayeti anneye erkek çocuklarınki babaya mı veriliyor?

Kız çocukların velayeti anneye erkek çocuklarınki babaya mı veriliyor?

Eğer boşanırsak çocukları kim alır? Kız anneye, oğlan babaya düşermiş, doğru mu? Çocuk sayısı birden fazla olursa anne ve babaya paylaştırılır mı? Bu konuda yasa ve uygulamalar neler söylüyor bize kısaca bir göz atmakta yarar var. Velayet hakkı; çocuğun korunmasını sağlamak için onun şahsı ve malları üzerinde ana babanın sahip oldukları görevlerin, hakların ve yetkilerin tümüdür. Çocuk...
  5. Çocuklarınızla oynar mısınız?

Çocuklarınızla oynar mısınız?

Merak ediyorum da kaç tane ebeveyn çocuğu ile gerçek anlamda oyun oynuyor. Kendi mi anlatacak olursam 2 çocuk annesi olarak 6-7 yaşlarına kadar çocuklarımla daha sık oynadım yaşları ilerledikçe oyunlarımız daha farklı materyallere veya sohbetlere dönüşmeye başladı.... Oyunlarımız daha çok normal oyunlardan çıkartıp daha ufuklarını geliştirmek için fark materyaller sunuyorum bu da...

Sayfayı Paylaş