gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Cumhuriyet İle İlgili Sözler 2014

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

cumhuriyet sözleri, cumhuriyet bayramı sözleri, Atatürkün cumhuriyet ile ilgili sözleri Cumhuriyet bayramı 29 Ekim tarihin de olarak tüm yurtta kutlanıyor. Cumhuriyet ile ilgili sözler arayanlar için Atatürk'ün sözlerini sizler için paylaşıyoruz.
    29ekim.gif

Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.

Benim nâçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

Biz doğrudan doğruya milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı, Türk topluluğudur.

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftandır. Samimî ve meşru olmak şartıyla, her fikre hürmet ederiz. Her kanaat bizce muhteremdir.

Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.

Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir.

Cumhuriyet, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir.

Bugünkü hükümetimizin, devlet teşkilatımızın doğrudan doğruya milletin kendi kendine, kendiliğinden yaptığı bir devlet ve hükümet teşkilatıdır ki onun adı Cumhuriyettir. Artık hükümet ile millet arasında geçmişteki ayrılık kalmamıştır. Hükümet millet ve millet hükümettir.

Cumhuriyet İle İlgili Sözler 2014 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk'ün Cumhuriyet ile ilgili sözleri

Atatürk'ün Cumhuriyet ile ilgili sözleri

cumhuriyet ile ilgili sözler atatürkün cumhuriyetle ilgili kısa sözleri cumhuriyet ile afişler atatürkün sözleri afişler atatürk • Onlar, kolaylıkla anlayacaklardır ki, çürümüş bir hanedanın, halife unvanıyla başının üstünden zerre kadar uzaklaşmasına imkân kalmayacak surette muhafazasının mecburî kılan bir devlet şeklinde, cumhuriyet idaresi ilân olunsa bile, onu yaşatmak mümkün değildir....
  2. Atatürkün Cumhuriyet İle İlgili Sözleri nelerdir?

Atatürkün Cumhuriyet İle İlgili Sözleri nelerdir?

Merhaba... Hepinize günaydınlar ve keyfili bir gün diliyor ve sizden bir rica da bulunuyorum bana mümkünse Atatürkün Cumhuriyet İle İlgili Sözleri paylaşımını yapar mısınız lütfen!
  3. Atatürk'ün Cumhuriyet İle İlgili Sözleri

Atatürk'ün Cumhuriyet İle İlgili Sözleri

cumhuriyet bayramı sözleri, cumhuriyet bayramı 2014, cumhuriyet ile ilgili sözler Büyük önder Atatürk'ün cumhuriyet ile ilgili söylemiş olduğu anlamlı güzel sözleri sizler için paylaşıyoruz. ATATÜRK DİYOR Kİ Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. *** Benim nâçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet...
  4. Mevlid Kandili İle İlgili Güzel Sözler, Mesajlar 2014

Mevlid Kandili İle İlgili Güzel Sözler, Mesajlar 2014

mevlid kandili mesajları, mevlid kandili 2014, mevlid kandili 2014 güzel sözler Sevgili melekler, 12 Ocak pazar gecesi idrak edeceğimiz 2014 Mevlid Kandili için, sevdiklerinize yollayabileceğiniz kısa ve anlamlı kandil mesajlarını sizlerle paylaşıyor, bu güzel gecenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz... Allah?in rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül günesiniz hiç solmasin,...
  5. Atatürk'ün Cumhuriyet İle İlgili Söylediği Sözler

Atatürk'ün Cumhuriyet İle İlgili Söylediği Sözler

Atatürkün cumhuriyet sözleri, Atatürkün cumhuriyet hakkında söylediği sözler, Atatürk sözleri, cumhuriyet ile ilgili özlü sözler, cumhuriyet sözleri Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyet ile ilgili söylemiş olduğu sözler arayanlar için sizlere Atamızın cumhuriyet hakkında söylemiş olduğu özlü sözleri melekler mekanı olarak sizler için paylaşıyoruz. “Türkiye devletinin şekl-i hükûmeti...

Sayfayı Paylaş