çocukların beslenmesinde fast foodun yeri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
çocukların beslenmesinde fast foodun yeri
Prof. Dr. Bingür Sönmez, “Kalbimi Seviyorum, Fast Food Yemiyorum” kampanyası kapsamında özel bir
AA
okulda verdiği konferansta, çocukluk çağında başlayan “fast food” alışkanlığının, ileri yaşta kalp hastalıklarına neden olduğunu kaydettiAnnelerin, çocuklarına sağlıklı beslenme bilincini aşılayacak en önemli kişi olduğunu anlatan Sönmez, “Anneler çocuklarına ‘çok koşup terleme sonra hasta olursun derken, fast food yeme yoksa 20 yıl sonra kalp hastası olursun’ da demeli. Çantalarına sağlıklı yiyecekler koymalı. Çocuklarda sağlıklı beslenme bilinci 10 yaşında başlamalı” dedi.

Prof. Dr. Bingür Sönmez, çocukların beslenme çantalarının “Taze meyve, çocuk kilolu değilse beyaz, kilolu ise kepek ekmek, az yağlı beyaz peynir, domates, salatalık, biber, zeytin, evde hazırlanmış taze meyve suyu ve reçel, süt, ayran, yoğurt, bal ve 3-4 bıçak ucu tereyağı seçeneklerinden” hazırlanması gerektiğini de belirterek, sucuk, salam, sosis, cips, kutu meyve suları, asitli içecekler uzak durulması ve bunların kantinlerde satışının da yapılmaması gerektiğini ifade etti.

alıntı kaynak hanemiz.com

Geri