gebe
  1. sementha

sementha Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

çocukluğumuzda yaptıklarımız..

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında sementha tarafından paylaşıldı.

Çocukluğumuzda yaptıklarımız
    Aşağıdakilerden en az bir kaç tanesini yapmamış çocuk var mı aranızda ?

-Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek.

-Ağzını tıka basa leblebi tozuyla doldurup karşındakinin yüzüne yaklaşarak ''papaz'' demek.

-Demir parmaklığı olan evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkarıp ev sahiplerini rahatsız etmek.

-Perdeden perdeye uçarak tarzancılık oynamak ve kopan korniş yüzünden anneden hafif yollu sopa yemek.

- ''Hadi beni cennete götür'' deyip namaz kılan anneannelerin,dedelerin sırtına atlamak.

-Karlı havalarda sınıfa gizlice kartopu sokup ön sırada oturanların önlüğünden içeri kaydırmak

-Kertenkele yakalamak ve boynuna ip bağlayıp arkadaşlarının yanında gezdirerek hava atmak.

-Küçük yeşil kurbağayı kibrit kutusunun içine koyduktan sonra paketleyip kızlara hediye etmek.

-Evin içine çadır kurup kızılderilicilik oynamak.

-Buzdolabının ışığının dolap kapalıyken de yanıp yanmadığını anlamak için bıçakla dolap kapısının lastiklerini sökmek.

-Oluklu saçtan çatısı olan çay bahçelerinin çatısına taş atıp taşın çatıdan yuvarlanırken çıkardığı sesleri dinlemek.

-Mutluyken Şarlo veya penguen gibi yürümek.Hatta orangutan takliti yapmak.

-Kalkıp gitmelerine yakın misafirlerin papuçlarının bağcıklarını kör düğümlemek.

-Yanlış numara çevirip arayanlara ''yanlış numara'' demeyip sesini kalınlaştırarak ''Buyrun,ben Ahmet''diyerek karşı tarafla dalga geçmek

-Apartmanların kapı zillerini veya taksi duraklarının elektrik direklerindeki çağrı zillerini çalıp kaçmak.

-Pizzacıları,kebapçıları arayıp komşunun adına siparişte bulunmak.

-Kedinin dört ayak üstüne düşüp düşmediğini görmek için kediyi balkondan atmak.

-Dişleriyle gazoz açmak,kolayı çalkalayıp ona buna püskürtmek.

-Kafayı balkon demirleri arasına,parmakları şişeye veya musluğa sıkıştırmak.

-Aynı anda çekirdek yiyip çiklet çiğnemek ve çürüdükten sonra sakızı onun-bunun saçlarına yapıştırmak.

-Balkona gizlenip gelene geçene su tabancasıyla su püskürtmek veya nişan alıp tükürmek.

-Kışın buz tutmuş yokuştan poşetle kaymak
    alıntı..

çocukluğumuzda yaptıklarımız.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocukluğumu İstiyorum

Çocukluğumu İstiyorum

Ben dağlı bir çocuğum, rüzğar doğurdu beni; kayalara çarpa çarpa büyüdüm çıplak ayaklarla… Ben ki, yalnızca sevginin dilinden anlar, sevginin diliyle konuşurdum. Kırların, dağların, rüzğarların, pınarların diliyle… Her bahar sevda gibi taşırdım içimde bir çiçeğin yeşermesini ve açmasını bir tomurcuğun. Apak ırmaklarla akardım süsen kokulu yaylalara… Dağlı bir çocuğum ben, pınarlara, esip...
  2. çocukluğunu kaybedenler!

çocukluğunu kaybedenler!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. 90larda çocukluk

90larda çocukluk

:hhh::haha::hhh::haha::hhh::haha::hhh::haha::hhh::haha::hhh: Süper Baba'nın müziğini flütle çalmışsanız.. SHOW TV'nin müziğini hala hatırlıyorsanız: dup dıbu dıp dıp dıbı dıp dum... Tabi ki bir de :İyi TV eyç bi bi, eyç bi bi iyi TV 'Önce hüplet sonra gümlet' hayat felsefeniz olmuşsa.. Bizimkiler dizisi ertesi gun okul oldugunu bi sureligine unutturduysa... Parliament pazar gecesi...
  4. Benim Çocukluğumda.....

Benim Çocukluğumda.....

Benim çocukluğumda annelerimiz çalışmazdı. > Okuldan eve geldiğimde boynumdaki anahtarla kapıyı hiç açmadım. > Hatta babamın bile anahtarı yoktu. Annem evimizin bir parçası > gibiydi,hep evdeydi. > Heryere birlikte giderdik, zaten öyle çok da gidilecek bir yer yoktu > ki. > > En büyük eğlencemiz sokaklarda oynamaktı. > Sokakta oynamak diye bir kavram vardı yani. >...
  5. Çocukluk oyunlarımız

Çocukluk oyunlarımız

Bir an daldım gittim hemde bayağı derinlere çocukluğuma kadar daldım gittim ve içimi sonsuz bir hüzün kapladı..Şu resimlerde aslında o kadar çok şey gördüm ki saflığı temizliği doğallığı çocukluğunu doya doya yaşayan çocukları...Bilmiyorum şimdiki çocuklar acaba şanslımı yoksa yozlaşan hayatla birlikte yitip giden manevi değerlerin yanısıra doğallığı yaşayamadıkları için şanssızlarmı?.....

Sayfayı Paylaş