gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Çok sayıda sezeryan olmak zararlımıdır?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

sezeryan kaç kez yapılır,sezeryan doğumu kaç kez yapılmalı,sezeryan doğum ,çok sayıda sezeryanın riskleri,sezeryan doğum hakkında bilgiler İlk sezaryenden sonra ikinci, üçüncü, dördüncü ve nadiren beşinci hatta daha fazla sayıda sezaryen olan hastalar olabilmektedir. Fazla sayıda sezaryen olmak zararlı mı? Sezaryen sayısı arttıkça hangi risklerde artış olur? gibi sorularla sıklıkla karşılaşılmaktadır.
    Sezaryen sayısı arttıkça ameliyat sırasında ve sonrasında karşılaşılan riskler artmaktadır. Kesin bir sınır belirlenmemiş olsa da genel olarak 3. sezaryenden sonrası çok riskli kabul edilir ve zorunlu olmadıkça 3 kere sezaryen olan bir kadının tekrar hamile kalması önerilmez. Ancak daha önceki sezaryenlerde de risk daha az da olsa vardır.Bu konuda kadın-doğum uzmanları arasında genel kabul edilen görüş 3 sezaryenden sonra riskin arttığı şeklindedir.

s.jpg

Çünkü her geçirilen ameliyatta karın içerisinde yapışıklıklar daha fazla artar ve bunlar bir sonraki ameliyatta zorluk yaratabilir. Ayrıca sezaryen sayısı arttıkça bebeğin eşinin aşağıya yerleşme( plasenta previa) oranınında ve bebeğin eşinin rahime yapışma (plasenta akreata) oranında artış izlenmektedir ki bunlar riskli durumlardır. Bunlar ilk 3 sezaryende risk olmadığı anlamına gelmez. Her ameliyatta risk vardır. İlk sezaryende bile bazı riskler vardır. Ancak sezaryen sayısı arttıkça özellikle 4. sezaryende risk daha çok artmaktadır. Bu nedenle ilk sezaryen dahil mecbur olmadıkça yapılmaması ve her zaman normal doğumun ön planda tutulması gerekmektedir.Sezaryen sayısı ile orantılı olarak aşağıdaki komplikasyon oranlarında artış izlenmektedir - Plasenta previa
    - Plasenta akreata
    - Mesane yaralanması
    - Barsak yaralanması
    - Üreter yaralanması
    - Histerektomi
    - Kan transfüzyonu gereksinimi
    - Karın isziyonundan herni gelişmesi
    - Diastazis rekti
    - İleus
    - Annenin yoğun bakım gereksinimi

Çok sayıda sezeryan olmak zararlımıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sayılar

sayılar

3, 3, 7, 7 sayılarından her birini bir kere kullanarak ve toplama çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerini kullanarak 24 sayısını elde ediniz.
  2. anne olmak çok istiyorum

anne olmak çok istiyorum

merhaba arkadaslar benım bı sorum olacak benım son adetım 23 ekımdı.11. gunu bırlıkte olduk esımle sonrada esım nobetcıydı falan dı derken benım yumurtlama donemım bıttı buaya bole bı terslık oldu o donemde cok bısey yapamadık yanı yıkıldım.ama ben duydum spermlerın 3 gun canlı kalabılecegını bı umıt dıyorum ama ole bısey olabılırmı acaba 11. gunumde olması. yoksa bosa umıtlenmıyım mı.bı...
  3. Adetliyken birlikte olmak zararlımıdır?

Adetliyken birlikte olmak zararlımıdır?

mens döneminde ilişkiye girmek sakıncalımı,adet döneminde ilişkitye girmek zararlımıdır,adetliyken birlikteliğin sakıncası varmı,adetliyken birlikte olmak gebeliğe yol açarmı Bu soru hastalardan sık duyduğumuz sorulardan birisidir. Hatta adet zamanında ilişkiye girilirse gebelik olur mu? Kısırlık yapar mı? gibi sorular da gelmektedir zaman zaman. Kişilerin dini inançlarını göre yasak veya...
  4. Çok doğum yapmak zararlımıdır?

Çok doğum yapmak zararlımıdır?

fazla doğumumun riskleri,fazla doğum yapmak zararlımıdr,fazla doğumun komplikasyonları,çok doğum yapmanın zararları hakkında bilgiler Normal veya sezaryen ile gerçekleşen doğumların hepsi dahildir buna. (Great-grand-multipar: 10 ve üzeri doğum yapanlar) 20. gebelik haftasından önceki gebelik sonlanmaları doğum değil düşük olarak adlandırılır. Bunlar doğum sayısına eklenmez....
  5. Hamileyim çok soda içiyorum zararlımıdır?

Hamileyim çok soda içiyorum zararlımıdır?

gebelikte soda içmek zararlımıdır,gebelikte soda tüketimi nasıl olmalı,gebelikte maden suyu içilirmi,gebelikte maden suyu içmek zararlımıdır,gebelikte maden suyu tüketimi hakkında bilgiler Hamile olan kadınların en sıklıkla sordukları ve merak ettikleri sorulardan bir tanesi de hamile iken maden suyu soda içilebilirmidir. Hamilelik döneminde doğal ve katkısız olmak kaydı ile maden suyu...

Sayfayı Paylaş