gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Çürükler Kendi Kendilerine İyileşecek!

Konu, 'Diş Sağlığı ve Diş bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

çürükler, diş, nasıl iyileşir, ortodonti, yenilikler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    Geçenlerde okuduğum bir makale sık sık dişçi ziyareti yapmamdan ötürü ,beni çok sevindirdi.Makale şöyle;

Paris’teki Ulusal Sağlık ve Tıbbi Araştırmalar Enstitüsünden araştırmacılar, MSH (melanosit uyarıcı hormon) içeren bir jel ya da mikrofilm kullanarak çürük dişe müdahalede bulunduklarında, dişin içerisindeki hücrelerin yenilendiğini gözlemlediler.

Fareler üzerinde yapılan testlerde, yöntemin uygulanmasından yaklaşık bir ay sonra çürüklerin iyileştiği görüldü. Bu yöntem ile de diş dolgularının ve kanal tedavilerinin ortadan kalkabileceği ihtimali doğdu.

Çürükler Kendi Kendilerine İyileşecek! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu - Kendi Kendime

Sezen Aksu - Kendi Kendime

Ben bana bir gün rastlasam bir tenhada Çok ama pek çok sözüm var benim bana Bak dostum ders almazsın hiç başına gelenlerden Yeni bir sevda başlar daha eskisi bitmeden Yetmez mi yıllardır aşktan aşka koşup durduğun Artık yetmez mi perişan olduğun Ben bana güldüm, geçtim gittim yoluma Yıllar sonra bir gün rastladım ben kendime Ah keşke görmez olaydım inanamadım gözlerime Ah dostum ders...
  2. KENE-kendimize dikkat edelim

KENE-kendimize dikkat edelim

kene koparılırsa ne olur KENE 1. Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi nedir? Kırım-Kongo kanamalı ateşi, ilk olarak hastalığın ismini aldığı Kırım ve Kongo'da görülen, virüs denilen mikropların sebep olduğu ölümcül seyredebilen bir hastalıktır. 2. Kırım-Kongo Kanamalı...
  3. Kendi Kendine Makyaj Yapma

Kendi Kendine Makyaj Yapma

kendi fotona makyaj yap fotona makyaj yap rüyada kendine yapmak kendine likitli gözler Günlük bir makyajı isteyen herkes sade bir şekilde yapar ama çarpıcı etkileyici bir makyajı herkes yapamaz. Bunun teknik ve taktikleri vardır. Dikkat edilmesi gereken şeyleri makyaj yaparken uygularsanız eğer sizde hem çarpıcı hem etkileyici hemde kendinizi olduğunca güzel hissettirecek olan makyajları...
  4. Evde Kendi Kendinize Zayıflayabilirsiniz!

Evde Kendi Kendinize Zayıflayabilirsiniz!

Bu sayfa; Evde Kendi Kendinize Zayıflayabilirsiniz konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, zayıflamak için illaki diyetisyenlere gidip para harcamanıza gerek yok. Akıllıca ve doğru bir beslenme programı sayesinde siz de sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Bunun için belli başlı bazı kuralları bilmeniz yeterli. İşte kendi kendinize zayıflarken bilmeniz gerekenler......

Sayfayı Paylaş