gebe
  1. TaTLı_CaDı

TaTLı_CaDı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Cüneyd-i Bağdadi`de ki Allah Aşki

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TaTLı_CaDı tarafından paylaşıldı.

Bir gün Cüneyd-i Bağdadi Hz.lerine bir kadın gelerek; -Ya Cüneyd bir derdim var.Kocam üstüme kuma getiriyor,buna bir çare varmı?dedi. Cüneyd Hazretleri;-Maaglesef çünkü erkeklerin dörde kadar evlenme hakkı vardır,buyurdu. Bunun üzerine kadın:-İslama göre,bir kadının yabanci bir erkeğe yüzünü göstermesi haramdır,biliyorsunuz.Eğer caiz olsaydı da yüzümü gösterseydim,benim gibi bir kadının üzerine evlenip evlenilmeyeceğini görürdünüz,dedi. Bunun üzerine bayılıveren Cüneyd Hz. ayıldığinda,bayılmasının sebebini şöyle açikladı: Allah(C.C)`nın şu sözünü hatırladım.Dünyada beni görmek mümkün olsaydı,perdeyi kaldırırdım da beni görenler,benden başka bir varlığın sevilemeyeceğini anlarlardı.Kalpleri benim sevgimle adeta parçalanır,benim sevgimden başkasını taşımazlardı. İşte;Allah`ın bu kelamını hatırladım da dayanamadım....

Cüneyd-i Bağdadi`de ki Allah Aşki konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Allah Aşki!

Allah Aşki!

allah aşkı ile ilgili şiirler allah aşkı şiir aşkıyla ilgili şiirler ile sözler Yaşlı kadın oldukça dini bütün bir insanmış.. Her sabah kapısının önüne çıkar ve bağıra bağıra dua edermiş: Allahim bize verdiklerin için sana şükürler olsun!" Ve ardından her seferinde de yan komşusunun sesi duyulurmuş ALLAH yok kadııın ALLAH yok!!!" Yaşlı teyze ne kadar sinirlense de yine her...
  2. Allah İçin Allah De!

Allah İçin Allah De!

Çingene Ali, umutsuz bir şekilde padişahın kızı Selma'ya âşık olmuştu. Umutsuzdu çünkü âşık olduğu kişi padişahın kızı, kendisi ise bir Çingeneydi. Ama âşık olmuştu bir kere, aklı fikri padişahın kızı Selma'daydı. Selma’nın aşkından Mecnun’a dönmüş bir şekilde kafasını bir o yana vuruyor, bir bu yana vuruyordu. Onu sevenlerden biri: - Sen bir de Abdulkâdir Geylânî’nin halifesi olan Ali...
  3. Bil ki Allah(cc) biliyor..

Bil ki Allah(cc) biliyor..

Denemekten , Çabalamaktan Yorulup Cesaretin Kırıldığında, Bil Ki.... . Allah Ne Kadar Uğrastığını Görüyor... Kalbin Taş Kesilecek Kadar Ağladığında.. Bil Ki.... . Allah Döktüğün Gözyaşlarını Sayıyor... Hayatın Durduğunu, Zamanın Aleyhi ne işlediğini Düşündüğünde Bil Ki.... . Allah Seni izliyor... Hayallerin Yıkılmış, Umudun Kalmamış Ve Kendi Kendin e Neden Böyle Diye...
  4. Allah`ım `Sen`de Yaşayayım `Ben`i

Allah`ım `Sen`de Yaşayayım `Ben`i

Şimdi hüznün kırıntılarıyla çalıyorum kapını. Biliyorum hep açık gelmek isteyene kapın. Ve içimde Sen, Yüce Varlığın. Bendesin Sen. Şimdi kapı dışarıda mı olur Allah`ım, Sen içimdeyken. Ve beni bekleyen Sen mi olursun Allah`ım, ben sana muhtaçken. N`olur varlığını hep hissedeyim; ama kalbimde değil, orası kırılacak kadar güçsüz; ama ruhumda değil, orası bir varoluştan gelme kadar...
  5. İyi ki Evlenmişiniz.

İyi ki Evlenmişiniz.

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş