gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

DeĞerlİ TÜrk Kizi

Konu, 'Kadınca' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] [​IMG]

Türk Kadını
    Büyük atalarımız ve onların anaları, tarihin, olayların tanıklığıyla sabittir ki, cidden yüksek faziletler göstermişlerdir. Burada birçok noktalardan sayabileceğimiz o faziletlerin en büyüğü ve en ehemmiyetlisi kıymetli evlâtlar yetiştirmeleriydi. Şunu söylemek istiyorum ki, kadınlarımızın umumî vazifelerde üzerlerine düşen hisselerden başka kendileri için en ehemmiyetli, en hayırlı, en faziletli bir vazifeleri de iyi anne olmaktır. Bugünün anaları için gerekli özellikler taşıyan evlât yetiştirmek, evlâtlarını bugünkü hayat için faal bir uzuv haline koymak, pek çok yüksek özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız hattâ erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgili olmağa mecburdurlar. Eğer hakikaten milletin anası olmak istiyorlarsa böyle olmalıdırlar.

Kadının en büyük vazifesi analıktır. İlk terbiye verilen yerin, ana kucağı olduğu düşünülürse bu vazifenin ehemmiyeti lâyıkiyle anlaşılır. Milletimiz kuvvetli bir millet olmaya karar vermiştir. Bugünün gereçlerinden biri de kadınlarımızın her hususta yükselmelerini temindir. Bu sebeple kadınlarımız da âlim ve teknik bilgi sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün tahsil derecelerinden geçeceklerdir. Sonra kadınlar sosyal hayatta erkeklerle beraber yürüyerek birbirinin yardımcısı ve koruyucusu olacaklardır.

İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin. Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?

alıntıdır

Son düzenleme: 3 Şubat 2008
  2. merve_69

merve_69 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ce: DeĞerlİ TÜrk Kizi
    ayy gülben ergen ve bebişi çook tatlı
    bu arada ellerine saqlık cnm:) harika bi konu:)

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

ellerine sağlık çito güzeldi la ben gülben ergeni göremedim hani nerde

4. SadmiN

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

3 kere sayfa yeniledim gördüm sonunda

5. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    gördün iyi canom çok şeker çıkmışlar bebişiyle

6. SadmiN

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

he valla çok hoş çıkmışlar allah analı babalı büyütsün

7. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    bende bayıldım valla zaten bebişleri severim ellerine sağlık bacımmm

8. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

gercekten cok sevimlilerr,emegine saglikk

9. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Ellerine sağlık canım, çok tatlı olmuşlar...

10. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

çok tatlılar paylaşımı n için teşekkürler

11. Misafir

Misafir Forum Okuru

güzel iş çıkarmışsın çito:D:D emeğine sağlık canım

12. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

beğendine sevindim rüyacımm

DeĞerlİ TÜrk Kizi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Değerli Babacığım

Değerli Babacığım

Adı Soyadı : Ali KARAOĞLAN Baba Adı : Mehmet Ana Adı : Nazife Medeni Hali : Evli / 1 Çocuklu Memleketi : Kütahya - Simav Şehit Olduğu Yer : Kars - Selim Şahadet Tarihi : 09.10.1990 Değerli Babacığım Mektubuma başlarken, en derin sevgi ve saygılarımla selam eder, Yüce Mevla'mdan sağlığın ve mutluluğunun daim olmasını niyaz ederim. Ben şimdilik iyiyim, hamdolsun sağlığım yerinde. Pek...
  2. kiz

kiz

Kız Mülke nail olmaya, menfaatli araziye, ticarette kazanca yahut bir işte karşılaşılacak olan güçlüklere delalet eder.Rüyasında kız çocuğu gören kişi, birçok dertten sonra mutluluğu yakalayacağınıza işarettir. Güzel bir kız çocuğu mutlu, düzenli bir aile yaşamına yorumlanır. Rüyasında kız çocuğu gören kişi, birçok dertten sonra mutluluğu yakalayacağınıza işarettir. Güzel bir kız çocuğu...
  3. Ne Mutlu kizim Türk kiziiym diyene

Ne Mutlu kizim Türk kiziiym diyene

bu yazi süpermis kendime geldim bee:D:D NE MUTLU TÜRK KIZIYIM DİYENE! 1 -) Türk kızı; bastan cıkmaz, cıkarır... 2 -) Türk kızı; kimseye bağlanmaz, cok gerekiyorsa bağlar... 3 -) Türk kızı; zekasını kanıtlamaya calısmaz. Dünya alemin bildigi birseyin kanıti olmaz tabii ki... 4 -) Türk kızı; her kusun etinin yenmeyecegini cok güzel ögretir... 5 -) Türk kızı; cok nazlıdır, ama yakısır... 6...
  4. Kadınlar değerlidir!

Kadınlar değerlidir!

Yasal haklarını kullanmak için önce yazılı olmayan yasalara karşı çık Helsinki Yurttaşlar Derneği, geçtiğimiz ay bir "Kadının El Kitabı" çıkardı. Araştırmacı Esra Koç ile Avukat Ayşegül Kaya'nın yayına hazırladığı kitap ve sesli CD, kadınların yasalardaki haklarını bir bir anlatıyor. Karikatürist Gülay Batur'un çizgileriyle süslenen kitabın CD'sindeki canlandırmalar Boyalı Kuş...
  5. Değerli Dostluklar

Değerli Dostluklar

Eski Japon kültürüne göre parıldayan her şey değersiz ve bayağı kabul edilirdi.Yeni bir fincan veya vazo, ürküntü verirdi. Çünkü parlayan bir nesne yenidir ve yeni olduğundan henüz kullanımının ona kazandırdığı soylulukla değer kazanmamıştır.Eskimiş, pek çok kez çay içmekten ötürü kararmış bir fincan, bizimle yaşamış, sabrımızı ve özenimizi aktardığımız bir eşyadır ve zamanla hem bizim...

Sayfayı Paylaş